Minu unistuste päev

Jaroslavi unistuste päev

Seiklused arhitektuuribüroos ja jäätisetehases

Jaroslavi ja tema emaga kohtusime Mmuah kohvikus, kuhu Jaroslav astus sisse laia naeratusega. Algul oli poiss küll pisut häbelik ja ema külje all, kuid üsna varsti oli ujedus kadunud. Kuna Jaroslav ise oma unistustest meile midagi rääkida ei osanud, siis vestlesime emaga ja saime teada, et poissi köidavad arhitektuur ja ehitus. Erinevad ehitised jäävad Jaroslavile kõikjal silma ning Minecrafti mängus ehitab ta ise ka. Poisi pelglikkuse tõttu välistas ema aktiivsed tegevused. Nii jäigi sõelale mõte leida midagi seoses ehitusega. 

Lemmiksöökidest rääkides ei osanud ema muud välja tuua kui vaniljejäätise, siit jõudsime jäätisetehase mõtteni.

Jaroslav soovis oma unistuste päeva veeta koos 20-aastase vennaga, kes on tema suurim sõber.

5. augusti hommikul sõitsin Maardu Selverisse, et võtta kaasa meie      toetaja Balbiino jäätised Jaroslavile ning seejärel poiss ise koos vennaga. Poisid olid juba maja ees ootamas, Jaroslav tuli joostes mind kallistama. Olime kindlad, et tuleb tore päev!

Tulevane arhitekt proovib ametit

Arhitektuuribüroo trepil tervitas meid soojalt Roman, kel õnnestus esimesest hetkest nii Jariku (nii tutvustas end Jaroslav) kui ka meie süda võita.  

Saime kõik kohvi- või teetassid ette ja läks projekteerimiseks/ehitamiseks. Roman juhatas meid kõiki sellesse maailma väga oskuslikult. Eriline tähelepanu oli suunatud muidugi Jaroslavile ja see oli uskumatult meisterlik lähenemine - põnevus tekkis kohe ja püsis lõpuni. Kui kõik oli teoreetiliselt ja piltlikult lahti seletatud, tuli aeg endalgi käed külge panna. Roman tõi kandiku, millel olid spagetid, vahukommid ning kummikarud ja läkski konstrueerimiseks. Jaroslav sai ise järgi proovida, millised konstruktsioonid on püsivad, millised mitte.

Ja mis veel - Jaroslav käis ära lausa nende firma Rootsi tehases! Küll virtuaalreaalsuses, aga tundus see üsna reaalne.  

Oli tõeliselt tore ja huvitav meie kõigi jaoks. Isegi fotograaf Hedi, kes vene keelt eriti ei oska, ütles, et ei saanud küll suurt midagi jutust aru, aga tal oli nii huvitav. Ja heldusklomp oli kurgus.

Lõpetuseks oli Romanil Jaroslavile kingitus – suur Minecrafti lego! Oi seda rõõmu ja tänu!

Jäätisetehast uudistamas

Edasi seadsime sammud Kassikohvikusse lõunat sööma. Jaroslav sai sööki oodates kiisukestega mängida ja meie Jaroslavi vennaga lähemalt tutvuda ja jutustada. Jaroslavil on supervend!

Kui kõhud täis, oli aeg edasi minna. Ootamas oli LaMuu jäätisetehas. Seal pidime selga panema kaitseriided, et midagi ülearust kuskilt masinate sisse ega vahele ei pudeneks. Juba see „kostümeerimine“ oli Jaroslavile vahvaks elamuseks.

Tehasetuuril saime teada, kuidas, millest ja kus jäätis valmib ja kuidas jõuab ta meieni.

Päeva lõpuks oli poiss juba üsna väsinud ja kosutuseks võis igaüks valida oma lemmikjäätise. Kui jäätis söödud, oli Jaroslavile veel üllatuseks kingitusi. Kuna meie päevakangelane läks kooli, siis oli Kaubamaja saatnud talle koolikoti, kuhu oli poetatud Rahva Raamatust Minecrafti raamatuid, et saaks ikka ehitustegevust arendada ning ümbrik kinkekaartidega – Vene teatri piletid, Super Skypargi perepääse ning Vembu- Tembumaa piletid. Sinna saaks oma väikesed õekesed kaasa võtta ja minna kogu perega.

Koduteel tänas Jaroslavi vend meid väga-väga , et korraldasime nii toreda päeva. Jaroslav aga põles soovist kõigest emale rääkida. Lahkumisel oli Jaroslavi  kallistus tõeliselt tugev!

PERE TAGASISIDE

Tahame öelda suur tänu kõigile, kes osalesid meie pojale unistuste päeva korraldamisel. Kuna laps on alles seitsmeaastane, on tal veel raske sõnastada oma unistusi. Suur tänu meie koordinaatorile Anule, kes tegi selle päeva õnnestumiseks suurepärast tööd, ja ka fotograafile, kes oskas lapsega kontakti leida. Jaroslavile meeldis kõik. Ta naasis koju väsinuna, kuid õnnelikuna ja rääkis veel mitu päeva, kuidas talle meeldis maju projekteerida, kassidega suhelda ja jäätisetehast külastada ning pärast ringkäiku maitsta just seda jäätist. Ta juba kasutab mõnda kingitust, näiteks Minecraftis ehitamist käsitlevaid raamatuid, ja õpib sealt uusi teadmisi. Mõned kingitused, näiteks seljakott, batuudi- ja veekeskuse kinkekaardid võetakse kasutusele lähitulevikus ning Jaroslav ootab ka seda väga. Nii et tänu teie meeskonnale on Jaroslavil mitte üks, vaid mitu unistuste täitumise päeva.  

TÄNAME TEID KÕIKI!!!

VABATAHTLIKUD:  Anu Juul, Aljona Šatalova, Natalia Kond, Anneli Truhanov

Toetajad

Tallinna Laagna Gümnaasiumi 7a (Heategu Lapselt Lapsele)      Kaubamaja     Super Skypark     Hedi Jaansoo  Kassikohvik Nurri      Balbiino    Chemi-Pharm     Vene Teater      La Muu      Rahva Raamat 

Erilised tänusõnad:  Arhitektuuribüroo CES AS      Roman Kostrõkin     Dr Maila Raidmäe ja Tallinna Lastehaigla   Wiedemanni Tõlkebüroo