Minu unistuste päev

Aleks Eldari unistuste päev

Päev mootorite maailmas

Kohtusime oktoobrikuu viimasel pühapäeval 7-aastase Aleks Eldari ja tema perekonnaga, et uurida lähemalt noormehe huvide kohta. Selgus, et poisile meeldivad väga autod, moottorrattad, helikopterid ja kõik, mis kiire. Veel meeldib talle ujuda. Kui toitudest rääkida, siis on tema lemmikuteks pannkoogid ja hotdogid. Kõike seda arvesse võttes andsime endast parima, et korraldada talle üks meeldejääv päev.

Päev mootorite maailmas

Ühel detsembrikuu laupäeva hommikul ootaski Aleks Eldarit tema maja ees uhke valge limusiin. Limusiiniga polnud poiss enne sõitnud, nii et see oli suur üllatus. Autos anti poisile üle ka esimene ümbrik vihjega selle kohta, mis päeva jooksul ees ootab. Vihje juhatas meid Scania esindusse. Oli palju vaadata ja uudistada. Meile tehti ekskursioon ja tutvustati erinevaid veoautosid. Üks nendest oli vana, restaureeritud kollane veoauto Scania-Vabis. Selline auto vedas kaupa 60ndatel aastatel ja pakkus Aleks Eldarile palju huvi. Kui vanem auto üle vaadatud, liikusime edasi uuema ja moodsama Scania veoauto juurde. Kabiini roniti koos isa ja vennaga. No andis ikka ronida, auto oli päris kõrge!

Nuppe, mida vajutada ja uurida, oli tõesti palju. Testiti ära ka auto signaal, mis meid lausa hüppama pani. Kui autod üle vaadatud, ootas Aleks Eldarit ees sõit suure punase Scania R450 autoga. Suure veoki (kaas)juhtimine on ju kõikide autohuviliste unistus. Autoga sai tehtud kohe mitu tiiru ümber maja. Pärast iga tiiru oli Aleks Eldari nägu aina rahulolevam. Külaskäigu meenutamiseks kingiti esinduse poolt noorele sohvrile Scania mudelveok.

Istusime taas limusiini, mis meid kogu aeg oodanud oli. Andsime Aleks Eldarile üle järgmise vihje. Seekordne vihje suunas meid Laagrisse Unibet Kardikeskusesse. Järjekordne üllatus pani poisi silmad veel rohkem särama.

Kardikeskuses on meeldinud poisile käia koos isaga, nii võtsid nad ka seekord paariskardi, et vennaga võidu sõita. Aleks Eldar oli väga õnnelik, et sai üle pika aja jälle kardirajale.

Kosutav õhtupoolik - pannkoogid ja bassein

Kuna Aleks Eldar armastab üle kõige pannkooke, siis otsustasime ta koos perega Kompressorisse neid sööma viia. Poiss valis magustoiduks pannkoogi apelsinimarmelaadi ja jäätisega. See viis küll keele alla! Eldar ütles, et tal oli elu parim lõunasöök ning et soovib edaspidi süüa pannkooke kolm korda päevas.

Kui kõhud täis, andsime üle järgmise vihje. See viis pere Viimsisse Atlantis H2O veekeskusesse. Soov külastada veekeskust on Aleks Eldaril juba ammu olnud ja kui ta kuulis, et kohe hakataksegi sinna minema, ei suutnud ta oma rõõmu varjata. Enne veel andsime Aleks Eldarile üle kingituse Kaubamajalt. Tuli välja, et selle kingiga täitus poisi ammune unistus - nimelt sai ta kingituseks drooni. Ja mitte tavalise drooni, vaid sellise, millega saab teha nii pilte kui ka trikke.

Ülejäänud õhtu veetsidki Eldar koos isa ja vennaga Viimsi Atlantis Aquapark H2O veekeskuses, kus nad said proovida kõiki huvitavaid veeaktraktsioone. Eldar oli väga uhke, et suutis seekord kõik hirmud seljatada ja tegi julgelt kõik kaasa.

TAGASISIDE:

Ema - inimesed, kes korraldasid sellise päeva, on tõelised haldjad! Suur tänu suurepärase päeva eest! Me kohtusime väga heade inimestega, kes aitasid päeva korraldada, ilma, et midagi vastu ootaksid.

Kõige rohkem meeldis pojale sõita suure autoga ja veekeskuse külastus. Õhtul, kui jõudsime tagasi koju ja tegime kõik kingitused lahti, siis rääkisime veel ja veel sellest imelisest päevast. Veel kord vaatasime punaseid ümbrikuid läbi ja ei suutnud uskuda, et terve päev oli meie jaoks. Ma nägin oma poja silmi - nad särasid terve päev! Tore, et see imeline päev kestis kuni järgmise hommikuni, siis kui Eldar läks koos isaga drooni lennutama. Suur tänu selle päeva eest! -  Olga

VABATAHTLIKUD:  Mai Teras, Oksana Muraškina, Cätly Heinpõld

KEELETOIMETAJA: Elge Lind