Minu unistuste päev

Andra unistuste päev

Loomahuvilise Andra unistuste päev veterinaarina

Andraga esmakordselt kohtudes oli kohe selge, et armsa tüdruku olulisel päeval peame kohtuma loomaarstidega ning tutvuma nende igapäevatööga. See oli kõige olulisem tingimus, sest tulevikus soovib Andra veterinaariks saada. Vabatahtlikele jäi kõrvu ka tüdruku huvi käsitöö ja meisterdamise vastu. Pärast perega nõu pidamist algas kibekiire planeerimisperiood, et Andra unistuste päev oleks vinge ja meeldejääv.

Klaasimeisterdamine  

Unistuste päeva hommikul tervitas ilmataat meid suurte tumedate pilvede ja tiheda vihmasajuga. Andra ja tema sõbranna Liisalotta sellest aga ei heitunud, sest ees oli ootamas vahva päev. Lisaks, mis oleks ägedam kui alustada päeva hiiglasliku kotitäie jäätisega, millega tüdrukud kohe suud magusaks teha said. Kõhud magusast täis, hüppasime Tallink Takso suurde bussi ning võtsime suuna hubasesse Nõmme Klaasi- ja Keraamikastuudiosse, kus ootas meid juba Anna-Maria.

Kuna Andrale meeldib meisterdada, panime kogu seltskonna proovile põnevas ja loomingulises töötoas, kus igaüks sai võimaluse endale värvilise klaasi tükkidest pildi kokku laduda! Anna-Maria andis ülevaate erinevatest töövahenditest ja võtetest ning meisterdamine võis alata. Esmalt tuli valida meelepärane klaas pildi põhjaks ning seejärel laduda sinna erinevates värvitoonides klaasitükikesi. Kasutasime erinevaid taaskasutatud klaase - nii pudelikilde kui ka vanu tööstuslikke aknaklaase. Mõnusas seltskonnas aeg lausa lendas ning valmisid vahvad ja omapärased pildid. Meisterdused jätsime Anna-Mariale, kes lubas need hoolega mitmeks tunniks seitsmesaja kraadi juurde ahju põletusse panna ning seejärel need ahjusoojalt meisterdajatele tagastada.

Ootamatu plaanide muutus

Tasapisi hakkasid kõhud juba endast märku andma ja palusime toredal Tallinki bussijuhil võtta suund Rucola Restorani. Ilmatuma pikast menüüst valisime road ning ooteajal värvisid tüdrukud teenindaja toodud pilte, mille hiljem mälestuseks kaasa võtsid. Imemaitsev söök ning magusad pulgakoogid kõhus, andsime Andrale üle üllatuse Väikeste Muusikute poolt. Nimelt saab Andra meie vabatahtlik Kaisa juurde proovima minna, mis tunne oleks õppida päris instrumenti ning seal juba lähemat tutvust ukulelega teha.

Kuna ilm läks õues aina tormisemaks, tegime plaanides muudatuse ja otsustasime, et Andra saab oma unistuste päevale ka teise osa. Esimene osa lõppes aga kinokülastuse, suure hunniku popkorni ning südames säriseva ootusärevusega...

Piilumine tulevase elukutse telgitagustesse

Andra unistuste päeva teine osa toimus Tallinna Loomaaias, kus võttis meid vastu rõõmsameelne Tanja. Tanja tutvustas meile loomaaia reegleid ning teatas, et sealsed veterinaarid ootavad juba ammu, et Andra neid külastaks ning nad oma igapäevatööd tutvustada saaksid. Saime piiluda loomaarstide tööruumidesse - nii operatsioonisaali kui ka röntgenituppa, nägime töös kasutatavaid aparaate ning instrumente. Rääkisime, kuidas loomi treenitakse, et talitamis- ja veterinaarprotseduurid lihtsamad ja loomade jaoks stressivabamad oleksid. Veendusime kõik täielikult, et loomaaias on äärmiselt põnev töötada, kuid töö on ka väljakutseterohke!  

Loomaaias tegime tutvust gauriga, hüljestega, kes peale lõunasööki vees mõnulesid ning toitsime parte, kes end loomaaia territooriumile elama on sättinud. Tallinna Loomaaed laiub lausa 89 hektaril ning seal on üle 11 000 isendi, seega kahjuks kõiki huvitavaid loomi me sel korral näha ei jõudnudki. Laste loomaaias kohtusime talitaja Sandraga, kes tegi meid tuttavaks vana kitse Akita, Vuppi ning Moonirulli ja Mooniseemnekesega. Kõik nad olid imearmsad ja nautisid Andra ja Liisalotta õrnu paisid. Kui Andra ja Liisalotta järgmisel korral loomaaeda satuvad, saavad nad tervitades juba rõõmsalt lehvitada alpaka Leopoldile, küülik Johannale ning lendavale suhkru-liugopossumile Gerrile, kes neid kõiki juba tagasi külla ootavad!  

Igal juhul said tänased unistused veelkord kinnitust ning tulevikus võib loomaaed oodata enda ridadesse ka veterinaar-Andrat!

PERE TAGASISIDE

Andra ema kirjutab: “Andrale väga meeldis! Loomaaias käigu teine pool meeldis veel eriti, kuna seal sai loomi oma käega katsuda. Lisaks veterinaari ametile mõtleb nüüd isegi ka talitaja ameti peale!”  

VABATAHTLIKUD:  Reelika Paart, Kaisa Rindberg, Minna Harjo