Minu unistuste päev

Mesimumm Zumm Lastehaiglas

Imeline mängupäev koos lõbusa mesimummuga

11. veebruari hommikul paistis nii ere päike ja oli tunne, nagu oleks juba kevad kohal. Mesilane Zumm lendas jälle Tallinna Lastehaigla poole ja mõtles seda tunnet ka lastega jagada. 

Lapsed naersid pikali maas

Haigla mängutuppa olid kogunenud lapsed, kes kõik ootasid juba Zummi saabumist. Mõnel lapsel kaasas ema, mõnel isa. Zumm sai kõigiga tuttavaks ja pakkus kohe välja, et võiks mängida äraarvamismängu. Kõigepealt püüdsid lapsed selgust saada, mida mesimumm mõtleb, siis sai arvata, mis Zummi punases kotis peidus on ja kõige lõpuks sai mängida pantomiimimängu. Reeglid selged, hakati ükshaaval pildikaartide järgi ette näitama, kes või mis on pildil. Palju nalja pakkus see, et kuidagi ei arvatud ära soki jalga panemist. Ettenäitaja poiss naeris pikali maas, sest küll pakuti, et paneb tennist jalga, küll pakuti saabast ja sussi, aga sokki ei osanud keegi kahtlustada. Lõpuks üks suur poiss avastas, mis see õige vastus siis on. Nalja oli palju ja lapsed naersid edasi veel mängu lõppedes. 

Pisematele lastele meeldis palliring ja Zumm kinkis kõikidele lastele sädelevad südamed. Palliringi võitnud laps sai kaks sädelevat südant. Neid sai kleepida ka särgile ja üks tüdruk pani kaunistuse koguni põsele.

Vahvad kaardid ja maskid sõpradele ja iseendale

Kui mängud said mängitud, võttis mumm välja lillelise meisterdamiskoti. Varsti-varsti tuleb vahva päev- sõbrapäev. Mesilasel oli kaasas palju värvilisi pabereid, kleepse, vildikaid ja auguraudu. Nii sai iga laps valida endale lemmikud värvid ja hakata sõbrale kaarti meisterdama. Kaardid tulid ilusad, värvilised ja põnevad. Kes veel ise pühendust sisse kirjutada ei osanud, seda aitas Zumm. Üks viieaastane poiss ütles, et igatseb väga oma parimat sõpra lasteaiast. Ta palus mesilasel oma joonistusele märkida: "Markus, palun tule mulle külla!" Kaardile kleepis ta palju kleepse sõbra lemmikutest-mereröövlitest. Zummil olid lisaks kaartidele veel kaasas paberist maskid-liblikad, päikene,  printsessid, elevandid, jänkud. Ka neid sai kaunistada ja värvida. Mõni laps tegi sõbrale ka maski, mõni tegi endale, sest iseendale ollakse ka parim sõber.

Igatsuse leevendamiseks sõbrapäevasüdamed

Lapsed mängutoas jäid veel nikerdama, aga triibuline sumiseja lendas edasi haiglapalatitesse, et nende lastega, kes ringi liikuda sel hommikul ei saanud, ka natuke juttu puhuda ja neile midagi kinkida.

Ühes palatis onkoloogiaosakonnas kohtus ta juba ammu tuttava tüdrukuga, kes käib neljandas klassis ja on kaks kuud haiglas veetnud. Vahepeal saab ta minna paariks päevaks koju ja sõprade ning lemmikloomadega koos olla. Kõige rohkem igatsebki ta oma armsat kassi ja koera.  Mesimummile rääkis tüdruk, et haiglas ei karda ta mitte midagi, ainult igatsusest oma koera ja kassi järgi tuleb vahel nutt peale. Zumm kinkis kõikidele palatites olevatele lastele sädelevad sõbrapäevasüdamed ja nii sai ka see tüdruk valida just enda lemmikvärvi. Mesilane ja tüdruk olid mõlemad rõõmsad taaskohtumise üle ja lepiti kokku, et järgmistel kordadel saadakse kokku juba kuskil mujal, mitte haiglas.

Õhupalliloomad kõigile

Palatite ees koridoris kohtas mesilane vahvat vanaisa, kes jalutas kaheaastase tütrepojaga. Vanaisa nägi Zummi juba kaugelt ja lehvitas ning hüüdis, et mesilane mööda ei lendaks ja ikka neid üles leiaks.
Muidugi ei lennanud Zumm mööda. Lendas hoopis otse pisikese poisi juurde ja tegi talle sinise õhupallikoerakese. Poiss oli enne nii tõsine, aga koerakest nähes, venis suu naerule. Papa, nagu vanaisa ennast kutsus, lehvitas rõõmsalt, enne kui nad lapselapsega palatisse astusid. Mumm tegi veel teistelegi palatites olnud lastele õhupalliloomad ja hakkas ennast minekule sättima. Mängutoas olid lapsed jõudnud sõbrakaardid ja maskid valmis teha. Esimesele korrusele jõudes küsis juba tuttav garderoobitädi: "Zumm, kuidas täna läks?" "Ikka rõõmsalt, ikka hästi! Imeline päev!" vastas Zumm ja lennus ta juba oligi.

Zumm saadab suure tänu Minu Unistuste Päeva fondile ja kõikidele vahvatele vabatahtlikele! Tänu sellele fondile, saavad toimuda toredad mänguhommikud, mis raskelt haigeid lapsi väga palju aitavad. Toovad rõõmu ja jaksu edasi rühkida, paranemise poole.  Ka Sina saad aidata, helistades annetustelefonile või tehes püsikorralduse.  Aitame koos!