Back button

Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilaste tantsulavastus “Tugi” ja HMUP rändnäitus Tartus

Sellel kevadel võtsid tegusad noored Emili Heinastee, Kristanna Ko ja Kaisa Kangro Hugo Treffneri Gümnaasiumist ette kooli uurimis-praktilise töö, mille raames sündis äge koostööprojekt Minu Unistuste Päevaga. 

Andekad noored lavastasid südantliigutava tantsuetenduse Tartu Aparaaditehase Armastuse saalis, mis rääkis pärissuhete tähtsusest ja lähedaste inimeste olemasolu väärtusest nii helgematel kui ka kõige keerulisematel aegadel. Süžee puudutas inimlikkust ja üksteise jaoks olemasolu tähtsust tänapäeva kiires sündmusterohkes maailmas.

Tantsulavastus nimetusega “Tugi” liigutas vaatajaid pisarateni. Pärast etteastet toimus vestlusring Minu Unistuste Päeva inimestega, kus arutati igaühe toetava rolli olulisust, räägiti laste unistustest ja fondi tegevustest laiemalt. 

Tantsulavastuse järgselt on võimalik külastada Minu Unistuste Päeva rändfotonäitust hubases kohvikus Krempel (aadressil Rüütli 12). Fotonäituse eesmärk on laiemale avalikkusele heategevusfondi tööd tutvustada ning avada tagamaid, miks raskelt haigetele lastele personaalne unistuste päev nii oluline on, ning näidata, kuidas vaimse tervise eest hoolitsemine ja emotsionaalne tugi aitavad lastel ja peredel raskustega toime tulla. Hugo Treffneri Gümnaasiumi noored koostöös Minu Unistuste Päeva vabatahtlikega lõid igale pildile audiofaili. Iga salvestus kajastab konkreetse sündmusega seotud inimese meenutusi, väärtuslike mõtteid ja tundeid. Tüdrukud tekitasid iga pildi juurde qr-koodi, mille skännimisel avaneb audiofail ning rändnäitust saab lisaks vaatamisele, lugemisele nüüd ka kuulata. 

Minu Unistuste Päeval on suur rõõm, et nii noored inimesed on oma eluteekonna alguses juba niivõrd südamlikud ja hoolivad. Emili Heinastee, Kristanna Ko ja Kaisa Kangro on suureks inspiratsiooniks ja eeskujuks nii täiskasvanutele kui ka teistele noortele. 

Liitu meie uudiskirjaga