Minu unistuste päev

Eleri unistuste päev

Meeldejääv päev koos parimate sõpradega

Eleriga kohtusime ühel märtsikuu õhtupoolikul. Oli pime ja väljas kallas paduvihma. Istusime Tallinna kesklinna kohvikus teetasside taga. Istusime, rääkisime, naersime - esimesest sekundist peale oli selge, et  Eleri on äärmiselt armas ja vahetu olemisega tüdruk, kes on säilitanud positiivse ellusuhtumise ja rõõmsa meele. On ka põhjust - Eleril on seljataga edukas võitlus Hodgkini lümfoomiga. Üsna ruttu selgus ka, et ehkki Eleril ei ole ühtegi tõeliselt suurt unistust, on tal väga palju meelistegevusi, hobisid ja harrastusi ning tahe proovida uusi asju. Saime teada, et tema jaoks on lähedased sõbrad väga olulised. Nii saigi kokku lepitud, et oma unistuste päeva veedab Eleri koos sõbrannadega. 

Päikeseline hommik Botaanikaaias ja fotosessioon

Eleri unistuste päeva hommikul ei olnud vihmast enam jälgegi, päike paistis ja oli suviselt soe. Kohtusime botaanikaaia väravas täpselt kell 9.15. Ehkki kohtumispaiga info oli Elerile teada antud, ei teadnud ta, mis täpselt tulemas on. Olime otsustanud, et päeva tegevused saab Eleri teada jooksvalt.  

Liina Oidekivi käe all sai meie peategelane algavaks fotosessiooniks imekauni meigi. Sõbrannadega koos pildistamine ja botaanikaaias liikumine ühelt võtteplatsilt teisele käis nalja ja naeru saatel, nii et aeg lausa lendas. Kõik see toimus fotograaf Kätri Beljajeva pildistamisel ja juhendamisel. Ehtsat suvetunnet lisasid kingitud Balbiino jäätised. Kotitäis jäätist, mis botaanikaaias avati, jõudis õnneks õhtul kõigi rõõmuks üles sulamata Eleri koju.
 
Fotosessioonile järgnes privaatne pooleteise tunnine ekskursioon Tallinna Botaanikaaias. Külastati neid alasid, mis tundusid tüdrukutele huvitavamad. Ekskursioon oli ühtaegu nii hariv, põnev kui ka lõbus, kõikidele tekkinud küsimustele sai vastused.  Külastajaid oli vähe ja botaanikaaed oligi justkui vaid tüdrukute päralt.

Lõunasöök Vapianos ja vibulaskmine  

Botaanikaaiast liikusime Info-Auto Fordi poolt kasutada antud väikebussiga Solarise Vapianosse, kus sõime maitsvaid pitsasid, et saada energiat järgmiseks aktiivseks tegevuseks - vibulaskmiseks Jõgisool. Eleri ja ta sõbrannade jaoks oli vibulaskmine esmakordne kogemus ning see tekitas omajagu elevust ja ootusärevust juba sündmuspaigale sõites. Tõeliselt vahva üllatus oli aga see, et tüdrukud olid vibulaskmises tõelised tegijaid  - väga kiiresti saadi kätte stabiilselt head tulemused (isegi siis, kui lisatud sai võistlusmoment). Olid need siis ideaalsed ilmastikutingimused, väga hea õpetamisoskus Vibuklubi Sagittarius juhendaja Jaanus Grossi poolt või seni peidus olnud potentsiaal olla hea vibulaskja, kuid mitte kellegil ei õnnestunud ühtegi noolt märgist mööda lasta. Eleri hilisemast tagasisidest saime teada, et täna kaalub tüdruk sellega hobi korras tegelema hakata.

Päeva lõpp Coca-Cola Plaza sviidis  

 Sama palju elevust ja rõõmu (kui mitte rohkemgi) oli tunda Coca-Cola Plazasse jõudes, kus avaldasime hästi hoitud saladuse - ees ootas kinoseanss A Le Coq sviidis koos soolase ning magusa plaksumaisi ning karastusjookidega. Kogu sviit oli vaid Eleri ja ta sõbrannade päralt ning vaatama asuti põnevusfilmi „Džentelmenid“.
 
Päeva viimaseks üllatuseks Elerile oli Eesti Kunstiakadeemia kinkekaardi üleandmine, mis sisaldas endas kohtumist ja töötuba maalikunstnik Saskia Järvega. Eleri nimelt armastab vabal ajal akrüülvärvidega maalida. Loodame, et see kohtumine saab olema Eleri jaoks põnev ning mine tea – ehk aitab see langetada aasta pärast otsust, mis eriala edasi õppima minna.  

PERE TAGASISIDE  

„Päev oli väga tore nii minu kui ka mu sõprade meelest. Õppisin botaanikaaias nii mõndagi uut, kuid kõige meeldivam oli siiski vibulaskmine. Nüüd, kus see ala proovitud sai, kaalun sellega ka hobikorras tegelemist. Kõige üllatavamaks sel päeval oli sviidis kino vaatamine. Arvan, et valitud sai väga vinge film.  

Tahaksin väga tänada Minu Unistuste Päeva selle päeva ning meenete eest. Ka korraldajad olid ülivinged ja said hästi hakkama .“ - Eleri

VABATAHTLIKUD: Kati Siilbek, Liisi Printsmann, Leena Tauk, keeletoimetaja Elge Lind