Minu unistuste päev

Lõbus perepäev Tallinna Loomaaias

Meeleolukas ja informatiivne päev koos loomadega

Hommik algas pika sõiduga Ida-Virumaalt Tallinnasse. Aga igav see teekond küll polnud. Kaasa võetud kommid, Sipsiku kohukesed ja jogurtid tegid nii väikestel kui ka suurtel seiklejatel suu magusaks ja tuju rõõmsaks. Kui head need ikka olid!  

Kuhu peaks iga laps suvel vähemalt korra jõudma? Muidugi loomaeda, et näha, kuidas läheb elu loomaaia asukatel. Loeme ju neist raamatuid, vaatame erinevaid multikaloomi iga päev teleritest. Aga miski pole parem kui näha neid päriselt ja seda me loomaaeda kogema tulimegi.  

Pikk ja hariv päev

Mida söövad elevandid? Milline on nende lemmikmaius? Kui kaua elevandid elavad? Miks ei tohi toita linde saiaga? Missugused loomad satuvad loomaaeda? Miks kits ei tohi süüa tammelehti?  

Neid miks-küsimusi lendas sellel päeval igast nurgast. Meie tublid loomaaia giidid vastasid neile kõigile. Lapsed olid neist teadmistest vaimustuses ning nii mõnelgi tuli mõte: „Aga kui mina tahaksin tulla loomaaeda tööle, kas saab?“  Muidugi saab! Peab vaid unistama!

Päev möödus linnulennul. Peredel oli aega jalutada ise ning uurida loomi või veeta aega giidi seltskonnas. Muidugi jagasid ka meie vabatahtlikud nii palju teadmisi kui neil oli. Selgus, et infot fauna-maailma kohta siiski pisut nappis.

Mis käib kindlasti loomaaia külastuse juurde?  

Jäätis loomulikult – magus, pehme ja jahutav! Ja tänu jäätisemasinale said kõik täpselt nii palju jäätist, kui soovisid.

Peale pikka jalutuskäiku läksid kõhud ikka täitsa tühjaks. Kosutav lõunasöök kulus igati marjaks ära. Istusime pikalt, nautisime toitu ning arutasime lastega sügisesi plaane.

Iga lastega veedetud hetk laeb patareisid, iga loomadega veedetud hetk samuti. Usume, et see perepäev annab lastele ja peredele jõudu kogu eesootavaks õppeperioodiks.


VABATAHTLIKUD: Svetlana Kolkanen, Maria Jeskova, Mari-Liis Kallikorm, Liis Järvamägi, Olga Kukk, Valentina Knjazeva, Elge Lind (keeletoimetaja), Mari Skuin (veebihaldur)