Minu unistuste päev

Elizaveta unistuste päev

Elizaveta unistuste päev oli täis avastamisrõõmu

Elizaveta on 16-aastane armsa naeratusega tütarlaps. Meie esimene kohtumine haiglas oli emotsionaalne – jutustasime elavalt poliitikast ja loomadest, põhiliselt elevantidest ja kassidest. Kohtumise järel teadsime, et peame korraldama unistuste päeva, kus Elizaveta saab koos loomadega aega veeta ja tutvuda lähemalt poliitiku eluga.

Kohtumisel kuulsime, et tüdrukut ootab varsti ees ühiskonnaõpetuse eksam ning just unistuste päeva hommikul saime teada, et eksam läks suurepäraselt. Head uudised teevad meele rõõmsaks ja nii alustasime Elizaveta unistuste päeva kohe eriti rõõmsatujuliselt! Veelgi enam, tal oli sünnipäev!

Päev sai alguse tüdruku maja eest, kus meie hea koostööpartner Toivo teda limusiiniga ootas. Esimene peatuspaik oli Tallinna kesklinnas asuv kassikohvik Nurri. Tüdruku saabudes olid kassid kenasti sätitud ja kavalate nägudega ootamas. Meie poolt oli kiisumiisudele ka suur kott krõbinaid, et nad ikka nurruda jaksaksid. Oh seda rõõmu, mida nurrumootorid unistajale pakkusid!

Kuna samal päeval oli Elizavetal sünnipäev, ei puudunud laualt muidugi tort! Imemaitsva tordiga (millel oli elevandipilt!) kostitas Pihlaka kondiiter. Ühes teiste kohvikukülastajatega sai ka mitmehäälselt sünnipäevalaulu lauldud.

Kogu tõde elevantidest

Kuna Elizavetale meeldivad elevandid, oli tema suureks unistuseks näha, kuidas selliste suurte loomade igapäevaelu kulgeb – mida nad söövad, kas ja mida mängivad ning veel palju muud. Et kõigile neile küsimustele vastused saada, läksime muidugi loomaaeda. Selgus, et need suured ja uhked loomad on maailma suurimad maismaaimetajad! Hämmastavalt intelligentsed, hea mäluga ja ütlemata vahvad tegelased.

Tallinna loomaaias elab kolm Aafrika elevanti: emaelevandid Fien ja Draay ning isaelevant Carl. Emaelevandid näitasid meile, kuidas neid toitma peab, kuid kõikse vahvam oli võimalus nendega palli mängida! Elizaveta silmad särasid, ta oli nii õnnelik! Tagatipuks sai ta loomaaia töötajatega kokkuleppele, et hakkab edaspidi vabatahtlikuna elevante toitmas käima.

Loomaaiakülastuse järel sõitsime limusiiniga riigikokku, kus meid ootas poliitik Viktoria Ladõnskaja. Privaatse ekskursiooni ja Viktoria väga põhjaliku tutvustusega lõppes Elizaveta unistuste päeva esimese osa.

Päikeseloojangusse seilates

Unistuste päeva teine osa toimus mõnda aega hiljem Tallinna lahel jahiga seilates.

Kohtusime Elizaveta, tema ema ja sõbrannaga Tallinna sadamas ning liikusime koos uhkele jahile. Seda ilusat tuulevaikset õhtut on raske sõnadesse panna – päike loojus, jaht libises peegelsiledal veel. Samal ajal andis meile südamliku kontserdi Marek Sadam, kelle laulud lausa kõrvu paitasid. Päikeseloojangu ja kaunite laulude saatel viskasime vette pudeliposti, arutledes omavahel, kes selle küll leida võib.

Oli imeilus unistuste täitumise õhtu!

VABATAHTLIKUD: Kersti Urbala, Valdo Essmann

Toetajad

5 Sails    Toivo Kaljo   Kassikohvik Nurri   Viktoria Ladõnskaja   Marek Sadam ja Leenu   Tallinna Loomaaed    Kangadžungel