Minu unistuste päev

Mirjami unistuste päev

Otstest rohelised juuksed, maod ja Jaapani animatsioon

Oli päikeseline hommik Tartus. Päevakangelase Mirjami päev algas täies teadmatuses sellest, millised seiklused teda ees ootavad.

Unistuste päeva esimeseks peatuspaigaks sai Alar Kuzmini Studio. Suur oli Mirjami üllatus, kui selgus, et salongi ei mindud mingeid lihtsaid protseduure tegema, vaid täitub tüdruku unistus saada endale tumedad juuksed, mis on otstest rohelised. Ja seda kõike professionaali käe all. Protsess oli pikk, aga ootamist väärt.

Uhti Minizoo

Mirjam rääkis meile juba esimesel kohtumisel, et talle meeldivad maod ja ta sooviks endalegi ühte sellist koju. Et teada saada, kuidas madu kodus pidada, suundusime Mirjamiga Tartu külje all asuvasse Uhti Minizoosse. Seal saime lähemalt tutvust teha tiigerpüütoniga ja iguaanidega. Eriliseks lemmikuks osutus aga hoopis skink, keda sai pikalt süles hoida ja silitada. Palju nalja pakkus skinki sinine keel, mis õhku nuusutades korduvalt välja ilmus. Ilusaid fotosid Mirjamist koos roomajatega tegi Merle Värv.

Jaapani animatsioon

Madude teemalt õnnestus sujuvalt üle minna järgmisele Mirjami lemmikteemale, mis on anime (Jaapani animatsioon). Tutvusime cosplay üritustel kantava animekostüümiga. Et veelgi paremini tundma õppida Jaapani noorte popkultuuri, kinkis Jaapani popkultuuri festival Animatsuri Mirjamile pääsmed septembris toimuvale Animatsuri 2019 festivalile. Kingikotti mahtus ka suur hulk toredaid animeteemalisi meeneid.

Seigeldes läheb, teadagi, tühjaks ka kõht ja Opera Pizza kostitas meid sel puhul väga maitsvate pitsadega. Otse loomulikult oli Mirjamil võimalik kokku panna enda lemmikmaitsetega pitsa.

Grafiti ja kollane kass

Mirjam on väga hea joonistaja ja päeva lõpetuseks tegime tutvust ühe erilise kunstiliigi - grafitiga. Ega siis lihtsalt seina peale sodimine kohe grafiti ole. Silver Rannak rääkis, kuidas tehakse grafitit, kuidas vussiläinud kohti parandada ja jutu lõpuks valmis seina peale üks suur kollane kass.

Päev sai tegus ja üllatusterohke, selle lõpetas suur kingikott ilutoodetega Ave Popkovalt.

PERE TAGASISIDE

Tagasiside isalt meili teel:

Mirjam: Olen ääretult õnnelik, et see tänane päev toimus. Tahan nutta. See oli nii toreee!

VABATAHTLIKUD: Kertti-Airin Pärli, Mari-Liis Männik, Liina Arumägi