Minu unistuste päev

Laura unistuste päev

Laura kirju ja üllatusi täis päev

Lauraga kohtudes oli tore kuulda, kui paljud asjad talle huvi pakuvad. Tüdrukut köidavad nii loomad, kunst kui ka Lõuna- Korea ja selle muusika. Enim hakkas silma tema suur huvi Lõuna- Korea bändi BTS vastu, mille lauljad ehtisid plakatitel ka Laura toaseinu. Kohtumise lõpus jäi kõlama armas lause: "Tahaksin ka kunagi ilus olla ja kontskingi kanda."  Oli selge, et tema unistuste päev saab olema vähemalt sama kirju ja üllatusi täis kui ta ise.

Kunstnikena stuudios Vein ja Pintsel kätt proovimas

Laura unistuste päev algas üsna lörtsise ilmaga, kuid see-eest väga sooja vastuvõtuga stuudios Vein ja Pintsel vanalinnas, kus Marianna meid juba kohvi ja näksidega ootas. Laura ning tema parim sõbranna asusid kohe usinalt õpetusi kuulama, kuidas oma valge lõuend värvide pealekandmiseks ette valmistada. Õpetussõnad kuulatud, oli ees keerulisem ülesanne - valida lemmikvärvid. Oli raske küll, kuid lõpptulemus oli seda väärt - välja said valitud väga huvitavad värvikombinatsioonid. Kui esimene töö valmis vaid värve valades, siis teine oli juba keerulisemate tehnikate päralt. Sai katsetada nii lillede tegemist paela abil kui ka ringikeste tegemist tassiga, kasutada pritsimise tehnikat jne. Võimalusi oli väga palju. Tüdrukute tööd tulid väga huvitavad ning isikupärased. Ka Marianne ootas huviga, mis sealt välja tuleb, sest igav ega ühetaoline ei kuku see küll mitte kunagi välja.

Fotosessioon kohvikus Komeet

Edasi ootas meid fotosessioon, kuid mõistagi eeldas see ettevalmistusi. Tüdrukutel oli võimalus valida endale pildistamiseks riided LEVI disainipoest. Kuna riideid on seal tõesti palju, siis valimine võttis aega. Kui Laural ja ta sõbrannal olid riided ja ehted teenindaja abiga valitud, suundusime kirjusse Shoeshopi kingapoodi, kus riietuse juurde tuli leida sobivad jalanõud. Tüdrukute valikud olid väga ägedad ning silmapaistvad. Jumestuskunstnik Kerli Soans tegi veel omalt poolt kõik, et tüdrukud poe peegli ees end maailma kauneimatena tunneksid. Oli näha, et nad peegli ees salaja naeratavad ning enda välimust imetlevad.

Oma viimseni lihvitud väljanägemist oli aeg asuda jäädvustama. Ideaalne koht oli selleks kohvik Komeet, kus meile oli broneeritud kohviku parim laud rahulikuks ja hubaseks fotosessiooniks. Lisaks pakutud kook ja limonaad tegid olemise veelgi mõnusamaks. Meie fotograaf Sarina Wennerqvist oli tüdrukuid pildistanud juba riiete valimisel, et ikka kogu päev saaks jäädvustatud. Sarina suurim väljakutse oli aga kohvikus Komeet, kus tal tuli näidata oma tõelisi oskusi, et tüdrukud piltidel särama panna ning nende parimad küljed esile tuua. Tüdrukutel tuli vaid Sarina ideid kuulata, kui juba oligi ilus pilt olemas. Lõpuks avasid nad end niivõrd, et hakkasid ise poseerima ja katsetama. Nad nautisid seda tõesti südamest! Pärast pildistamist üllatasime neid lemmikbändi BTS’i särkide ning pusadega, mille nad loomulikult kohe selga panid!

Põnevad Lõuna-Korea maitseelamused

Pärast pildistamist ei olnud meil ees mitte lihtsalt õhtusöök Radio restoranis, vaid restorani peakokk Rado oli appi kutsunud oma Lõuna- Koreast pärit sõbra Kimi. Õhtuks liitusid ka Laura ema, vanaema ning õde, sest suurema seltskonnaga on ju alati toredam koos süüa. Tüdrukuid ootas ees Korea riisiroa bibimbapi valmistamine koos restorani peakoka ning Kimiga, kel oli kaasas kõik vajalik maitsestamiseks. Toit nägi tõesti suurepärane välja ning maitses veelgi paremini. Tüdrukutel oli õhtusöögi kõrvale nii mõnigi küsimus Kimile Korea elu ja kommete kohta. Kas te näiteks teadsite, et Lõuna- Koreas ei abielluta tänapäeval enam nii tihti nagu vanasti. Ja mitte seetõttu, et ei soovita, vaid traditsioonide kohaselt peab mehel olemas olema oma maja, kuhu nad koos naisega kolida saavad. Kui pole maja, siis ka ei abielluta ning kuna maja ehitamine maksab seal umbes 1 miljon eurot, siis jääb see enamikule meestest üsna võimatuks ülesandeks.

PERE TAGASISIDE

Laura ema Triin kirjutas: "Laura ja Grete jäid päevaga väga rahule ja meie ka. Te olete ikka nii tublid! Laurale meeldis meikimine, soengud ja eriti kokkamine! Samuti meeldis talle väga kohtumine Kimiga Lõuna-Koreast."

VABATAHTLIKUD: Kaisa Rindberg, Triinu Tapper