Minu unistuste päev

Liisi unistuste päev

Liisi lõbusad seiklused pealinnas  

Liisi on üks väga vinge ja maru piiga, kellel on suur süda. Nimelt on ka tema heategija, kelle initsiatiivil on ta vanemad kodu pakkunud lausa neljale kasulapsele. Liisile meeldib sport, aga oma terviseseisundi tõttu ei saa ta paljusid asju, mida sooviks, teha. Liisil on südamerike ja juveniilne idiopaatiline skolioos, mistõttu on füüsilist aktiivsust nõudvad tegevused tema jaoks väga rasked. Tüdruk unistas ekstreemsetest väljakutsetest nagu helikopteriga sõitmine ja tandem-langevarju hüpe, kuid neid me kahjuks võimaldada ei julgenud. Kuna aga Liisi mängib koolis saalihokit, tekkis mõte kinkida talle personaalne saalihokikepp. Nende kodus Hiiumaal on 5 kassi ja palju teisi loomi ning Liisi haudus inkubaatoriga ja kasvatas karantiini ajal ise 11 tibu, siis tekkis ka mõte, et tema päev peab kindlasti loomadega seotud olema - seetõttu alustasime päeva loomaaias lindude juures.

Põnev ekskursioon loomaaias 

Hommikul ootas Liisit ja ta pere maja eest uhke E-klassi Mercedes-Benz., mis võttis suuna loomaaia poole. Seal ootasid teda Minu Unistuste Päeva vabatahtlikud, fotograaf. ajakirjanik ja loomaaia inimesed. Kohe  sai Liisi kätte ka oma esimese kingituse – lemmikvärvi roosa Vansi seljakoti. Loomaaias sai Liisi näha rohkem kui tavakülastaja ja liikuda kohtades, kuhu kliendid ei pääse. Meie giid Inari tegi väga põneva tuuri. Talle näidati loomaaia inkubaatorit ja lisaks sai ta toita pelikane. Loomaaia lahke rahva poolt oli neiule kingituseks õnnelinnu muna.  

Rucolas sai Liisi tellida oma lemmiksööki - juustupizzat. Seal andsime tüdrukule üle ka tema teise kingituse, milleks olid “Näljamängude” triloogia raamat ja Kalev Spa veekeskuse piletid. Algselt oli plaanis Liisi viia SUP lauaga sõitma, kuid kehva ilma tõttu jätsime selle ära ja ulatasime neiule kinkekaardid, et ta saaks selle vahva tegevuse endale sobival ajal ikkagi ära proovida.  

Suu magusaks Chocolalas

Järgmiseks peatuseks oli Chocolala, kus vahva ja elukogenud šokolaadimeister Jaan õpetas šokolaaditrühvlite valmistamist ja rääkis maiustuste tegemisest veidi pikemalt.  Pere sai oma trühvlid kullatolmuga katta. Vahepeal andsid Liisi ja ta ema intervjuu Raadio 4 ajakirjanikule. Kui kommid pakitud, siis oli aeg viimase kingituse üleandmiseks, milleks oli Liisi nimega ja otse loomulikult roosat värvi saalihokikepp.

Puhkus ja lõõgastus hotellis ja spaas

Päev hakkaski lõppema ning auto sõidutas Liisi ja ta pere Ibis hotelli, kus neid ootasid õhtusöök, mõnusad hotellitoad ja rikkalik hommikusöök. Selline mõnus puhkus kulus pika ja meeleoluka päeva lõpuks marjaks ära

Järgmisel hommikul sai Liisi oma perega minna Kalev Spa Veekeskusesse, kus talle meeldis torudest alla lasta (algul olevat see hirmus olnud, kuid hiljem hakkas meeldima).  

LIISI TAGASISIDE

Kui ma esimest korda teada sain, et ma saan endale Unistuste Päeva, olin ma väga õnnelik, aga kartsin natuke ka. Kartsin, et mulle ei meeldi mu päev ja see tuleb hästi igav, aga tegelikult oli mul väga lõbus ja tore. Ma ei suudaks valida oma lemmikut tegevust, sest mulle meeldis kõik, mis me tegime, väga. Hommikul tuli mulle järgi väga uhke ja ilus auto, mis mulle väga meeldis. Kui me loomaaeda jõudsime, oli seal palju inimesi. Tundsin ennast nagu kuulsus! Loomaaias sain ise sööta ka pelikane, mis oli natuke hirmus, aga väga lahe. Ma sain loomaaia töötajalt kingituseks õnnelinnu muna, mida hoian oma toas, et keegi seda katki ei teeks. Rucolas käisime lõunat söömas, mis maitses hästi. Sain kingituseks “Näljamägude” triloogia raamatu, mida olen juba lugema hakanud. Käisime Chocolalas šokolaadi tegemas ja söömas. Me saime ka väga palju šokolaadi kaasa, mis oli väga maitsev. Õhtul ootas meid perega õhtusöök hotellis ja mõnus ööbimine. Järgmisel päeval käisime perega Kalev Spas ujumas, kus oli väga vahva. Ma alguses kartsin torudesse minna, aga lõpuks käisin kõikides torudes ära. Sain endale ka roosa hokikepi ja loodan, et saan kunagi ka sellega kuskil mängida. Samuti sain ka roosa koti, millega kavatsen kindlasti sügisel uude kooli minna. Jäin väga rahule oma Unistuste Päevaga.

Head,

Liisi Klee


VABATAHTLIKUD: Aljona Šatalova, Liisbeth Lillo, Anu Ozolit, Ave Pilt

Toetajad

LHV     Ibis Tallinn Center     Chocolala     Bolt Estonia      Tallinna Loomaaed     Starplayer OÜ      Rademar    Balbiino    Rucola Ristorante and Pizzeria      Chemi-Pharm     Apollo Kauplused     Kiteboarding OÜ    Kalev Spaa 

Erilised tänusõnad:  Kadi Kangur   Illar Ring     Raadio 4      Lilia Tretjakova