Minu unistuste päev

Koeratüdruk Lotte Tallinna Lastehaiglas

Mängutuba ja haiglapalatid täitusid taaskord naerukilgetega

Koeratüdruk Lotte Leiutajatekülast on juba mitmel korral käinud lastehaiglas lapsi rõõmustamas. Ühel hallil novembrihommikul otsustas Lotte jälle minna sõpradele külla.
Juba esimese korruse garderoobis kilkasid lapsed rõõmust ja lehvitasid Lottele. Emad-isad olid ka elevil ja naerul nägudest paistis välja rahulolu laste vaimustuse üle. Lotte seadis sammud mängutuppa. Tema tulekust olid kuulnud kõik lastehaigla lapsed ja nii oli tulnud kohale paras seltskond särasilmseid väikeseid ja suuremaid tegelasi. Koeratüdruk tervitas kõiki kokkutulnud sõpru Leiutajateküla elanike poolt ja andis edasi nende soojad soovid.

Pannkoogid ja pitsad andsid mänguhommikule hea hoo

Et mänguhommik õige hoo sisse saaks, hakati kohe küpsetama pannkooke ja seda vahva pannkoogilaulu saatel. Lotte ema Anna teeb maailma kõige maitsvamaid pannkooke ja Lotte õppis pannkoogimängu just emalt. Kõht täis ja juba oli mänguhommikul hoog sees! Edasi mängiti nuputamismängu ja puslede kokkupanekut. Pusledes olid kiiremad seekord poisid. Taldrikutantsu meeldis aga rohkem tüdrukutele tantsida. Kotimäng pakkus palju põnevust ka suurematele. Lottel oli kaasa võetud võlukott, kus sees oli palju-palju igasugust vahvat kraami. Lapsed katsusid kordamööda kotti ja kui Lotte hakkas ühte asja kotist kirjeldama, tuli
ära arvata, mis asi see võiks olla. Parasjagu nuputamist oli, aga arvati ära kõik asjad.

Doktor Ave ja paberist lilled

Muidugi oli Lottel kaasas ka doktor Ave. Ave oli kaasas ainult pildina aga lastele tegi palju nalja, kui Lotte kotist välja võlus ka Ave hambad. Neid tuli silmad kinni Ave pildile sättida. Nalja oli palju, kui jänese hambad hoopis kõrva otsa või kinganinale sattusid. Mängud mängitud, pakkus Lotte välja, et võiks õpetada lastele paberist lillede meisterdamist. Kohe olid sõbrakesed nõus ja samal ajal, kui lapsed lilli meisterdasid, tegi Lotte igale lapsele veel mälestuseks ühe õhupallilooma. Lilled tulid imeilusad ja lapsed olid väga kannatlikud meisterdajad. Üks tüdruk jõudis teha isegi kaks lille, ühe emale ja teise kinkis Lottele. Lotte sai lisaks lillele veel suure kallistuse.

Õhupalliloomad täitsid palatid naerukilgetega

Kui mängutoa lastega kallistatud ja ilusat päeva soovitud, läks Lotte edasi palatitesse. Seal ootasid teda juba lapsed, kes mängutuppa tulla
ei saanud. Lotte ja lapsed rõõmustasid väga kohtumise üle, aga parema meelega oleksid nad kohtunud hoopis kuskil mujal, mitte haiglas. Lotte jutustas igas palatis ja juttu jätkus ka laste emmede-issidega. Haiglapalatid täitusid naerukilgetega. Suurt rõõmu pakkusid sõpradele ka
Lotte tehtud õhupalliloomad. Veel oli koeratüdrukul kaasa võetud palju sädelevaid kleepsuliblikaid. Iga laps sai endale valida oma lemmikvärvi liblika. Sädelevad liblikad ja õhupalliloomad jäid lastele veel mitmeks päevaks rõõmsaid hetki pakkuma.

Lotte soovis kõikidele sõpradele kiiret paranemist. Lastehaiglast lahkudes oli tal nukker tunne, et nii palju lapsi peab palju-palju päevi haiglas veetma aga suur rõõm südames, et sai natukenegi sõbrakeste päeva rõõmsamaks muuta.

Lastele on paranemisel suureks abiks rõõm ja emotsioon, mida muinasjututegelased mänguhommikutel pakuvad. Ka Sina saad laste paranemisele kaasa aidata, kui toetad Minu Unistuste Päeva tegemisi!


Toetajad

Pardiralli    Võlumaa Lasteteater   Eeva Savolainen