Back button

Intervjuu Minu Unistuste Päeva uue tegevjuhi Margarita Ingeliga: võtan töö üle väga heast kohast ja jätkan fondi missiooniga

Oktoobri alguses andis Heategevusfondi Minu Unistuste Päeva tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi teatepulga üle Margarita Ingelile, kelle ülesandeks on jätkata organisatsiooni, meeskonna ja vabatahtlike juhtimist ning arendamist. Uurime intervjuus uue juhiga, kuidas sündis Ingelil otsus liituda fondiga ja millised plaanid on tal organisatsiooniga lähitulevikus.

Saame tuttavaks – jaga meiega oma tausta ja millega oled tegelenud varasemas tööelus?

Õppisin Tallinna Kunstigümnaasiumis ja lapsepõlves tahtsin saada õpetajaks. Kooli lõpus viis tee mind hoopis majanduse erialale EBSi, kuid peale aastast õpingut otsustasin siiski kuulata oma sisemist häält ja läksin Tallinna Ülikooli eripedagoogikat õppima. Paralleelselt alustasin tööd Käo Päevakeskuses erivajadustega noortega ja nädalavahetustel töötasin Pirita sotsiaalkeskuses erivajadustega laste huviringi juhendajana. Puutusin laste ja nende unistustega kokku juba oma karjääri alguses.

Tänu juhusele viis elu mind ootamatult hoopis Politsei- ja Piirivalveametisse tööle ja jätkasin magistriõpinguid Sisekaitseakadeemias riigi sisejulgeoleku erialal. Töötasin ametis 12 aastat erinevatel kohtadel noorsoopolitseiniku, ennetusspetsialisti ja Ida-Tallinna piirkonnavanemana. Kõikides ametites pakkus mulle kõige enam huvi ohtude ennetamine, inimkeskne politseitöö ja mittekaristuslike meetmete arendamine. 

Millega meeldib Sulle tegeleda vabal ajal?

Sarnaselt senisele tegevjuhile Kristiinale olen mina samuti kahe poisi ema. Meie suureks kireks on muusika – vanem poeg mängib klaverit ja terve pere elab talle südamest kaasa. Õhtusi musitseerima sageli oma väikeses Pelgulinna kodus või naudime elavat muusikat erinevatel kultuuriüritustel. 

Paar aastat tagasi ostsime vana mahajäetud talu Põhja-Pärnumaa vallas, mida hobikorras jõudumööda taastame. Unistame perega, et kunagi saaks sellest äge koht nii meile kui elu hammasrataste vahele jäänud noortele, kes vajavad edasiliikumiseks vahepealses etapis tuge ja turvalist kodu.

Milline on Su kokkupuude heategevusvaldkonna ja/ või mittetulundusühingutega?

Tööalaselt olen teinud aktiivselt koostööd PPA vabatahtlike ehk abipolitseinikega. Lisaks olen korraldanud turvalisuse ja ennetusega seotud tegevusi ja üritusi.

Veel panustan vabatahtlikuna Sotsiaalkindlustusametis konfliktivahendajana, kui politseist, prokuratuurist, kohalikust omavalitsusest või mujalt suunatakse erinevaid juhtumeid konfliktivahenduse teenusele. Varasemalt olin samas asutuses vabatahtlik psühho-sotsiaalse kriisiabi väljareageerimismeeskonnas, kus koostöös politseiga reageeriti laste surmaga lõppenud sündmustele.

Kuna meri on üks minu suurtest armastustest, siis sellest aastast olen vabatahtlik merepäästja Pirita Watergratt ühingus.

Miks otsustasid kandideerida Minu Unistuste Päeva tegevjuhi ametikohale?

Korrakaitse valdkond on vaieldamatult põnev ja oluline. Kuna olen olnud sellega seotud üsna pikalt, tundsin, et tahaksin toetada ja olla seotud protsessidega, mis toovad inimestele rõõmu, kus oleks rohkem avatud inimlikku suhtlust ning kus saaksin rakendada omandatud teadmisi ja oskusi. Minu Unistuste Päeva tegevjuhi otsingud jäid mulle suvepuhkuse ajal koheselt silma. Aastaid tagasi oli mul politseinikuna au sisustada ühe poisipõnni unistuste päeva ning tutvustasin talle politseinike põnevat ametit ja töövahendeid. Töökuulutust lugedes tundsin ennast kohe ära. Sisemine vastukaja oli nii tugev, et otsustasin pikemalt kõhklemata üle aastate kandideerimisprotsessi taas ette võtta.

Millised näevad välja Sinu esimeses 100 tööpäeva?

Esmalt keskendun kõikide protsesside tundmaõppimisele – kuidas organisatsioon toimib, mismoodi on ajalooliselt asjad kujunenud, mida ja kuidas on seni tehtud. Olen väga tänulik selle eest, et saan sisseelamisperioodil koos töötada fondi senise juhi Kristiinaga. Ta on väga hea juht ja võtan asjad üle n-ö väga heast kohast. Minu eesmärk on amet üle võtta võimalikult sujuvalt ja märkamatult, häirimata fondi senist tööd. Oma esimestel kuudel soovin tutvuda fondi võtmeisikutega, näha ja panustada mõne projekti vedamisse algusest lõpuni ning luua enda jaoks süsteem koos plaaniga edasiseks toimetamiseks. Kuna fond on aastatega loonud väga head tööprotsessid, siis lähitulevikus kardinaalseid muudatusi kindlasti ei tule.

Millised on Sinu hinnangul fondi kõige suuremad väljakutsed eesolevatel kuudel?

Üheks suurimaks väljakutseks on annetuste süsteemse kogumisega seotud tegevuste planeerimine ja elluviimine. Selle fookusvaldkonna arendamine on üheks oluliseimaks prioriteediks minu töös. Täpselt sama oluliseks pean ka meeskonna eest hoolitsemist, et kõikidel meie inimestel jätkuks motivatsiooni ja nad saavad alati minult vajalikku tuge. Loomulikult on oluline ka läbimõeldud kommunikatsioon ja fondi tegevuste järjepidev kajastamine.

Kuni 20. oktoobrini on üleminekuperiood, kus Margarita ja fondi senine tegevjuht Kristiina toimetavad käsikäes. Soovime Margaritale jõudu ja jaksu fondi eestvedamisel ning suur aitäh Kristiinale pikaajalise panuse eest fondi missiooni elluviimisel.

Liitu meie uudiskirjaga