Minu unistuste päev

Jõulupidu Tartu Lastekliinikus

Tartu Lastekliinikus peeti maha üks vägev jõulupidu, külalisteks Kristel Aaslaid ja muidugi jõuluvana! :)

Ühel imelisel detsembrikuu õhtul olid kõik Tartu Lastekliiniku pisikesed patsiendid oodatud haigla saali suurele jõulupeole. Saal oli kaunistatud mitmete roheliste ja punaste õhupallidega ning paljude jõulutulukestega, mis muutsid saali imeilusaks jõulumaaks.

Pidu alustasime suure meisterdamismaratoniga. Kõik lapsed said endale jõulukuuli, mida kas guaššide või kleepsudega kaunimaks muuta. Kui kuulike oli kaunistatud, said lapsed oma jõuluehte haigla pisikesele kuusele riputada ja ühe soovi soovida. Oleme kindlad, et kõik salasoovid ka täituvad! Kui jõulukuulid rõõmsalt jõulupuud ehtisid, meisterdasid lapsed ka jõulukaarte ning joonistasid jõulumuusika saatel vahvaid pilte emmele-issile või hoopiski jõuluvanale.

Korraga koputas keegi aknale. Lapsed jooksid suure elevuse ja ärevusega akna juurde. Väljas oli suure kingikoti ja veel suurema kõhuga jõuluvana! Kas see on ikka ilmsi või unenäos? Lapsed jooksid õhinaga jõulumehele haigla uksele vastu- jõluvana oli ikka päriselt olemas. Kõik koos juhatati jõuluvana saali ning kibekiiresti asuti jõulusalme üle kordama.

Jõulumees kutsus kõik lapsed nimepidi enda juurde ning koos loeti luuletusi ja lauldi laule. Kõik lapsed said kommipaki- Tartu Lastehaiglas polnud mitte ühtki halba last!

Kui salmid loetud ja kingid kätte saadud, kutsuti ka jõuluvana meisterdama. Ühtäkki oli kogu saal taaskord elevust täis- külla oli tulnud Kristel Aaslaid! Kristel haarati kohe laste embusse ja lahti läks üks võimas tants ja trall. Koos mängiti ringmänge ja aeti niisamagi juttu, söödi imemaitsvat Werneri kooki ning saal täideti imehea mandariinilõhnaga.

Aeg lendas kiiresti ja märkamatult- varsti oligi aeg jõuluvana taas Lapimaale ning Kristel õhtusele bussile koju saata. Lapsed lahkusid peolt sära silmis, punased-rohelised õhupallid näpus ning tundega, et unistused saavad teoks, kui vaid unistada ja imedesse uskuda.

TAGASISIDE:

„Tahaksin teid kõiki väga tänada. See on nii uksumatu, kui palju rõõmu te toote neile lastele, kellel on raske. Hinge ravib see nii lastel kui ka nende vanematel. Suur-suur aitäh teile!“ –Egle ema Eneli

„Tänan teid emana nende suurepäraste ürituste eest, mis olete Tartu Lastekliinikus korraldanud – laste rõõm ja säravad silmad on tõestuseks, et teete asja südamega.“ – Ilona ema Eleri

VABATAHTLIKUD: Laura Zirel, Britt Randma, Marianne Tamm

Toetajad