FONDIST

Minu Unistuste Päevas usume, et positiivsed emotsioonid aitavad toime tulla elu kõige keerulisemate hetkedega ning süstivad läbi unistuste täitumiste usku ja lootust helgemasse homsesse. Hoolitseme selle eest, et iga elamus oleks eriline ja imeline. Lapsed on seda väärt.

Unistus teeb imet!

Anneta siin

Image - Fond

Loomislugu

2011. aasta kevadel võtsid sõbrannad Marianne Bruhn (DK) ja Helena Almqvist (SWE) vastu otsuse, et soovivad asutada Heategevusfondi Minu Unistuse Päev. Kumbki asutaja lisas fondi kontole 1 euro lootuses, et ühel päeval kasvab nende idanema pandud seemnest midagi väga ilusat, helget ja lootusrikast.  Fondi loomiseks saadi inspiratsiooni Rootsi heategevusfondist MinStoraDag. 

Fond asutati ametlikult 2011. a juulis ning juba sama aasta sügisel valiti koostöös arstidega välja esimene laps personaalsesse unistuste päeva programmi, otsiti vabatahtlikke ning loodi koostöösuhteid.

2011. aasta novembris sõlmisime koostööleppe Tartu Ülikooli Kliinikumiga ja 2012. aasta veebruaris Tallinna Lastehaiglaga. Tänaseni on need kaks Eesti suurimat lastehaiglat fondi oluliseks partneriks, sest just tänu tublidele arstidele ja õdedele jõuavad Minu Unistuste Päeva programmi lapsed, kelle ellu aitame tuua rõõmu, sära ja hingejõudu.

Meie esimene unistuste üritus toimus 2012. aasta kevadel. 

 

Missioon

SA Heategevusfond Minu Unistuste Päev viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et pakkuda lastele ja nende peredele emotsionaalset tuge, mis on oluline osa raviprotsessi tervikus.

Visioon

Minu Unistuste Päev on heategevuse eeskuju ühiskonna mõtteviiside kujundamisel. Julgustame eraisikuid, ettevõtteid, avalikku sektorit, arste ja  ühinguid tegema koostööd, väärtustama ja panustama raskelt või krooniliselt haigete laste ning nende  lähedaste emotsionaalsesse tervisesse.

Oleme toetajatele eelistatud valik oma annetusi planeerides ning vabatahtlike jaoks kõrgelt hinnatud organisatsioon, kuhu oma aega ja pühendumust kinkida.

Väärtused

Fondi tegevuses lähtume kolmest põhiväärtusest.

Positiivsus

Positiivse ellusuhtumise ja meeldejäävate sündmuste kaudu toome rõõmu ning julgustust haigete laste ja nende lähedaste ellu. Aitame lastel uskuda ja unistada, et takistused on ületatavad ning soovid tõesti lähevad täide.

Koostöö

Väärtustame meeskonnatööd, initsiatiivikust ja mitmekülgsust, sest just koos suudame rohkem ja kõige paremini. Tunnustame üksteist ning jagame konstruktiivset tagasisidet.

Usaldusväärsus

Oleme oma tegemistes läbipaistvad ning hindame meile osaks saanud usaldust. Viime kõik unistused ellu hoole ja pühendumisega seades lapse huvid alati esikohale.

Patroon

Alates novembrist 2022 on Heategevusfondi Minu Unistuste Päev patroon armastatud Eesti laulja Birgit Sarrap. Meie patrooni roll on suurendada teadlikkust sihtasutuse olemasolust, juhtida tähelepanu haigete laste ja nende perede vaimsele tervisele ning aidata koguda annetusi fondi eesmärkide elluviimiseks.

„Olen heategevusega oma elu jooksul päris palju kokku puutunud ning tabasin end hiljuti mõttelt, et sooviksin tegelikult veelgi rohkem panustada. Olen Minu Unistuste Päeva tööd alati imetlenud ja hoidnud nende tegemistel silma peal. Pakkumine hakata fondi patrooniks tuli täpselt õigel ajal ja kuna lastega seotud teemad lähevad mulle korda, siis ei pidanud ma seda otsust pikalt kaaluma. Mulle meeldib näha inimestes head. Pean oluliseks ausust, hoolivust, sallivust.  Usun, et saame alati seda, mida teistele jagame,“ räägib Sarrap.

Enne Birgitit kandsid Minu Unistuste Päevas patrooni rolli lauljad Lenna Kuurmaa ja Annely Peebo.

Asutajad

Heategevusfondi Minu Unistuste Päev asutajateks on taanlanna Marianne Bruhn ja rootslanna Helena Elisabeth Almqvist. Kaks südikat ja hakkajat naist, kelles põles suur soov luua Eestis fond, mis aitaks ellu viia raskelt ja krooniliselt haigete laste unistusi. Nad olid märganud, et just emotsionaalne tugi on see, millest Eesti lapsed ja nende pered raske haigusega võideldes puudust tunnevad.

Tänaseks on mõlemad naised fondi aktiivsest juhtimisest taandunud, kuid elavad meie tegemistele jätkuvalt kaasa- Marianne Taanist ja Helena Eestist.

Majandusaasta aruanded