Minu unistuste päev

Stefani unistuste päev

Täitus Stefani suurim unistus

Stefani lemmikmultikategelased on Maša ja Karu. Selleks, et unistuste päev kiiremini kätte jõuaks ja juba ette natuke närvikõdi oleks, saatsime Stefani kõigepealt ”Maša ja Karu” etendusele. Koos teatripiletitega sai Stefan teada ka oma unistuste päeva toimumisaja. Esimesed emotsioonid käes, jäi veel üle natuke oodata.

Ilusal lumesajusel esmaspäeva hommikul ootaski Stefan Viljandis kokkulepitud kohas autot, teadmata, millise sõidukiga tema unistuste päev algab. Kui ette sõitis valge uhke limusiin, oli muidu särtsakas poiss lihtsalt sõnatu. Sellisest autost ei osanud Stefan isegi unistada ja hämming oli tõesti suur. Autos ootas Stefanit päeva esimene vihje suure mängukopteri näol. Parimad sõbrad kaasa ja algas sõit Tartu poole.

Uhke piloot

Mõnusalt pika sõidu järel võttis unistuste meeskond Stefani vastu Eesti Lennuakadeemia ees. Väike poiss, kes ei ole kunagi lennanud, aga väga tahaks, sai oma päeva alustada lennuakadeemia kopteri simulaatori uudistamisega. Sellega tutvus tehtud, läksime edasi juba lennukisimulaatorisse. Ema turvaliselt kõrvalistmel ning juhendaja selja taga, ruleeris Stefan koos emaga lennuki lennurajale ning algas unistuste lend nende tohutute nuppude ja näidikute keskel. Kiiresti Tallinnasse ja tagasi ning mõned tiirud veel sõpradega võtsid piloot Stefanil näo naerule. Kui ema oli maandudes näost pisut kaame, siis Stefan nägu oli mõnusalt õhetamas ja ta palus veel üht kiiret lendu.  

Järgmise peatuse tegi Stefan Tartu Liikluslinnakus. Siin sai enamus sõidukitest ära proovitud, liiklusmärgid selgeks õpitud ja ka natuke kraavi sõidetud. Ega kohe ju kõik meelde ei jäänud, vaja oli sõitu harjutada ikka liiklussuuna ja -märkide järgi. Rõõmu jätkus tundideks.

Mäng on väikese inimese töö…

Kui õhu- ja maatransport ära oli proovitud, ootas Stefanit kiri, kus lubati, et päeva- seiklused jätkuvad. Mis saab veel põnevam tunduda, kui koht nimega MagiaLand. Stefani silmad läksid päris suureks ja naeratus veel suuremaks, kui selgus, et MagiaLand on fantastiline mängutuba. Kilkeid, naeru, müramist ja jooksmist jätkus jälle tundideks. Suur äge liutoru ja pallimeri said kiiresti lemmikuks. Vahva oli see, et lisaks Stefanile jooksis naha märjaks ka ema ning kõik teised, kes olid unistuste päevale palutud. Karussellid ja ronimismajad said kõik läbi proovitud ja jälle uuele tiirule mindud, kuni tuli aeg istuda Amservi bussi ja liikuda tagasi Viljandi poole.

Unustamatu kohtumine oma staariga

Päeva emotsioonide hulk oli nii suur, et väike uinak tee peal kulus kohe kindlasti marjaks ära. Ülimalt rõõmustav oli ka see, et Stefani isa, kes ei saanud töökohustuste tõttu päeva esimest poolt perega koos nautida, oli Stefanit ootamas Viljandi Pärimusmuusika Aida juures.

Esimesel kohtumisel Stefaniga uurisime, kes on tema lemmiklaulja. Ja mida poiss teeks, kui temaga kohtuks. Stefani selge vastus sellele oli – kallistaksin teda. Tagasi Viljandis, ootas Stefanit päeva suurim üllatus – kohtumine Karl-Erik Taukariga. Poiss tegigi nagu lubatud – jooksis Taukarile lihtsalt sülle ja kallistas teda. Tema suurim unistus oli päeva lõpuks täitunud. Karl-Erik Taukarilt autogrammiga plaat peos ja kingitud ralliauto kaenlas, teatas Stefan päeva lõppedes, et temal on jõudu küll Taukari ja Inese kontsert lõpuni vaadata. Poole pealt ei lähe keegi kuhugi.

Kui vabatahtlikud aidast lahkusid, jäi neid saatma Stefani kõrvuni olev suu. Lapsel oli tõeline unistuste päev.

TAGASISIDE:

Stefani emotsioonid on nüüd veidi lahtunud. Tema kõige kõigemaks üllatuseks oli muidugi Taukariga kohtumine. Talle meeldis küll terve päev alates liimusiinisõidust, kuid kui ta järgmisel päeval lasteaeda läks, oli põhiteemaks ikka Taukar. Uhkustas, et talle kinkis Taukar puldiauto ja plaadi ning et ta sai Taukarit kallistada :) Puldiauto patareid olid õhtuks lasteaias tühjaks mängitud. Vanaemale rääkis ta küll veel sellest, et temast saab kunagi lennuki juht. Eile ütles ta veel, et igatseb Taukarit :) - Stefani pere

VABATAHTLIKUD: Kertti-Airin Pärli, Liina Arumägi, Mari-Liis Männik, Elge Lind