Back button

Aita valida Unistuste Päeva “Aasta tegu 2020”!

Esmakordselt valime välja Minu Unistuste Päeva “Aasta teo” ning kutsume üles kõiki inimesi hääletama, mida saab teha kuni 30. aprillini. Märkame ja tunnustame!

“Aasta tegu” on olulise tähtsusega sündmus või tegu, mis on aidanud ellu viia fondi missioonist tulenevaid eesmärke, kinnistanud Minu Unistuste Päeva head mainet ning aidanud tõsta ühiskonna teadlikkust vaimse tervise tähtsusest.

Vaatamata keerulisele ajale, korraldasime möödunud aastal, mitmeid väga vahvaid tegevusi ning Minu Unistuste Päeva “Aasta tegu 2020” nominendid on:

  1. Üllatuskingitused Unistuste Päeva lastele ja tegevusraamatud haiglatesse
  2. Uusaastapidu „Varbad liivas“
  3. Koostöö ehtekunstnik Tanel Veenrega, HMUP kõrvamarjad
  4. Karlova kohvikute päev
  5. Annetamistalgud

Loe lähemalt nomineeritud sündmuste kirjeldusi ja vali oma lemmik! Hääletada saab 30. aprillini. 

Anna oma hääl Facebooki postituse alla. Lisa projekti number ja soovi korral põhjenda, miks valisid just selle projekti. Üks inimene saab anda ühe hääle. 

1. Üllatuskingitused Unistuste Päeva lastele ja tegevusraamatud haiglatesse

Nominent nr 1 – “Üllatuskingitused Unistuste Päeva lastele ja tegevusraamatud haiglatesse

Out of box lahendus kevadise eriolukorra ajal, mil üllatasime nii unistuste päeva ootel kui ka neid Unistuste Päeva lapsi, kellega meil on varasemast säilinud hea kontakt ja kes osalevad regulaarselt meie vahvatel grupiüritustel. Koostöös Omniva ning fondi koostööpartneri Vein ja Pintsliga saatsime teele 118 üllatuspakki, mis valmistasid lastele suurt rõõmu ja elevust. Projektis osalesid vabatahtlikud üle fondi, kes aitasid peredega ühendust võtta ning vajalikku eeltööd teha. Samuti viisime Tartu Ülikooli Lastekliinikusse ning Tallinna Lastehaiglasse pea 200 Minu Unistuste Päevast inspireeritud tegevusraamatut „Parim ajaviide“, mis jagati laiali onkoloogia, pediaatria ja ägedate respiratoorsete infektsioonide osakondade vahel. Nii saime pakkuda emotsionaalset tuge ja tegevust lastele, kes pidid veetma pikki päevi ja nädalad haiglaseinte vahel.

2. Uusaastapidu „Varbad liivas“

Nominent nr 2 – “Uusaastapidu „Varbad liivas“”

Uusaastapidu on läbi aastate olnud Minu Unistuste Päeva suurim ning oodatuim perepäev unistuste päeva saanud lastele ja nende peredele. „Varbad liivas“ purustas taaskord kõigi aegade osalemisrekordi, tuues 26 kraadi suvesoojaga rannahalli Teras Beach pea 200 inimest. Projekti ettevalmistusse ning elluviimisse panustas 25 vabatahtlikku üle fondi ja kaasatud oli suurel hulgal koostööpartnereid ning toetajaid. Meeleoluka peo sisse mahtusid tuletantsijad, erinevad töötoad, fondi patrooni Lenna Kuurmaa ning tema bändi kontsert, rannatennis ja muud sportlikud rannamängud, limbo, jahutav jäätis ning isuäratav söök. Ja seda kõike toredust aitas koos hoida alati särav ning lõbus klouniplika Kärts.
Projektijuhid: Teele Kants ja Grete-Liis Lepp
Vabatahtlikud: Marianne Eiland, Helen Aarela, Kristi Remmik, Mari-Liis Altmann,, Kati Siilbek, Mai Teras, Evelin Tatter, Aljona Šatalova, Reelika Paart, Kristina Jüriado, Kaisa Rindberg, Heinike Luht, Eigo Tambik, Kelly Remmelgas, Oksana Muraskina, Annika Jenkins, Ken Tiivel, Kristiina Gabor-Mägi, Ave Pilt, Liisi Sagor, Martin Kõiv, Janika Roosimäe, Mari Skuin.
Meenuta perepäeva siin: https://bit.ly/3rfgwg0
 

3. Koostöö ehtekunstnik Tanel Veenrega ja HMUP kõrvamarjad

Nominent nr 3 – “Koostöö ehtekunstnik Tanel Veenrega ja HMUP kõrvamarjad

Terve 2020. aasta väldanud koostöö Eesti ühe tuntuima ehtekunstnikuga sai alguse fondi vabatahtliku Kati Siilbeki initsiatiivist ning järjepidevusest. Eesmärk oli luua Minu Unistuste Päeva värvidest inspireeritud kõrvamarjad, mis ühtlasi kannaksid endas heategevuslikku eesmärki- koguda annetusi ning aidata ellu viia haigete laste unistusi. Ühtlasi soovisime, et meie vabatahtlikel oleks võimalik kanda fondi korraldatud sündmustel neid kauneid ehteid, mis oleks osa meie identiteedist. Koostöös Tanel Veenrega valmis imekaunis ehtekollektsioon, mis võeti kunstniku klientide seas väga hästi vastu. Iga müüdud heategevusliku HMUPi ehte pealt annetas Tanel fondile 20% müügituludest, mis aasta lõikes tegi kogusummaks 2248 eurot. Projekt sai väga laialdast kajastust erinevates meediakanalites. Tanel Veenre My Dream Day kõrvamarjad olid ühed müüdavamad kõrvamarjad terves ehtekunstniku kõrvamarjade valikus ning kirsiks tordil kandis Minu Unistuste Päevale pühendatud kõrvamarju ka president Kersti Kaljulaid oma aastalõpu intervjuus Eesti Televisioonile.
Meeskond: Kati Siilbek (idee), Ave Pilt, Kristiina Gabor-Mägi, Mari Skuin
Meenuta koostööd siin: https://bit.ly/3cdOUnl
 

4. Karlova kohvikute päev

Nominent nr 4 – “HMUP kodukohvik Karlova kohvikute päeval

Meie Lõuna-Eesti tiimi algatatud fundraisingu projekt, kus ühel augustikuu nädalavahetusel koguti Minu Unistuste Päeva kodukohvikuga 1805 eurot. Laual olid nii koogid, pirukad, salatid, võikud, soolakurk, mannavaht, popcorn, vahvlid ja palju muud maitsvat. Loomulikult sai keerutada ka heategevuslikku õnneloosi, kus iga loos võitis! Meie kodukohviku isuäratava laua ja loosiratta aitasid täita head toetajad, keda oli muljetavaldavalt palju ning oma panuse andsid ka mitmed Unistuste Päeva pered. Vahva projekt, mis aitas tõsta Tartu ja Lõuna-Eesti inimeste teadlikust Minu Unistuste Päevast, koguda annetusi unistuste elluviimiseks ning kasvatada meeskonnavaimu 😊
Meeskond: Kertti-Airin Pärli, Liina Arumägi, Maiki Linder, Mari-Liis Männik, Kadri Kristelle Karu, Ada Konsa, Liis Järvamägi, Riina Laanemets, Annika Tell, Irma Tubli.
Meenuta sündmust siin: https://bit.ly/318UBfU
 

5. Annetamistalgud

Nominent nr 5 – “Annetamistalgud

1. detsembril 2020 võttis Annetamistalgutest osa 100 vabaühendust üle Eesti, kes kõik kogusid annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsusid inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Minu Unistuste Päev kogus teist aastat järjest talgutel annetusi perepäeva korraldamiseks, kus raskelt ja krooniliselt haiged lapsed koos peredega saaksid üheskoos lustida ning kasvõi korraks oma argipäeva mured unustada. Minu Unistuste Päev oli Annetamistalgutel saja vabaühenduse seas üks enim annetusi kogunud organisatsioone, mis näitab, et meie tegemisi on märgatud ning vaimne tervis on teema, mis läheb inimestele üha enam korda. Kokku õnnestus meil heade toetajate ja Swedbanki abiga koguda 4427 eurot.

Annetamistalguid ehk Heade tegude päeva veab Eestis Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga.
Meenuta talguid siin: https://bit.ly/3serG6l

Liitu meie uudiskirjaga