Minu unistuste päev

Vanessa unistuste päev

Vanessa suurim unistus oli külastada Pariisi ja Disneylandi.

Vanessa unistas suurelt. Ta soovis väga külastada Pariisi ja Disneylandi. Kuna ta ei olnud enne reisinud siis muutis see selle sündmuse veel erilisemaks.

Koos oma tädiga alustatigi päikeselisel varahommikul esimest lennureisi Pariisi poole. Disneylandi jõuti juba lõunaks ja kohe suunduti ka parki külastama. Nende sõnul elasid nad läbi Disney unelma, jalutades  teemapargi muinasjuttudest pärit majade vahel. Ereda mulje jättis neile suur printsessiloss, millele õhtul koos vastava muusikaga multifilme projetseeriti. Vahva oli ka Disney tegelaste paraad, kus vägagi multifilmilike liigutustega olid tantsimas ja laulmas lõvi, printsess Elsa, haldjad, Mikid ja paljud teised.

Teemapargi atraktsioone nautis Vanessa täiel rinnal. Isegi need atraktsioonid, mille peale tädil ihukarvad püsti tõusid, läbis tema aga mängeldes. Põnev oli Hollywoodi eriefektide tuur trammiga, kus sõideti läbi kose ja toimusid plahvatused. Seal oli ka erinevates filmides kasutusel olnud autod, nagu näitks "101 dalmaatsia koera" Cruella auto ja kujusid erinevatest filmidest.

Tore oli ka piraatide koobas, kus mõlemale poole kallast oli tehtud liikuvate nukkude ja häältega Prantsuse külad. Meeldejääv oli Ratatouille atraktsioon- seal liiguti sõiduvahendis erinevate 3D ekaanide vahel ja sai tunda, mis tunne on olla rotisuurune tegelane multifilmis.

Vanessa sai ka esimese autojuhtimise kogemuse. See oli nunnu Miki auto roolis. Seal oli vaja keerata-pöörata ja pidurdada õigel hetkel, samas käis juhtimine ühe pedaaliga. Õuduste hotelli külastas tüdruk lausa kaks korda. Seal olid vanaaegses stiilis, tolmused ja ämblikuvõrkudega kaetud fuajee, raamatukogu ja lift, mis sõitis kiiresti üles ja alla. Järsku ilmusid ka hologrammidena tegelased, kes pärit hotelli juurde käivast legendist.

Peale kahte meeleolukat päeva Disneylandis suunduti avastama Pariisi. Giidiks oli kuulus näitleja Ene Rämmeld, kes oli väga sõbralik ja suurepärane suhtleja. Tänu temale ei pidanud seisma pikkades järjekordades ja sai kuulda palju põnevaid jutte Pariisi kohta. Suurim elamus linnas oli Eiffeli torn, mis on kindlasti oma kuulsust väärt, eriti ilus oli torn pimedas oma täies säras.

Lisaks külastati Pompidou muuseumi, kus oli belgia kunstniku, Rene Magritte näitus. Käidi ka Jumalaema kirikus ja Sainte-Chapelle kirikus, kus olid huvitavad puust kujud ja kõik oli mosaiikpiltidena kujutatud.

Hea ülevaate linnast andis City Sightseeing buss, millega sõideti ka näiteks Triumfikaare juurde, mis oli väga kõrge ja paljude kaunistustega. Samuti jalutati kuulsal Champs Elysee bulvaril, imetleti ooperimaja ja käidi Louvres.

Vanessa teine suur unistus oli teha pilti peegelkaameraga. Enne reisi saigi tüdruk kingituseks päris oma peegelkaamera, millega sai Pariisis juba kätt harjutada. Saamaks jälile kõigile peegelkaamera saladustele sai Vanessa kingituseks ka fotokursuse.

Fotod jäävad meenutama neid imelisi päevasi Pariisis ja Disneylandis, mil Vanessa unistused täitusid!

TAGASISIDE:

„Kõik need neli päeva Prantsusmaal olid vaid positiivseid emotsioone ja uusi kogemusi täis. Väga meeldis Pariisi arhitektuur. Linn oli suur kuid samas väga armas. Olen väga tänulik inimestele, kes aitasid minu unistusel täituda. Merci :)  „ Vanessa

„Igal juhul veelkord palju tänu teie tiimile ja ma tean, et iga heategu saab kord kuhjaga tasutud. Olen selles kindel, et ka teile ja kõigile annetajatele ja organiseerijatele tuleb ükskord kuskilt ootamatult, mingis teises võtmes õnn mitmekordselt tagasi.“ –Anneli, Vanessa tädi.

VABATAHTLIKUD: Tuuli Tromp, Martin Kõiv.


Toetajad