Minu unistuste päev

ELDÜ Perepäev 

ELDÜ perepäev ”Sinise räpi aardejaht” 

Ühel ilusal novembrikuu laupäeval olid kutsutud Rocca al Mare Kooli Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu pered. Samal ajal, kui vanemaid koolitati 1. tüüpi diabeedi ja toitumise teemadel, said lapsed lustida koos Minu Unistuste Päeva vabatahtlikega.

Aarete jahtimine

Päev algas teadaandega, et toredad haldjad on peitnud kuhugi koolimajja aarde ning laste tähtsaks ülesandeks on teha kindlaks selle asukoht. Pikemad eespool ja lühemad nende järel üles rivistatud, moodustati viis võrdset tiimi. Kui jahimeeleolu oli saavutatud ja start antud, oli kõigi peades vaid üks eesmärk – leida üles salapärane aare! Pärast iga edukalt sooritatud ülesannet jagasid vabatahtlikud vihjeid järgmise ülesande kohta, nii et koolile sai suur tiir peale tehtud. Lapsed olid tõeliselt nutikad ja lahendasid mängleva kergusega nii vanasõnade- kui ka loogikaülesandeid. Raskusi ei valmistanud ei takistusraja läbimine pinksireketi peal õhupalli hoides ega ka täpsuse peale paberlennukite ämbrisse viskamine. Kõik punktid said edukalt läbitud, nalja sai korralikult ning tiimitöö eest sai iga laps hindeks 5+. Aare avaldas end tiimidele takistusraja lõpus, kuid oh õudust, laeka avamiseks oli tarvis lahendada veel viimane ülesanne! Ühiselt käis see imekiirelt, nii et tubli töö eest lunastasid kõik auhinnaks magusad šokolaadimedalid ja imepehmed mänguasjad.

Vihje kollasel paberil

Aardelaeka põhjast leiti haldjate saadetud kollasel paberil kiri ülesandega, kus lastel paluti välja mõelda ”Sinine räpp”, mida õhtul vanematele suures konverentsisaalis ette kanda. Selline eriline ülesanne nõudis suuremate jõuvarude ning mõtete kogumist, seega tuli enne korralikult keha kinnitada. Maitsvad Pireti küpsetatud kringlid ja struudlid, Jannseni Kaubamaja värsked puuviljad ning kõigi vaieldamatud lemmikud kohukesed kõhus, kogunes ka inspiratsiooni ja julgust. Elevust lisas vahepeal justkui imeväel saabunud näomaalija Ellin Glimm Art OÜst, kes muutis mõne hetkega lapsed tiigriteks ja kiisudeks.

Räpiridade seadmine

Ärevus ja elevus kasvasid, kui lapsed tiimides oma räpiriimiridu looma hakkasid. Loomingulisus päästeti valla nii räppijate kui ka tantsijate meeskondades ja esinemist harjutades särasid kõigi silmad. Julgust lisas ka Ödede bändi motiveeriv ja armas videotervitus. Üsna pea oligi aeg sealmaal, et superfinaaliks  oma ”Sinise räpiga” suurele lavale minna. Tantsijad ja räppijad tulid ülesandega hiilgavalt toime ning teenisid lapsevanemaid täis saalilt kõrvulukustava aplausi. Sellega oligi meie perepäev lõpule saanud. Kuid suure tõenäosusega jäävad meie räpiriimid ”Kas keegi teab, mis värvi on unistused? Absoluutselt kindlasti on need sinised!” kõiki saalisviibijaid kummitama üsna tükiks ajaks.

VABATAHTLIKUD: Reelika Paart, Kersti Urbala, Rita Mesi, Kadi Prants, Meery Reitel, Triinu Tapper, Erle Sepp, Aljona Šatalova

Toetajad

ID Production   AGA Eesti   Glimm Art OÜ    Jannseni Kaubamaja     Kalev     Rocca al Mare  Kool    Vichy Vitamin

Photopoint   Saku lasteaed Päikesekild    AS MAAG Grupp    Piret  Toovis    Kristiina Rõžova    Mari-Liis Altmann   Öed