Minu unistuste päev

Tartu Ülikooli Lastekliiniku jõulupidu koos Tanel Padariga

Jõulujutud Tanel Padariga

Jõulude lähenemine tekitab kõikide hinge alati väikese väreluse ja elevuse. Nii oli ka meiega, seda enam, et Tartu Minu Unistuste Päeva tiimile saabusid jõulud varem kui paljudele teistele. Jõulupidu Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastehaiglas toimus ühel ilusal neljapäeval detsembri alguses.

Tartlase head soovid riputati jõulupuule

Elevus oli kohe nii suur, et mitmed lapsed saabusid peole oodatust mitukümmend minutit varem, silmis küsimus: ”Kas jõuluvana ikka tuleb?” Kohe asusid lapsed koos päkapikk Liinaga meisterdama. Üheskoos valmistati kuuse külge sedeleid, kus kirjas salajased soovid ja head mõtted. Just sellel päeval riputasime kuuse külge veel midagi üliolulist. Üle seitsmekümne inimese kirjutas Tartu raekoja platsil, esimese advendi üritusel, tervitusi, julgustusi ja muid häid soove haiglas viibivatele lastele. No näiteks: ”Saage ruttu terveks ja ärge kartke. Kõik saab korda!”. Lubasime kõik need soovid lasteni viia ja seal kuuse küljes need nüüd ripuvad. Annavad jõudu ja energiat raskemal ajal vastu pidada.

Kui oldi veidikene meisterdatud, paluti lapsed lahkesti sööma. Kes proovis maitsvad pirukaid või lumepalle meenutavaid tuuletaskuid, kes aga soovis, sai kohe asuda fantastilist Gustavi torti maitsma. Tuleb tunnistada, et esialgu käidi torti lihtsalt imetlemas, sest see nägi võrratu välja.

Jõulujutud Tanel Padariga

Lumist mängumaad meenutav tort kadus mõneks ajaks mõtetest, kui sisse astus alati rõõmsameelne Tanel Padar. Kaenlas kitarr ja sära silmades, ajas Tanel lastega juttu. Meenutas lugusid lapsepõlvest ja loomulikult laulis. Muuhulgas andis Tanel lastele nõu: ”Kui te hommikul sussi seest midagi ei leia, on tõenäoliselt ema või isa päkapiku toodud kingituse endale võtnud, sest minuga just nii juhtus. Nägin ühel ööl, kuidas vanemad mu sussi seest päkapiku toodud suuski tahtsid ära võtta! Õnneks ärkasin ja suusad jäid alles!”. Sellele järgnes pildistamine ja autogrammide jagamine, kuniks äkitselt kostis koputus…

Jõuluvana! Kõigil silmad suurest õnnest suured, hakati laulma ja ringmänge mängima. Kui hoogsatest tantsuliigutustest kerge rammestus saabus, otsustas jõuluvana üles otsida kingikoti, kus sees kõikidele lastele AS Orkla poolt saadetud kingitused. Imestas jõuluvana Volligi, et kuidas lastel luuletused ja laulud juba nii varakult selged on, aga seda tõestati korduvalt. Loomulikult tehti pilti ka jõuluvanaga ning siis, kui jõuluvana läinud, said lapsed veel rahulikult meisterdada ja süüa head paremat.

Jõuluvana Volli oli kaasa võtnud ka oma suure sõbra Taadu, kes peo ajal koos päkapikk Riinaga kliinikumi erinevates osakondades ringi käis. Rõõmustades neid lapsi, kellel polnud kuidagi võimalik peosaali tulla.

Jõulud on imedeaeg ja meie usume imedesse!

VABATAHTLIKUD: Mari-Liis Männik, Kertti-Airin Pärli, Liina Arumägi, Riina Laanemets, Gerda-Marleen Pärli, Elge Lind

Toetajad

AS Gustav    Eesti Jõuluvanade Selts     AS  Orkla    Pelguranna Lasteaed    Tanel Padar    Anni Lamp (fotograaf)