Minu unistuste päev

Mänguhommik imelise Frozen Elsaga

Lumekuninganna külaskäik avas mänguhommikute uue hooaja

Lumekuninganna Elsa külaskäigud mänguhommikutel Tallinna Lastehaiglas ei lõppenud sugugi koos aastalõpuga. Alanud aasta alguses külastas armastatud tegelane lapsi taas, avades mänguhommikute uue hooaja.

Kunagi ei tea ette, kes külalist ootamas on ja kui palju lapsi teda tervitab. Sel korral oli muinasjututegelasele üllatuseks mängutoas tõeliselt suur hulk ootusärevil lapsi. Kõik said jagada oma mõtteid tuntud animatsioonist ning paljud kasutasid võimalust rääkida Elsale, milliseid filmiga seotud asju neil kodus on – riideid, legosid, mänguasju, kirjatarbeid, Elsa-multikaid. Viimast on lapsed näinud korduvalt ja haiglas voodirežiimil olles multikaid vaadates nad oma aega veedavadki.

Lumi Tallinna Lastehaigla mängutoas

Elsa tervitab kõiki traditsiooniliselt külma käepigistusega. Selleks on ta kaasa võtnud külmutatud kinda, mida puudutades lapsed eriti jäist tervitust tunda saavad. Lõbusaid liikumismänge ja muusikalisi tegevusi teevad kõik vastavalt oma võimalustele kaasa. Ratastoolis tüdrukud on eriti usinad kaasa laulma filmist tuntud laule, mille üle on Elsal väga hea meel. Terve viienda korruse paneb aga rõõmukilkeil kajama „lumi“, milles kõik hullata saavad. Kui on piisavalt tegutsetud, teeb lumekuninganna lastele ettepaneku meisterdada endale käevõru, mis päikese käes uhkelt sillerdab. Lapsed valmistavad rõõmuga endale uhke ehte, mis Elsa heade soovide saatel neid tänagi saadab.

Vaeva nähes juhtub imesid

„Nüüd on soovilugude aeg,“ teatab Elsa ja peale läheb Taukari „Vastupandamatu“. Seda hakkab kaasa laulma kõva häälega üks tüdruk, kes kõik ruumisolijad kuulama paneb. Viivu aja pärast tuleb Elsa juurde Tiina, kes töötab haiglas ja laste eest hoolt kannab: „Taukari „Vastupandamatu“ on tema lemmik. Ta käis täna logopeedi juures ja ta laulis seda lihtsalt võrratult kaasa!“. Südames hakkas nii soe – tüdruk, kelle kõne on häiritud ja kes vajab logopeedilist abi, on õppinud ära ühe laulu, mille kaasalaulmine eeldab tema jaoks väga suurt tööd. Teha seda veel nii, et laul tuleb kogu hingest, on imetlusväärne.

Aitäh Minu Unistuste Päev, et teete võimalikus mänguhommikud Tallinna Lastehaiglas. Annate lastele võimaluse särada, neil on sellest nii palju rõõmu ja see aitab neil terveneda.