Minu unistuste päev

Mänguhommik Lottega Tallinna Lastehaiglas

Lustakas Lotte  korraldas haigla mängutoas laheda lumesõja

Leiutajateküla koeratüdruk Lotte lubas sügisel Tallinna lastehaigla lastele, et tuleb talvel uuesti külla. Jaanuari viimasel nädalal seadiski Lotte sammud jälle Mustamäele.

Haiglamaja oli talle juba tuttav ja ka garderoobitädi tervitas rõõmsalt. Lapsed kilkasid elevusest tuttavat sõbrakest nähes. Üks väikene vene keelt rääkiv poiss ei teadnud, kes selline punase kleidikese, vahva patsi ja musta ninaotsaga tegelane võiks olla. Suurest uudishimust tuli ta jutustama ja nii saigi Lotte talle rääkida, kes ta on ja mida ta haiglas teeb. Kohe oli poisil juures üks lemmik ja ta lubas otsida raamatupoest ema abiga üles raamatu Leiutajatekülast.

Lumepallid, mis kunagi ei sula

Oli aeg liikuda viienda korruse mängutuppa. Juba ukse juures jooksis Lottele vastu julge väikene tüdruk, kes kohe kallistades sädistama hakkas, kuidas ta juba eelmisel õhtul mänguhommikut ootama hakkas ja on nüüd nii rõõmus. Mängutoas oli istumas juba paras seltskond ootusärevaid lapsi. Kõigil venisid suud naerule, kui Lotte rõõmsalt sisse astus.

Kõigi Leiutajateküla elanike tervitused edasi antud, hakkas Lotte kohe lapsi mängima kutsuma. Seekord tahtis ta väga mängida lumesõda. Kuna lund pole sel talvel isegi õues mitte, oli Lottel varuks üks kaval nipp. Võlukotist, milles leidub alati põnevaid asju, leidis ta terve hunniku pehmeid, valgeid lumepalle. Selliseid, mis kunagi ära ei sula. Nii said lapsed teha lumesõda ja ka lumetormi ja isegi istuda päris lumetormi sees. See meeldis lastele hullupööra. Lumesõja pidamiseks polegi alati vaja õue minna ja kui õues ka külm ei ole, siis on Lottel alati mingi plaan varuks. Leiutajateküla elanikud oskavad ju leiutada ja ka Lotte ei jää kunagi hätta.

Vahvad mängud ajasid lapsed naerma

Koeraplikal oli lastele veel vahvaid mänge: muusikaga palliring, doktor Ave hambamäng ja äraarvamismäng. Kõige rohkem aga ajas lapsi naerma, kui silmad kinni pannes sattusid jänesdoktori hambad hoopis varba otsa või õhku lendama. Nagu mänguhommikutel on juba tavaks saanud, ei lahku ükski laps sealt ilma kingituseta. Nii ka seekord. Lottel oli kõigile üks vahva õhupallivigur. Nii rõõmsaid lapsi polnud Lotte ammu näinud. Lehvituste ja kallistustega soovis ta ilusat päeva ja kõigile kiiret paranemist.

Kindlasti aitab see rõõmus mänguhommik natukenegi kaasa, et raske haigusega kergem võidelda oleks. Sina saad aga laste paranemisele kaasa aidata, toetades Minu Unistuste Päeva fondi tegemisi!

Toetajad

Märjamaa Gümnaasium 5c klass    Võlumaa Lasteteater    Eeva Savolainen