Back button

“Aasta meedialugu” on Aileeni unistus presidendiametist Ringvaates

Heategevusfondi Minu Unistuste Päev “Aasta meedialugu 2020” on Aileeni unistuste päev ja kohtumine president Kersti Kaljulaidiga Eesti Televisiooni saates Ringvaade, mille tegi reporter Christel Karits.

Aasta meedialugu on Minu Unistuste Päeva projekt, mis on pälvinud laialdast positiivset kajastust, aidanud tutvustada fondi tegevust ning selle mõju raskelt või krooniliselt haigetele lastele. See on südamlik ja inspireeriv lugu, mis kõnetas ja jäi meelde.

Fondi vabatahtlikud andsid enim hääli Aileeni loole Ringvaates ning kommenteerisid seda järgmiselt: “See meedialugu andis kinnitust, et unistused võivad tõepoolest täituda ning Unistuste Päeva töö oli siit selgelt näha! Aileeni lugu tekitas südamesse sooja tunde ning näitas hästi meie presidendi koostöövalmidust ja noorte toetamist nende unistuste poole. Erilised tänusõnad videograafile, kes päeva niimoodi suutis üles filmida. See näitab kui suuri unistusi suudab Minu Unistuste Päev täita.”

Aileen Aart ja Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid (foto: Mattias Tammet, presidendi kantselei)

Pole just väga sagedane, kui väike laps unistab presidendiametist ning maailmamuutmisest. Just selline armas tüdruk on 9-aastane Aileen Aart, kelle unistuse elluviimisel mängis kandvat rolli Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid. Ringvaade külastas Aileeni ja tema pere Lääne-Virumaal, et teha juttu lapse unistuste päevast ning võitlusest diabeediga. Kohtumist Aileeniga jagas ka president ise oma Facebooki lehel, mis pälvis väga palju positiivset vastukaja. Lisaks valmis Aileeni unistuste päevast üks ilusamaid videosid Minu Unistuste Päeva ajaloos. Kokkuvõttes sai Aileeni unistuste päev väga laialdast kajastust üle Eesti ning jääb kauaks meelde nii asjaosalistele endale kui meie olemasolevatele ja uutele jälgijatele.

Meeskonda kuulusid unistuste päeva projektijuht Svetlana Kolkanen ja vabatahtlik Maria Jeskova Mari-Liisi Ida-Viru tiimist, tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi, kommunikatsioonijuht Ave Pilt, veebihaldur Mari Skuin, videograaf Marija Vije, reporter Christel Karits ja teised meeskonnaliikmed Ringvaatest, presidendi vabakonnanõunik Urmo Kübar, Vabariigi Presidendi Kantselei ning loomulikult president Kersti Kaljulaid isiklikult. Suur tänu kõigile ning palju õnne tunnustustuse puhul!

“Aasta meedialugu” nominatsiooni eesmärk on tõsta esile meediasuhete olulisust fondi strateegias, sest positiivsed ja inspireerivad lood julgustavad peresid oma koormat jagama ning annab neile teadmise, et pered ei ole oma mures üksinda. Meedialood suurendavad teadlikkust Minu Unistuste Päevast ja meie tegevusest ning on oluline abivahend ka fondi vabatahtlikele. Meedialood aitavad kasvatada ühiskonnas tervikuna empaatiavõimet ja soovi aidata, loovad läbipaistvust ja usaldust Minu Unistuste Päeva suhtes ning aitavad kaasa annetuste kogumisele, mis on üks oluline fondi eesmärk.

Aasta meedialugu nominendid olid:

  • Aileeni unistuste päev ja kohtumine presidendiga Ringvaates
  • Meie vabatahtlik Liis Leuska lugu Delfis
  • Tanel Veenre HMUP kõrvamarjad Ringvaates

Palju õnne ka teisele kahele nominendile, kes väärivad kahtlemata samuti tunnustust ja tähelepanu. Mõlema loo puhul oli tegemist väga heade meedialugudega.

Meie vabatahtlik Liis Leuska lugu Delfis

Meie vabatahtlik Liis Leuska (fotod: erakogu)

Liis Leuska on särasilmne ja tegus vabatahtlik, kes on Minu Unistuste Päevas tegutsenud juba pea neli aastat. Möödunud aastal üllatas Liis paljusid avaliku postitusega isiklikul Facebooki seinal, kui kirjutas oma lapsepõlve läbielamistest ning raskest haigusest. 11-kuu vanuselt avastati Liisil kõrvas pärlkasvaja ning see haigus saadab teda mõneti tänaseni. Paljud meie fondi vabatahtlikud, sh Liisi enda lähedased sõbrad või kolleegid ei teadnud Liisi haigusest midagi, kuid ta tundis, et oma loo jagamiseks oli aeg saanud küpseks. Liisi avalik postitus puges paljudele hinge ning sealt tekkis idee seda laiema lugejaskonnaga jagada ning rääkida lähemalt ka vabatahtlikust tööst Minu Unistuste Päevas. Nii sündis koostöös Delfiga südamlik lugu meie vabatahtlikust Liisist, millel oli palju lugejaid ja jagajaid ning mis omakorda aitas tuua suure hulga annetusi fondile, et saaksime rõõmustada veel rohkem lapsi.

Meeskond: vabatahtlik Liis Leuska, kommunikatsioonijuht Ave Pilt, veebihaldur Mari Skuin ja loo autor Keilit Aedma Delfist.

Meenuta lugu Delfis SIIN

Tanel Veenre hakkas toetama Minu Unistuste Päeva Ringvaates

Ehtekunstnik Tanel Veenre Ringvaate salvestusel

Ringvaade käis külas ehtekunstnik Tanel Veenrel, et uurida lähemalt, kuidas sündis mõte koostööst Heategevusfondiga Minu Unistuste Päev, mida arvab Tanel üldse heategevusest ning kuidas ikkagi valmivad tema fenomenaalsed kõrvamarjad. Külastuse käigus andis intervjuu ka Minu Unistuste Päeva tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi, kes meenutas oma esimest unistuste päeva fondis. Sellest Ringvaate meedialoost sai alguse väga edukas koostöö terve aasta vältel. Meediakajastusi oli rohkelt ka teistes kanalites. Tanel Veenre My Dream Day kõrvamarjad olid ühed müüdavamad kõrvamarjad terves ehtekunstniku kõrvamarjade valikus ning kirsiks tordil kandis Minu Unistuste Päevale pühendatud kõrvamarju ka president Kersti Kaljulaid oma aastalõpu intervjuus Eesti Televisioonile.

Meeskond: Vabatahtlik ja idee algataja Kati Siilbek, tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi, kommunikatsioonijuht Ave Pilt, reporter Christel Karits Ringvaatest, ehtekunstnik Tanel Veenre.

Meenuta lugu Ringvaates SIIN

Liitu meie uudiskirjaga