Minu unistuste päev

Raheli unistuste päev

Vahva päev loomade, maalimise ja meresõiduga

Vahel mõtlen, et olengi printsess, kel maja ees uhke tõld

ja sõidaks tasa, kuid otse, kuhu iganes ihkab hing.

Mul on nii palju sõpru

ehk läheks siis külla

ja tervitaks soojalt neid.

Ühel kaunil suvehommikul seisis Tartu tüdruk Rahel pealinnas Swissoteli ees ja tal oli võimalus mõelda täpselt sellist lennukat mõtet. Kohe algas ju tema  kauaoodatud  unistuste päev.

Uhkelt ja majesteetlikult  libistas end hotelli ette valge limusiin. Aga palun, kuhu sõidame, avas taksojuht ukse ja palus Raheli pere unistuste retkele.  

Silmaringi avardav kohtumine zooloog Aleksei Turovskiga

Väike tiir Tallinna kaunimates kohtades ja juba avanesidki loomaaia väravad. Teadmishimulist tüdrukut tervitas zooloog ja kirjanik Aleksei Turovski. Kuna Rahel huvitub lindudest, siis alustatigi põnevat retke kakulistest. "Emme, vaata, Hedwig," rõõmustas väike Harry Potteri fänn lumekaku puuri juures. Uudishimulik päevakangelane kuulas vaimukat õpetajat väga tähelepanelikult ja esitas teravaid küsimusi. Toredad vestlused zooloogi ja tema tulevase kolleegi vahel olid sellest, miks ja millal linnud laulavad ja kuidas enda poegi kaitsevad.  

Jututeemasid oleks jätkunud veel ja veel, aga nälg hakkas näpistama ja meid ootas keskaegne Olde Hansa restoran.  Magustoiduks pakutud roosikreem ei andnud üksnes energiat, vaid ergutas ka vaimu ja pani tööle fantaasia . 

Ühine maalimine

Unistada ja luua ilu, mis tuleb Sinu südamest.

Paigutada päike, lind ja kuu oma

taevasse, mis näha teiste silmades.

”Ma tahaks seda lindu joonistada”, teatas päevakangelane kunstisalongis, kui tal oli palutud maalimiseks sobiv teema valida.  Ema ja õe abiga valmis kolm erinevat ja ometi sarnast pilti. ,,Me paneme need kõik ühise seina peale, ühe pisut kõrgemale ja kaks madalamale. Need maalid jäävad meenutama meile tänast erilist päeva”, oli kokkuhoidva pere ühine otsus.

Purjeretk merel

Mõnes päevas on unistus oma pilvelaevast, kust pealt saaks vaadata maad.

Lihtsalt sõidad ja mõtled, et äkki on kõigil olemas oma imede saar.

Ka selle kauni päeva õhtupoolikul oli meri üsna tuuline, aga isegi läbi tormi peab jõudma oma unistusteni. Juba kutsuski kapten Ilmar meid oma uhkesse purjekasse ja sõit võis alata. Vaatamata sellele, et lained olid kõrged ja põsed said kastetud soolapritsmetega, teatas Rahel kindlale maale astudes: ”Mulle meeldisid kõige rohkem kõrged lained, need kiikusid nii mõnusalt.”

Põnev fantaasiamaailm  

Järgmisel hommikul ootas Rahelit ja tema peret Harry Potteri teemaline põgenemistuba. Tüdruk sai sukelduda fantaasiamaailma ja veeta aega oma raamatukangelastega. ,,Nagu kirss tordil oli  see põgenemine meie jaoks”, oli pere arvamus Raheli unistuste retkest.

Põgeneda tasub vahel oma lemmikmaailma,

ehkki oled päriselt ju siin.

Minna siiski kaasa oma sõpradega, kes on parimad.

Ja olla õnnelik just antud hetkel ja just parasjagu NIII.

PERE TAGASISIDE

Suur, suur aitäh! Kõik oli nii tore ja sujuv ja mõnus. Rahelil (ja ka kõigil meil) säras silm terve selle aja.

Koju jõudes korrutas Rahel veel mitmeid kordi, et niiiiiii tore oli.  


VABATAHTLIKUD:  Riina Laanemets, Kristiina Kahr, Annika Tell, Elge Lind (toimetaja)


Toetajad

Vernissage Kunst ja Raam      Swissotel Tallinn     Jahh Catering     Olde Hansa     Teater Vanemuine     Ingame Quests     Apollo Raamatud        Bolt Technologies OÜ     Vein ja Pintsel OÜ      Balbiino      Luxlimu Eesti     Chemi-Pharm    

Erilised tänusõnad:  Aleksei Turovski     Ilmar Kelder  Eesti Laste ja Noorte Diabeediühing