Minu unistuste päev

Beriti unistuste päev

Beriti unistuste päev suvepealinnas Pärnus 

Berit on Rakverest pärit tütarlaps, kellele meeldib perega koos mängida, süüa teha, laulda ja maalida. Beriti raskesti ravile alluv epilepsia vajab pidevat jälgimist ja tähelepanu, mistõttu kuluks üks väike puhkus ja vahva seiklus talle vägagi ära. Selleks, et ta oma unistuste päeval saaks haiguse  korraks unustada ja lustida, otsustasime pere kutsuda pärast jaanipäeva kuuma ja päikselisse Pärnusse. Enne veel sai Berit videotervituse Lottelt, kes teatas, et ootab tüdrukut väga endale külla.

Sume suvepäev täis üllatusi

Berit saabus koos vanematega hotelli Spa Tervise Paradiis, kus neid ootasid õhupalle täis voodi, heategevusfondi logodega suured saunalinad (Beritile veel nimeline), kingitused toetajatelt ja puuviljavaagen.  

Paari tunni pärast sai vabatahtlik Liis perega hotelli ees kokku ja koos jalutati muljeid vahetades ranna poole, Statka Restosse. Ilm oli ilus ja sööjaid palju, tuli veidi oodata. Ootamine oli aga seda väärt, sest seltskonnaga liitus üks Beriti lemmikuid artiste Karl-Kristjan Kingi. Algul tüdruk küll natuke võõrastas, kuid siis leebus ja teatas, et tema tahaks lausa Karlaga koos elada. Restoranis sai kõhud mõnusalt täis ning oligi aeg üheks fotosessiooniks. Fotograaf Merit tegi ranna lähedal mänguväljakul Beritist ja perest vahvaid pilte.  

Kohale jõudsid ka Beriti suur õde Birgit oma kaasa ja poja Hugoga. Kui fotod tehtud, mindi  suvepealinna mõnusat õhtut  nautima.

Seiklusi täis Lottemaa

Järgmisel päeval kohtuti linnast väljas Reiu kandis Lottemaa teemapargi parklas. Pandi päikesekreemi peale, seati sammud Lottemaa rongi peale ja oldigi kohal. Vastu olid tulnud Lottemaa toredad elanikud, lepatriinud. Koos uuriti interneti avastamise tornist, kuidas Lottemaale internet sai. Kiigati ka kärbes Jaagu majja ning osaleti spordimängudel kass Mati, Bruno ja teiste elanike juhendamisel. Lõpuks joosti koos lastega külas maratoni ja uudistati erinevates majades. Lottemaal oli nii lahe! Seal oli kogu aeg mänge, teatrit ja teisi lapsi. Vahepeal, kui täiskasvanud puhkasid, käis Berit  Liisiga erinevates majades, teatrit vaatamas ja ka kontserdil tantsu löömas. Vahepeal jahutas seltskond end merevees. See oli nii soe, et jäätis ja joogivesi jahutasid isegi paremini. Tehti ka Oscari kuuris fotosid, mida pärast välja printida sai. Nii tore oli midagi suveniiriks kaasa saada! Kui juba piisavalt mängitud ja uudistatud, maalis Berit veel lepatriinude juures kena nukupildi, ronis mööda turnimisrada ja oligi aeg taas rongile minna. Parklas tehti perega veel mõned fotod ning Berit sai kingituseks Lotte-teemalise lauamängu, mida kodus oma pere ja väikese Hugoga mängida. Pere ise oli veendunud, et kui nad tagasi sõitma hakkavad, vajuvad lapsed kohe unne , kuna päev oli tõesti väsitav ja tore – soe, mõnus ja elevusttekitav.

PERE TAGASISIDE

Seda päeva ootas Berit väga-väga. Lausa luges päevi, mil saab minna Pärnusse ja Lottemaale.  

Hotellis ootas meid ees superlahe üllatus, Berit astus sisse ja hõiskas: „Oh, nii palju õhupalle!” Nägu naerul ja meeldivalt üllatunud, vaatas tüdruk toas ringi - niiiii palju üllatuskingitusi!  

Kui oli aeg minna õhtusöögile, tekkis suur ootusärevus. Kui muidu lobiseb ja räägib Berit kogu aeg, siis seekord oli vaikus ja silmad vaatasid ainult ukse poole... Ja kui lõpuks Karl-Kristjan sisse astus, siis olid tüdruksõnad: “Ongi Karla!”  

Supermõnus tunne oli vaadata, kuidas üks iidol suudab minu lapse silmad särama lüüa!  

Fotosessioon oli meie pere jaoks superluks, sest me ei suuda kunagi ajas kokku leppida, et minna fotograafi juurde.  

Esimese päeva lõpus vajus Berit kohe unedemaale. Hommik algas veelgi suurema ärevusega - Lottemaale minek ju. Kohale jõudes oli tegevust küllaga, sai kallistatud, mängitud, tantsitud, ujutud, etendusi vaadatud ja ka maalitud. Õhtul koju sõites ütles Berit päeva kokkuvõtteks ainult ühe lihtsa lause: „Emme, mulle nii meeldis see unistuste päev!“  

Need päevad tegi mõnusaks meile Liis. Nii toredat ja heasüdamlikku inimest annab ikka otsida, aga meie leidsime ja Beriti südamest ta ka tükikese röövis.

Minu vennatütar Lee küsis, kes see tädi on ja Berit vastas: „See on minu tädi!“  

Suured-suured tänud Minu Unistuste Päevale, et tegite meie tüdruku õnnelikuks! Tänud sulle, Mari-Liis, et tulid meie ellu ja võtsid oma meeskonna ka kaasa.  

Berit kallistab teid kõiki!  

Ja jäätiste eest ka suured tänud ja kallid teile!

VABATAHTLIKUD: Mari-Liis Kallikorm, Liis Järvamägi,  Valentina Knjazeva 

Toetajad

Leo Club Tallinn       Tervise Paradiis      Lottemaa     Tikand OÜ      Merit Pildistab     Balbiino    Chemi-Pharm      Statka Resto   

Erilised tänusõnad:  Karl-Kristjan Kingi   Võlumaa Lasteteater    Dr Anneli Kolk Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikust