Minu unistuste päev

Sõbrapäev Tartu Lastekliinikus

Külla tuli teraapiakoer Nepsu

Kõikjal - kutsud või ei kutsu -

käib me kannul sõber kutsu.

Koer on alles noor, kuid tragi -

meid ta mõistab sõnatagi. 

Talle meeldib käppa anda,

uhkelt keppi hambus kanda,

meie ees või taga joosta...

Hea on koerust teha koos ka!

“Sõber kutsu”,  Leelo Tungal

Valentinipäeva eel otsustasime Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliiniku lastele külla kutsuda ühe vahva sõbra. Kui peoaeg kätte jõudis, saabusid kohale meie oodatud semud - Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu koeratiim Urve Seedre ja Nepsu. Nepsu tervitas kõigepealt kõiki meie vabatahtlikke ja jäi lapsi ootama. Esialgu piilusid tulijad arglikult ukse vahelt, aga julgust kogudes uksest sisse astudes ja saba liputavat Nepsut nähes säras ka laste silmist vastu puhas rõõm. Esimesed tervitused tehtud ja tutvus sõlmitud, läksid laste näod järjest rõõmsamaks. Nepsu on tõeline paimaias sõber. Ja käed on ju selle jaoks, et paitada ja sügada. Oh, kui mõnus oli, kui lapsed silitasid ja natuke sügasid – seda võiks olla palju, palju rohkem, arvas Nepsu. Koos vaatasime piltidelt, milline on koera kehakeel ja kuidas ta meile midagi öelda tahab.   

Sõbrakaardid kõigile 

Kuna sõbrapäev oli ju kohe ukse ees, hakkasime kiiruga sõbrapäevakaarte meisterdama. Neid oli vaja teha oma semudele ja muidugi ka meie Nepsule. Laua peal ootasid tühjad paberid, suur hulk südameid ja muid vahendeid ning loomulikult laste lemmikud kleepsud ja templid. Nepsu ootas kannatlikult kuni lapsed oma tööga valmis said ja laste silmad piilusid samal ajal naeratuse saatel, kus on Nepsu. Valmis kaartide hulk oli nii suur, et ei tahtnud laua peale ära mahtuda. Parimate kunstitööde peale andis Nepsu oma pildiga kleepsu.  

Tänuks joonistuste eest näitas Nepsu lastele ka mõned väiksed trikid, kuidas ta oma peremeest kuulata oskab.

Sõpradele tehtud kaartide hulk näpus, hakkas meie pidu lõppema. Ükski sõber ei jäänud sel valentinipäeval ilma kaardita.  Kõik lapsed lahkusid peolt naeratusega ja õnnelikult.

VABATAHTLIKUD:  Liina Arumägi, Riina Laanemets, Kertti-Airin Pärli, Maiki Linder, Liis Järvamägi, Helis Perk

Toetajad

Tartu Hansa Kool

Erilised tänusõnad: Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing,   teraapiakoeratiim Urve Seedre ja Nepsu