Minu unistuste päev

Georg Andre unistuste päev

Seiklused rongide, papagoide ja maailmameistriga

RONG! - ja poiss on nina vastu klaasi vaatamas kaubarongi möödumist. Georg Andre teab peast kõiki kellaaegu, millal rong tema majast möödub ja peab iga kord ikka sõitu jälgima. Kui saaks, jookseks rongiga kaasa,  aga kuna Georg Andre sündis Shone kompleksiga, mille tõttu on talle tehtud südameoperatsioon, ei talu laps rasket füüsilist koormust. 

Aga täna hommikul ootab poiss aknal mitte rongi, vaid hoopis teisi külalisi – Minu Unistuste Päeva meeskonda. Pool üheksa hommikul vurab Amservi buss õuele ja päev võib alata. Pere turvaliselt bussi peal, hakkab mõistatamine, kuhu minnakse. Need vabatahtlikud on väga kidakeelsed ja räägivad kõike muud, aga mitte seda kuhu teel ollakse.

Vahva rongisõit vedurijuhina

Esimene peatuspaik polegi väga kaugel - peatume kaupluse parklas. Poiss aga õnge ei lähe, sest teisel pool teed on nüüd juba rongid näha. Priit Operail firmast võtab meid lahkelt vastu ja juhatab edasi. Räägime ohutusest raudteel, saame selga vahvad erkoranžid vestid ja läheme ronge vaatama. Vedurijuht lubab veduri sisse ronida ja julgelt uurida. Alguses natukene ehmunud poiss julgeb peagi ringi vaadata ja teistele veduriaknast lehvitadagi. Üks salapärane telefonikõne ja vedurijuht küsib, kas sõidame ka natuke? Muidugi. Kadedad vabatahtlikud jäävad raudtee veerele ootama ja Georg Andre läheb isaga sõidule. Oi seda rõõmu ja lehvitamist! Vahepeal kaugele silmapiiri taha vuranud vedur toob rõõmsa meespere siiski turvaliselt tagasi. Suur aitäh Operailile!

Bussis on poiss kindel, et temast saab vedurijuht!

Nüüd algab sõit linnast välja, pikk tee veel ees. Täpselt parajal ajal on kosutav peatus Tikupoistes. Mis sa süüa soovid? Burgerit - muidugi. Tõeliselt maitsev söök oli, nii burgerid kui ka salatid!

Kohtumine maailmameistriga

Kohe varsti paistab juba Tallinn… aga jälle vimka sees ja buss keerab suurelt maanteelt maha. Kuhu nüüd? Mingi suur hall hoone? See on Red Grey Team’i tehas/töökoda. Uksest sisse astudes tervitab külalisi rallisõitja Ott Tänak. Georg Andre ja isa on üllatusest keeletud. Oleme Ott Tänakuga kohtumas treeningkeskuses, kuhu päris niisama sisse ei saagi. Ägedad ralliautod, mida tuunitakse veel paremaks ja kõige ägedam auto - Tänaku auto. Mehed julgevad aukartlikult vaid eemalt vaadata. Georg Andre saab väga haruldase võimaluse - istuda juhiistmel Tänaku koha peal. Ott Tänak vestleb sõbralikult kõigiga ja vastab küsimustele nii rallisõidu kui eluolu kohta. Aeg lendab kiirelt ja peale ühispilte ja autogramme liigume edasi. Georg Andre saab kingiks kuldse autogrammiga nokamütsi, mis on nüüd olemas ainult temal ja Ott Tänakul. Ja Ott Tänaku filmi. Seda lubab ta muidugi kohe kodus vaatama hakata.

Vahepeal väga vaikse poisi keelepaelad lähevad bussis jälle valla ja kindel otsus - temast saab rallisõitja!

Uhke rääkiv papagoi

Järgmine koht kuhu jõutakse on hoopis erinev. “Papagoi Keskus” veerib Georg Andre usinalt ukse kohalt. Piraat Katerina tutvustab erinevaid papagoisid, kes keskuses elavad. Papagoi Robi istub uhkelt oksa peal ja tantsib muusikaga kaasa. Keskuse naelaks on kindlasti sinikuldne aara Mac. Uhkelt lehvitab ta tiibu ja ütleb isale selgelt “Tere!” Teistele enam ei ütle, üks kord juba öeldud ju! Vahepeal ütleb papagoi mitu korda Mac, et ikka kõigile meelde jääks tema nimi. Georg Andre selgelt rõõmustab papagoisid uudistades ja pole kartuse raasugi, kui perenaine sätib aara tema käe peale istuma. Prisma Peremarketi poolt kaasa pandud sööke nautides möödub aeg kiiresti ja ongi aeg koduteele asuda.

Tagasiteel on kõik rõõmsad ja pikast päevast väsinud, aga mitte Georg Andre. Jätkub arutelu, et kas suureks saades hakkab ta vedurijuhiks, kes vabal ajal sõidab rallit või rallisõitjaks, kes tegeleb ka rongidega. Oh neid valikuid!

Mälestuseks uhke lego kaenlas, lippab Georg Andre õhinal emale jutustama, mis kõik päeva jooksul juhtus. Ott Tänakult saadud nokamüts pandi elutuppa klaasvitriini ja keegi ei tohtinud seda puutuda. Poiss muretses, et ehk peaks tabalukugi muretsema! Kingiks saadud rongidega raamatut ja juturaamatut papagoidest loeti veel samal õhtul kodus. Balbiinolt saadud jäätisemäge jätkub loodetavasti mitmeks päevaks. Unes nähti sellel ööl ikka ronge ja ralliautosid ja Maci…. ja jälle ronge ja Ott Tänakut.

 

PERE TAGASISIDE

Täname teid, et korraldasite Georg Andrele tõelise Unistuste Päeva. Neid positiivseid emotsioone ja mälestusi jätkub veel kauaks. Koju jõudes ütles Georg Andre: „See oli mu tõeline Unistuste Päev“. Aitäh, et panite meie poja silmad särama!

VABATAHTLIKUD:  Marianne Tamm, Kadri Kristelle Karu, Käroliis Lutsar, Maiki Linder, Mari Skuin (veebihaldur/keeletoimetaja)

Toetajad

UMP-KYMMENE OTEPÄÄ OÜ 3. vahetus    Amserv     Papagoi Keskus    Tikupoiss    Balbiino    Chemi-Pharm    Prisma     

Erilised tänusõnad: Ott Tänak    RedGrey Team    AS Operail    Elar Oden     Helis Perk (fotograaf, vabatahtlik)              Dr Tiina Lind  Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinikust    Henri Rump