Minu unistuste päev

Valguspidu Tartu Lastekliinikus

Isetehtud laternad peletavad pimeduse

Õues on talviselt pime ja sombune, aga Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku saali on kogunenud meistrid ja meisterdajad, kes ei lase ennast sellest häirida. Käsil on usin paberitega krabistamine. Erinevas suuruses värvipabereid on laual suur hulk ja käib elav arutelu mida valida.

Vahepeal pistetakse põske ka komme laua pealt.

Suuremad lapsed kuulavad tähelepanelikult tädi Kairi õpetussõnu, kuidas joonida ja lõigata. Väiksemad tüdrukud on asunud rebima väiksemaid tükikesi paberist ja valmivad keerulised kunstiteosed. Oh, seda liimi on varsti kõik näpud ja ninaotsad täis. Lõbu on kõigil laialt!

Mängud värvi ja valgusega

Valmima hakkavad erinevad paberist laternad. Osavamad valivad keerulisema mudeli, teised on rohkem klassikalisema stiili pooldajad.

Kui paberist latern on valmis, algab kõige põnevam koht – lambile on ju ikka valgust ka vaja. Mis sest, et latern ise on paberist, valgust peab ikkagi näitama! Kas punane või roheline või kollane – vahva ju katsetada. Punane led-tuli sinises lambis annab ju kokku hoopis lilla valguse!

Hea une lambid

Viimased kaunistused lambile külge ja saab katsetama asuda. Ruumis keeratakse valgust väiksemaks ja oi seda imestust kui mõnusat valgust annavad väikesed lambid! Mitmel lapsel tekib mõte, et tuleb ikka vähemalt kolm tükki hiljem veel juurde meisterdada - sõbrale, kassile, koerale….

Igal lapsel eri värvi latern näpus, liigutakse laiali, et enda uuele lambile leida see kõige õigem koht voodi juures. Kui tuba valgustab isetehtud värviline lambike, tuleb uni magusast magusam 😊

VABATAHTLIKUD: Maiki Linder, Mari-Liis Männik, Riina Laanemets

Toetajad

Värska Originaal

Erilised tänusõnad: Kairi Möller