Minu unistuste päev

Elenora unistuste päev

Seiklused puude otsas, virtuaalreaalsuses ja spaas

Meie esimene kohtumine Elenoraga toimus augustis, mil käisime tüdrukul ja tema perel külas. Esimestest minutitest oli näha, et Elenora on aktiivne, sõbralik, jutukas ja kõigele uuele avatud laps. Tüdrukut huvitab muusika - ta mängib kitarri ning elektroonilisi trumme, mida ta kohe külalisele ka demonstreeris. Elenora hobide hulka kuuluvad ka kabe ja male, ta loeb palju raamatuid. Oma unistuste päevale soovis ta kaasa võtta kaks sõbrannat.  

Seiklusteks valmis

Unistuste päeval kohtusime Nõmme Seikluspargi sissepääsu ees, kus Elenora sai kätte oma esimese vihjeümbriku. Seikluspargis viidi läbi kõigile vajalik ettevalmistus, kinnitati turvavarustus ja selgitati turvareegleid. Esialgu oli kõigil natuke hirmus. Esimesena startis isa, seejärel Elenora ja tema sõbrannad ja viimastena ema ning vabatahtlik Oksana. Kõigil oli lõbus ja hirmus samal ajal. Iga sammuga läks raja läbimine aina raskemaks, kuid vaatamata hirmule liikus Elenora kindlalt finiši suunas. Viimane laskumine köiega lõpetas seiklusliku päeva esimese osa. All anti Elenorale järgmine ümbrik vihjega, millest tüdruk järeldas, et kõiki ootab ees lõunasöök restoranis.  

Sukeldumine virtuaalreaalsusesse

Lõunasöök oli Noblessneri sadamas, imelises kohas Lore bistroos. Meid võttis vastu sõbralik personal, kes pakkus kõikidele rabarberilimonaadi. Tüdrukud valisid lõunasöögiks pitsa ja täiskasvanud said proovida liha ja kala. Pärast toitvat lõunasööki ja puhkust uuris Elenora, mis saab edasi. Vastuseks ulatati talle järgmine ümbrik. Koos suundusime Proto avastustehasesse. Keskusesse jõudes oli esimeseks emotsiooniks imestus. Spetsprille kasutades oli võimalik laskuda virtuaalreaalsusesse. Elenora ja tema sõbrannad proovisid meeleldi läbi kõik eksponaadid ja seda mitu korda. Eriti meeldis tüdrukutele allmaareiside sõiduk. Elenora vanemad said proovida vabalennumasinat ning lendu kuumaõhupalliga.  

Perega veekeskusesse

Viimaks sai Elenora veel ühe ümbriku, kus olid piletid Kalev SPA külastuseks. Tüdruk oli selle üle väga rõõmus, sest tegemist oli tema ammuse unistusega. Enne hüvastijättu täitsid vabatahtlikud ka teise Eleonora soovi, kinkides talle Monopoly lauamängu.

Nädala pärast uuesti kohtudes jutustas Elenora suure õhinaga, kui toredasti ta Kalev SPA-s aega veetis. Tuli välja, et tüdruk oli nii julge, et sõitis alla kõikidest torudest. Elenora rõõmustas, et tema unistuste päev oli nii sündmusterikas ja suurepärane.  

Suur tänu Tallinna Lastehaigla kardioloogiateenistusele, kes esitas armsa Elenora Minu Unistuste Päeva programmi.

PERE TAGASISIDE

Ema sõnul päev läks hästi. "Elenora ja tema vanemad tänavad kogu südamest Unistuste Päeva fondi ja meie armsaid vabatahtlikke Oksanat ja Heinit- te jääte alatiseks meie südametesse. Nagu Elenora ise ütles - tänu Oksanale, Heinile ja Unistuste Päeva fondile oli tal lausa kaks unistuste päeva ja eriti tore oli see, et ta sai oma parimate sõpradega seda päeva jagada. Need olid nii imelised ja meeldejäävad, nii et isegi peale nädalat meenutab Elenora iga päev neid hetki siira naeratusega. Meie ei teadnudki, et nii vahvaid kohti on olemas ja kindlasti plaanime perega uuesti neid külastada. Elenora juba ammu soovis endale Monopoly lauamängu - nüüd saame halle sügisõhtuid muuta pere ja sõpradega mängides värvilisemaks ja sinna kõrvale juurde maiustada jäätisega."

VABATAHTLIKUD:  Oksana Muraškina,  Heini Saar, Liisbeth Lillo

Toetajad

Lore bistroo      Nõmme Seikluspark       PROTO avastustehas      Kalev Spa Hotell ja Veekeskus      Apollo Raamatud      Balbiino         Chemi-Pharm Eesti 

Erilised tänusõnad:  Tallinna Lastehaigla kardioloogiateenistus