Minu unistuste päev

ELDÜ perepäev luuletuste, tantsude ja teadusteatriga

Toredal perepäeval jätkus tegemist kõigile

Vihmasesse novembrisse tõi rõõmu juurde Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu (ELDÜ) konverentsi raames toimunud perepäev Rocca Al Mare koolis, kus ootasid lapsi kaetud lauad, täispuhutud õhupallid ja meie tublid vabatahtlikud, kes olid ruumid toredate tegevuste jaoks kenasti valmis sättinud.

Luuletuste kirjutamine polegi nii raske

Lastele rääkis luuletuste tegemisest lastekirjanik-luuletaja Heli Illipe-Sootak, kes tutvustas mänguliselt lastele riimide tegemist ja sõnade seadmist, samuti rääkis natuke oma raamatutest (mõned näidised olid tal ka kaasas). Siis proovisid lapsed ise luuletada ja päris paljudel tuli see kenasti välja. Heli valis välja ka ühe pika ja ilusa luuletuse, mille autor sai auhinna. Luuletamine meeldis päris paljudele lastele, kes kommenteerisid, et see kirjutamine polegi nii raske!

Uhked ehted makaronidest

Töötoad jagunesid kahe klassiruumi vahel. Ühes sai kaunistada glasuuridega piparkooke ja teises meisterdada: teha märke, erinevaid kujusid (sh kuuseehteid) ja värvitud makaronidest käevõrusid ning kaelakeesid. Samuti sai joonistada ja värvipilte värvida.
Piparkookide kaunistamine tekitas palju elevust ja glasuuri pandi põhimõttel “parem rohkem kui vähem”.
Ka meisterdamiskomplektid meeldisid lastele ja tegevust jätkuks päris pikaks ajaks. Samas oli nendest kujude (põhjapõdrad, pingviinid, draakonid) valmistegemine päris raske, lapsed vajasid juhendamist ja abi (õmblemisel, kaunistamisel). Moodustusid lauad ja fondi vabatahtlikest n.ö lauaülemad, kes siis oma laudkonda abistasid. Samas oli imetlusväärne kuidas lapsed ka üksteist aitasid (suuremad väiksemaid, õde oma nooremaid õdesid jne). Osa lapsi jõudis teha ka mitu kujukest, osa võttis pooleliolevad komplektid kaasa, et kodus lõpetada. Osa lapsi meisterdasid kas endale või oma vanematele makaronidest ehteid. Märkide tegemisel said lapsed ise sobiva pildi joonistada ja vabatahtlike abiga sai iga soovija toorikust sobiva rinnamärgi teha.

Tantsud ja teadusteater

Pärast lõunapausi vanematega, kogunesid lapsed tantsima. Tantsuõpetaja Diana õpetas tantsusamme ning lapsed said koos tantsida, ka vabatahtlikud lõid kaasa. Tantsimine meeldis rohkem tüdrukutele, aga kes tantsida ei soovinud, said edasi meisterdada, samuti tegime lastele väikse Eesti-teemalise viktoriini.
Päeva lõpetas teadusteateater. See oli tõeliselt äge vaatemäng ja laste emotsioonidest oli näha, et meeldis kõigile! Ahhaa vahvad noored teadlased tegid katseid, mõnes eksperimendis said ka lapsed ise osaleda. Lapsed said loodusseadustest ja elektrist üht-teist õpetlikku teada ning kõike seda läbi efektsete katsete ja humoorika jutu.

Suuremad ja väiksemad üllatused

Lõpetuseks jagasime lastele Kinderi üllatusmunad, mis võeti rõõmuhõisetega vastu. Seejärel suundusid lapsed konverentsisaali oma vanemate juurde. Kuuldavasti loositi ühele lapsele välja ka personaalne Unistuste Päev!
Vabatahtlikud pakkisid asjad kokku ja said ka ELDÜ poolt väikese meenega tänatud.

VABATAHTLIKUD:  Teele Kants, Kaari Lainevool, Kaari Põlder, Ken Tiivel, Kaisa Saarmann, Kati Siilbek, Kertu Siir, Eigo Tambik, Maie-Liisa Sildnik,  Grete-Liis Lepp, Mari-Liis Altmann

Toetajad

Martin Müürsepp "Viimane Lahing"  Stockmann Eesti   Ahhaa keskus    Päts OÜ    Siremar Grupp  Kodupaber OÜ   Rocca al Mare kool
Erilised tänusõnad: Heli Illipe-Sootak  Diana Talisainen   Fotograaf Eliise Ermann