Minu unistuste päev

Jõulupidu Tartu Ülikooli Lastekliinikus

Jõuluvana külaskäik tõi pisikeste patsientide silmadesse sära

Hoolimata sellest, et aknast välja vaadates ei olnud näha lund vaid hoopis aknaklaasile maanduvaid vihmapiisku, valmistuti ühel õhtupoolikul Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliiniku saalis jõulupeoks. Usinad päkapikud kandsid toidulauale piparkooke, küpsiseid ja snäkke ning maitsvaid jooke, seintele kinnitati jõulukaunistused, osaliselt kaunistati ka kuusk ning taustal mängis vaikne jõulumuusika. Seda kõike selleks, et saali kogunevatel lastel oleks koheselt võimalik tunda jõuluhõngu.

Uhke ukulelekontsert

Ja siis sammusid saali pillimehed, käes väikesed kitarrid. Tutvustamise käigus saime teada, et tegelikult on need pillid hoopis ukuleled ning lastele oli esinema tulnud E-Stuudio ukulele ansambel Hüppav Kirp. Pillimehed musitseerisid ja laulsid ning peagi kaasati ka kõik saalisviibijad kaasa laulma. Lõbusad laulud tegid kõigil tuju heaks!

Jõuluvana jõudis ka palatitesse

Samal ajal aga liikus juba mööda lastehaigla osakondi jõuluvana koos oma abilisega – nemad kohtusid nende lastega, kes peole tulla ei saanud. Palatites viibivad lapsed lugesid luuletusi ning jõuluvanal oli neile kõigile ka kommikott kingituseks kaasas.

Kui saalis ukulele ansambli kontsert läbi sai, tuli aeg jõulukuusk veelgi ilusamaks kaunistada. Selleks said lapsed kuuse külge riputada heade soovide sedelid, osadele sedelitele lisati aga juurde veel ka joonistusi, kaunistusi ja sära. Kuusk sai imeilus!

Jõuluvanale näidati pikka nina

Ja jõudiski jõuluvana koos oma abilisega saali! Suure elevusega unustas nii mõnigi laps oma luuletuse sootuks ära, aga koos jõuluvana abilisega leiti siis teistsugune lahendus jõuluvanale esinemiseks – näiteks näidati pikka nina.

Lõppkokkuvõttes olid kõik pidulised õnnelikud ja rõõmsad ning nende silmad särasid.

VABATAHTLIKUD:  Kertti–Airin Pärli, Mari–Liis Männik, Maiki Linder, Liina Arumägi, Riina Laanemets, Helle Tverdohleb