Minu unistuste päev

Vahva talupäev

Vahval talupäeval said lapsed tutvuda lehmade ja kodulindudega.

Ühel ilusal jõulueelsel pühapäeval otsustasime lapsed koos isside, emmede ja õdede, vendadega viia talusse koduloomi ja linde vaatama. Plaan selline üritus korraldada tekkis kahel põhjusel. Ühel kokkusaamisel rääkisid kaks ema, kes olid läbi ja lõhki linnainimesed, et nende lapsed mõtlevad ikka, et piima ja munasid saabki osta poest. Otsustasime lastele tutvustada, kust tulevad piim ja munad tegelikult. :)

Väljasõit sellele üritusele sai alguse Vanemuise alumisest parklast, kus me kõik kogunesime. Ühiselt suundusime Lukele Farmimeiereisse. Vaatamata lumelörtsisele hommikule oli kohale tulnud 5 toredat peret. Kaasa olid võetud ka issid ja õed-vennad. Kokku 14 inimest ja sõit võiski alata!

Kõigepealt näitas taluperemees meile lehmi. Kõik jalutasime väga suures lehmalaudas, mida enamus meist enne teinud ei olnud. Peremees rääkis tööst farmis ja lapsed said lehmi vaadata, pildistada ja neile pai teha.

Seejärel kutsus peremees meid suurde kaminasaali, kus pakkus erinevaid sinihallitusjuustusid, mis on ühed Eestimaa parimad. Lisaks transporditakse neid ka teistesse riikidesse. Lapsed ja nende pereliikmed said ka kringlit süüa ja värsket piima peale juua.

Kõhud täis suundusime naabertallu kodulinde vaatama. Õue peal jalutasid vabalt suur kalkun, erinevat liiki kanad, haned ja pardid. Tõesti ilus vaatepilt linlastele. Eriti meeldisid pärlkanad, kelle sulestik on ilus värviline ja täpiline. Perenaine on nende ainuke kasvataja ja munade turustaja Eestis. Lapsed said jällegi teha palju pilte ja talismaniks endale kaasa pärlkana sule.

Juba hakkaski niiske ilm näpistama ja alustasime kojusõitu. Lapsed olid värskest kosutavast õhust ja uutest elamustest pisut väsinud, aga uute elamustega rikastunud.

VABATAHTLIKUD: Riina Laanemets, Priit Välja, Mariella Mugra.