Minu unistuste päev

Kelly unistuste päev

Kelly päris oma pidupäev

Kelly on tore 13-aastane tüdruk, kes sündis enneaegsena ja tal on diagnoositud laste tserebraalparalüüs spastilise dipleegiaga. Tema igapäevane elu käib pingutavate trennide rütmis, et jalad paremini liikuma saada.  Et täituks tüdruku suur unistus - iseseisvalt kõndida.  

Üllatus-üllatus!

Täna aga on teistsugune päev. Ei mingeid trenne, täna olgu ainult vahvad asjad.  Täna on Kelly unistuste päev.

Kop-kop-kop – kas Kelly on kodus?  Ukse taga on vabatahtlikud koos suure pundi õhupallidega.. Kelly eest on kõike siiani saladuses hoitud ja see on tüdrukule paras üllatus. Aeglaselt sõidab maja ette suur valge limusiin ja juba kostub rõõmukilkeid. Limusiini istudes avastab Kelly, et kaks head sõbrannat on ka kaasa kutsutud ja sedagi suutsid tüdrukud täiesti salajas hoida. Tublid!  

Ema järele lehvitamas, vurab limusiin kolme õhinal tüdrukuga Tartu poole. Selleks, et peomeeleolu juba päeva alguses tekitada, on limusiinis ootamas Värska Vurtsvasserid.

Peoks särama

Täna on poputamise päev! Esimene peatuspaik on Tiigi Ilustuudios, kus Kelly suureks rõõmuks tehakse talle imeilusad lokid, küüned saavad sätendava roosa küünelaki ja Mari teeb profimeigi. Sõbrannad, kes vahepeal mujal käisid, ei tunne Kellyt kohe äragi. Ka üks vabatahtlik, kes koos nendega oli, vaatab otsiva pilguga salongis ringi, enne kui taipab, et imeilus tüdruk seal peegli ees ongi meie Kelly. Tõeline printsess on aga valmis järgmistele seiklustele vastu minema. Eucerini poolt nahahoolduseks vajalike vahenditega kinkekott näpus, liigume fotosessioonile. Uus meik ja soeng on vaja ju jäädvustada!  

Pildistamine võtab kõigil kõhud nii tühjaks, et Vapianos tellimuse täitmist oodates loetakse juba sekundeid. Aga pettuma ei pea ja pitsad ning pastad viivad keele alla. Küll aga tuleb see kõige lemmikum lasanje kaasa võtta, sest uued seiklused ei lase oodata.

Pidu mohito, papagoi ja ehtsa muusikaga

Järgmine sihtkoht on Piigade Peoagentuur. Perenaine Aliis on koos abilistega loonud tõelise tüdrukute paradiisi – pehmed vaibad, mugavad diivanid, snäkid laual ja fotograaf Karin valmis seda kõike jäädvustama.

Meie teame, et keegi ootab seal veel Kellyt. Peidust tuleb välja Papagoi Keskusest külla tulnud eriline tegelane – sinikuldne aara Mac. Kelly armastab papagoisid väga ja perenaine sätib Maci ikka uuesti ja uuesti tüdruku käe peale istuma. Kõik vaatavad papagoid lummatult – see lind on ikka ehtne peo kuningas.

Kuid mis on pidu ilma ehtsa baarmani ja DJ-ta? Mitte kui midagi. Meie peol on kõik olemas. Päris ehtne baarman Kaupo ulatab Kellyle klaasi karastava mohitoga. Elu esimesega ja mõistagi alkoholivabaga.  Uksest astuvad sisse kaks vahvat noormeest, Oliver ja Joonatan. Uskumatu, aga see on ansambel Pùr Mùdd!  Viimase peal tehnika ja valgustus on juba ootamas ja kohe hakkavad kõlama nende enda lood ja loomulikult kõik Kelly soovilood teistelt artistidelt. Lauldakse kaasa ja tantsitakse põrandal istudes ja toolidel istudes, vahepeal imeliste kokteilidega janu kustutades. 

Pidu lõpeb ikka kingitustega

Peagi saabub Kelly ema koos vennaga, õhtu on lõppemas. Õhinal räägitakse emale, mis päeva jooksul toimus ja üheskoos süüakse tädi Karini tehtud maitsvat maasikatega torti. Tordi peal on ikka Kelly lemmikud - hobused ja delfiinid.  Peo lõpetuseks tellib Kelly viimase loona oma lemmiklaulu „Alles alguses“ Getter Jaani esituses. Jah, kõik on tegelikult ju alles alguses.  

Aga ega päev ei lõpe kingitusteta! Kuna Kelly armastab väga hobuseid, on Raja Kaubad poolt talle kingituseks pimedas helendav ükssarvikuga voodipesu. Täitmisele läheb veel üks unistus – sügisel on tüdrukul võimalus reisida Leetu ja koos delfiinidega ujuda…

Loodetavasti sai Kelly sellest päevast palju jõudu edasi treenimiseks ja oma suure unistuse poole püüdlemiseks.  

Minu Unistuste Päevani jõudis Kelly tänu SA TÜK Lastefondile.

PERE TAGASISIDE 

"Tahan tänada fondi “Minu Unistuste Päev” imelise päeva eest, mille te kinkisite minu tütrele Kellyle. Kellyl on oma murede kõrval olnud ka mitmeid unistusi, mida mina poleks kindlasti saanud võimaldada. Aga teie supermeeskond on kui inglid, kes aitavad lastel jõuda oma unistusteni. 

See päev oli täis häid emotsioone, üllatusi,  rõõmu ja elamusi, õnne, sõbra soojust, meeskonna sõbralikkust, hoolivust, head huumorimeelt.

Kellyle  meeldis see, et päev oli täis armastust ja tähelepanu, et see päev oli tema unistuste päev.  

Tänan väga teid, kelle töö pole just kergete killast! Olen õnnelik, sest teie tubli meeskond on aidanud luua midagi võluvat, võrratut ja kordumatut ning ainult teie kõigi abiga sai Kelly päris oma unistuste päeva!

Suur, suur tänu korraldajatele ning kõikidele osalejatele." 

Kelly ema

VABATAHTLIKUD:  Maiki Linder, Liina Arumägi, Helis Perk, Kadri Kristelle Karu