Minu unistuste päev

Marissa unistuste päev

Marissa elamusterohke unistuste päev

Marissa ja tema emaga kohtusid meie vabatahtlikud maikuus, kui tüdruk ja ema olid just arsti juures käinud ja tegid koduteel mänguväljakul peatuse.  Esmakohtumisel oli Marissa häbelik ja pisut isegi kartlik, kuid enda unistustest rääkida ei peljanud ja neid oli päris palju.  Unistuste täitmisel tuli vabatahtlikel silmas pidada, et päev ei tuleks liiga energiline. Nimelt sündis Marissa “erilise südamega”: aordiklapi stenoosi, mitraalklapi rikkega ja südamekodade vahelise auguga.  Seetõttu tuleb arvestada, et Marissa ei pingutaks üle ega teeks midagi, mis tõstaks järsult vererõhku.  

Sõprus ponidega ja retk loomaaeda

Päev algas Veskimetsa ratsakeskuses. Kõigepealt tehti Marissa sädelevaks - glittertattoo mõlema käe peale. Seejärel tutvustati talle hobuseid ja kahte nunnut poni nimedega La-La ja Bruno. Marissa kuulas huviga lugusid hobuste elust tallis. Ponidele pai tegemine ja nende harjamine hirmutasid esialgu Marissat, aga peagi julges ta La-La´d lausa mitu korda kallistada ja sadulassegi ronida.  

Suundusime Tallinna loomaaeda, kus ootas meid ekskursioonijuht. Vihma kallas, aga meil olid suured vihmavarjud ja me ei lasknud ennast ilmast häirida. Marissa on suur tiigrite fänn. Aga kuna loomaaia ainus tiiger oli Itaalias, siis oli meie giid asenduseks tiigrifoto põõsasse peitnud. Fototiiger tundus nii elutruu, et me kõik korraks ehmatasime, aga Marissa läks julgelt ligi ja poseeris koos kiskjaga fotograafile. Troopikamajas ootasid meid krokodillid ja paar ahvi, kelle silmad olid fokusseeritud Marissale - tõenäoliselt ihaldasid nad tüdruku kaisulooma Lottet.  

Lummav kohtumine võluva Elsaga

Ilm oli vihmast päris jahe ja kõhud tühjad. Õnneks polnud kohvik Illu kaugel. Aga üllatused polnud lõppenud - kohvikus ootas Marissat Elsa. Milline rõõm oli Marissa silmades! Ta jooksis Elsa juurde, kallistas teda ning oli sellest kohtumisest nii lummatud, et jooksis Elsa lahkudes talle järele. Õnneks jõudsid nad koos mitu mängu mängida, laulda, käsitööd teha ja koos pannkooke süüa. Elsa poolt kingitud üllatused peitis Marissa kiiruga ema käekotti.  

Viimsi Spa hotell ja kingitused, mis tõid laia naeratuse näole

Marissa rõõmsa laulu saatel suundusime autode poole, et sõita ööbimiskohta Viimsi Spa hotellis. Üllatus oli suur, kui tuppa astudes avastas Marissa voodi pealt kingitused ja õhupallid. Ta oli täpselt neid asju soovinud, eriti just merineitsi saba ja L.O.L. nukku. Meil oli plaanis viia pere õhtust sööma Kassikohvik Nurri, aga Marissa tahtis hotelli jääda ja uute mänguasjadega mängida. Jäi nii, nagu tüdruk soovis.  

Kohtumine suure iidoliga ja elu esimene kontsert

Kell 19.45 võtsime pere taas auto peale ja sõitsime lauluväljakule. Meie vabatahtlik Liina juhatas meid salateid pidi ühe ukse juurde lava taga. Marissa ehmatus oli suur, kui ukse avas tema suur iidol Karl-Erik Taukar. Järgnesime lauljale. Ehmatus ei tahtnudki üle minna, aga tänu Karl-Eriku suurepärasele veenmisoskusele jõudis Marissa lõpuks ikka suure kallistuse ja meeldejääva foto tegemiseni.  

Peale burgeri söömist võis kontsert alata - see oli Marissa päris esimene kontsert. Elevust oli palju. Marissa oli küll kõige noorem fänn lauluväljakul, aga ta oli ainus, kes oli saanud Karl-Erikut kallistada ja temaga pilti teha ja see tekitas erilise tunde. Marissal oli energiat kaasa elada ja plaksutada kuni kontserdi lõpuni. Päev oli olnud imeline ja oligi aeg voodisse pugeda.

Tervitusvideod ja magus üllatus Balbiinolt

Pühapäeva hommikul ootas Marissat üllatus meie merineitsilt Merlelt. Lisaks tervitusvideole Floridast oli üllatuseks kingikott ja merineitsi ujumistunnistus.  

Ka “Kättemaksukontor” oli Marissale tervitusvideo saatnud koos kingikotiga. Oli aeg merineitsi kostüüm selga panna ja koos perega spaasse mõnulema minna.  

Enne koduteele asumist üllatas Balbiino Marissat suure jäätisekotiga.

Marissa kõik unistused täitusid! Meie kõikide süda sulas sees, nähes siirast rõõmu lapse silmades.

PERE TAGASISIDE

Marissa unistuste päeva järgselt on emotsioone ja rõõmu ikka veel iga päev. Laps räägib suure õhinaga kõigile, kui tore päev tal oli.  Ei ole ilmselt ühtegi inimest, kellele ta oma glittertattoosid näidanud pole, alustades Karl-Erik Taukarist kuni hotelli personali ja kodulinna tuttavateni välja. Eile käisime Marissaga ratsutamas kaasas ja ta rääkis kõigile hobutallis õpitut, et valged hobused halli ninaga on sündinud hallina. Samuti on laulmine meie igapäeva osa, Marissa koputab hommikuti mu toa uksele ja laulab Frozenist tuntud laulu “Kas me lumememme teeme …?”

Loomaaias tiigri kujuga foto juures pildistamine oli nii meeldejääv kogemus, et laps tahab nüüd koju tiigrit. Merineitsi sabaga hüppab Marissa ringi ja räägib siiani, kuidas me spaas sellega päriselt ujusime. Kõik kingitud nukud ja poni on meil igal sõidul ja voodis kaasas, Elsa pluusi on võimatu seljast saada. Kõikide toredate tädide kohta küsib ta ikka, et millal me neid taas näeme. Karl-Erikut ta küll algul pelgas, sest tema jaoks oli ehmatus näha oma iidolit elusuuruses, kuid nüüd on iga päev rääkimist, kuidas ta Karl-Erikut kallistada sai. “Kättemaksukontori” ja Merle merineitsi videosid vaatame järjest uuesti ja uuesti ning Marissa küsib kinnituseks: “Kas nad tõesti räägivad minuga?” Minul emana on Marissa rõõmust süda sees nii soe ja silmis õnnepisarad. Laps on nii elevil, et on valmis kõik oma vanad mänguasjad teistele ära andma, sest tema unistused said teoks ja ta sai oma unistuste mänguasjad.  

Balbiino üllatus oli nii tore! Marissa räägib, et saab nüüd kõigile sõbrannadele anda nii palju jäätist kui hing ihkab ja lihtsalt nautida suve. Suure põnevusega ootame veel Lottemaad ja laevakruiisi.

VABATAHTLIKUD:  Kaire Pallase, Liina Tammepõld, Kreet Poolma, Elge Lind (toimetaja)