Minu unistuste päev

ELDÜ perepäev Spot of Tallinnas

Superkangelaste tegusid täis perepäev ELDÜ lastele ja peredele  

Seekordne ELDÜ Superkangelaste teemaline perepäev oli eriline, sest sündis koostöös Minu Unistuste Päeva ja üritusturundusagentuuriga Jolos. Eesti Laste Diabeedi Ühingu (ELDÜ) perepäevaks valiti elamusspordikeskus Spot of Tallinn, kuhu pered ja lapsed ühel suvisel pühapäevaõhtul kogunesid. Kes tuli kostüümis, kes maskis, tõsistel fännidel olid kaasas oma tõukerattad. Rõõmu ja indu oli lugeda laste silmist kohe alguses! Väga mitmetel lastel oli see esimene kord külastada Spot of Tallinna.   

Päevajuhist Superkangelane tervitas kõiki saabujaid, hoidis tuju üleval, elas kaasa ja julgustas nii, kuis jaksas. Kohal olid Pipid, Ämblikmees ja Batman. Kaks viimast päästsid neid, kes svammimerest enam välja ei saanud. Pipisid oli lausa neli, kõik nad tegelesid lastega. Kus Pipi, seal ka aaretejaht. Mängiti huvitavaid mänge ja jagati põnevaid auhindu kõikidele osalejatele. Tõukerattafännid mõistagi proovisid koos Superkangelasega sõitu Spoti vingel BMX krossirajal nii rataste kui tõuksidega.  Kõik lõid rõõmuga kaasa ja koos veedeti mõnusalt aega.    

Tegevuste vahepeal sai keha kinnitada õhtusöögiga ning kosutada ennast mineraalvee ja  suhkruvabade mahladega.   

Põnev kohtumine Kelly Sildaruga

Päeva üllatuskülaline ja kõrghetk oli vigursuusatamise maailmameistri Kelly Sildaru saabumine. Kelly näitas ette põnevaid ja jõukohaseid hüppeid ning nippe batuudil ja laskis ka lastel järele proovida. Kelly korraldas lastele takistusraja läbimise võistluse, kus kõik said aja peale oma võimed proovile panna. Kolm parimat said auhinna.    

Koduteele anti lastele kaasa teemakohane kingitus – näpurula.  

Adrenaliini, positiivsust ja rõõmu täis perepäev Spotis meeldis lastele. Tore oli näha nii  akrobaatikaalal  kui ka krossirajal lapsevanemaid kaasa tegemas. Oli igati tegus, sportlik ja vahva perepäev, kus lapsed said oma energia välja elada ning vanemad omavahel suhelda.

OSALEJATE TAGASISIDE

"Suur tänu kõigile korraldajatele ja vabatahtlikele! Väga meeldejääv õhtu oli ja kõige enam elevust lapsel oli Kellyga kohtudes. Samuti see, et oli võimalus kokku saada teiste diabeedilastega, kellega igapäevast kokkupuudet pole. Muljeid jäi kõigist tegevustest, aga kõige enam võistlustest, aardemängust ja sellest kõrgest tornist hüppamisest. Hea meel oli ka auhindadest ja üllatustest.

Ainukesena oleks hea ette teada meid ootavast soojast söögist. Olime just enne kiirustanud söömisega. Aga väga super, iga detail oli läbi mõeldud. Igatahes suur-suur aitäh ja kallistaks teid kõiki selle eest!" -Kaili

"Minu kümneaastasele pojale meeldis kõige rohkem tõukerattaga sõitmine ja batuudil hüppamine. Küsisin ka poja käest korduvalt, kuidas temale meeldis ja vastuseks sain vaid ülivõrdes kiitust. Ta tahtis juba ammu minna Spot of Tallinnasse ja tänu sellisele  üritusel oli see külastus hoopis lihtsam, aga ka ägedam.   Suure tänu tahan öelda kõikidele korraldajatele ja lastega tegelejatele. Mu poeg proovis ka svammibasseini hüppamist, aga kartis seda väga. See kaasaelamine ja innustamine, mida mu poeg õhtujuhtidelt  sai, oli väga südantsoojendav ja liigutav. Meile tuli üllatusena see, et ka korralikku toidukorda pakuti. Tulime Tartust ja toitlustamisega ei osanud arvestada. Olime enne just kõhud täis söönud. Ja noh, diabeedilapsed peavad natuke hoolsamalt oma toitumisi jälgima ka.  Suur tänu veelkord!" -Kaarel

"Üritus oli väga tore. Tütrele meeldis eriti hüpata batuudil ning sealt svammi merre hüpata ning erinevad võistlused. Poisile meeldis kõige enam tõukerattaga sõita ning samuti batuudilt svammimerre hüpata. Super oli ka see, et lastele jagus vett ning veresuhkru tõstmiseks materjali. Neile sellise aktiivsusega kulus päris palju. Kindlasti ei saa märkimata jätta Kelly Sildaru külastamist, kes oli lastega super. Mida antud üritusel teisiti oleks saanud teha? Ei usu, et olekski. Lastel oli väga tore. Kodus räägiti veel pikalt hüppamiseks, tõuksiga sõitmisest, limbost ja Kelly trikitamisest.  Suured tänud sellise ürituse organiseerimise eest." - Perekond Normak

VABATAHTLIKUD: Evelin Tatter, Kersti Jõenurm, Kristiina-Gabor Mägi, Marianne Eiland, Elge Lind (keeletoimetaja), Mari Skuin (veebihaldur)