Minu unistuste päev

Brita unistuste päev

Südamest loodud laulud ja ratsutamisepisik

Brital ei olnudki alguses konkreetset unistust. Ta soovis oma kaksikõe Beritiga koos mängida ja aega veeta. Kuna Beritile meeldib väga ratsutada, siis soovis Britagi seda temaga koos teha. Meeldis ka mõte koos ema ja isaga veekeskusesse minna.

Südantliigutav lauluhommik

Brita unistuste päev algas Shakespeare`i kohvikus piduliku advendihommikuga. Kohvik oli kaunilt ehitud ja Brita perekonda ootas imearmas jõulukuusk. Väikest tüdrukut olid tervitama tulnud õpetaja Laura koos laululastega Lohkva lasteaiast.

Kümme väikest särasilma laulsid lastelaule, pannes helisema pühapäevahommikuse unise kohviku. Kahele laulule oli Laura ise kirjutanud spetsiaalselt Brita jaoks viisi ja sõnad. Laura jõululaul ” Väike ingel ” süütas küll igas südames tule. See kõlas nii ehedalt ja puhtalt, nagu olekski keegi vaikselt rõõmu tooma tulnud.

Advendihommikult ei puudunud ka kingitused. Lohkva kooli lapsed kinkisid Britale käsitöö- komplekti ja omavalmistatud kaardi, kus kirjas ilusad soovid.

Ratsutades julgemaks

Pärast maitvate jõulutoitude söömist mindi koos perega Ihastesse ratsutama. Enne ratsutamist tutvusid Brita ja Berit hobustega. Loomad olid tõesti ilusad ja majesteetlikud. Britale meeldis väga üks valge, suurte silmadega hobune. Peale väikest jalutuskäiku tallis tuli treener hoopis musta poniga ning viis tüdrukud ratsutama.

Berit oli julgem ja sõitis esimesena. Õe enesekindlus andis ka Britale motivatsiooni ise sadulasse ronida. Poni seljas muutus tüdruk iga ringiga aina enesekindlamaks. Peale ratsutamist leidis ta, et võiks edaspidi veelgi suurema hobusega sõita. Isegi ratsutamistrenn tuli kõne alla.

Perega veemõnusid nautimas

Peale kosutavat trenni suundus päevakangelane koos oma perega V Spa-sse lõõgastuma.

Veemõnusid nauditi kuni hiliste õhtutundideni. Britale meeldis koos ema ja isaga basseinis ujuda ja mullivannis lihtsalt sulistada. Spaa aknast avanes imeline vaade Tartu linnale. Kogu perekond nautis ühiselt veedetud aega. Ööseks jäi päevakangelane koos perega hotelli, et hommikul alustada puhanult ja rõõmsana kooliteed. Brita unistuste päevas oli võrdselt nii õrnust ja sügavust kui ka siirast lapserõõmu ja lustlikkust. Päeva meeleolu oligi täpselt selline nagu väike tüdruk ise.

TAGASISIDE:

Oleme oma perega Teile väga tänulikud, et meil õnnestus veeta koos selline väga vahva ja meeldejääv päev. Oleme tänulikud nii Teile kui ka kõikidele Teistele toetajatele, kes sellise tänuväärse ürituse taga on. Meile väga meeldis vastuvõtt kohvikus, kus ootasid meid Lohkva laululapsed koos õpetajaga ning andsid meile üllatusliku ja toreda kontserdi. Mõnusa meele tegid ka kingitused ja maitsev lõunasöök kohvikus. Ratsutamise koolis käimise võimalusest räägime ülepäeva. Veetsime mõnusa õhtupooliku spaas ja saime üle hulga aja nautida kogu perega koos olemist. Britale ja ka teistele lastele ning ka loomulikult meile meeldis kogu see päev ja õhtu hotellis väga. Täname Teid veelkord siiralt selle eest. - Brita pere 

VABATAHTLIKUD: Riina Laanemets, Elge Lind (keeletoimetaja)