Back button

Elva Kohvikutepäevalt + 1475 eurot

Möödunud nädalavahetusel täitus suvituslinn Elva mõnusa suminaga, mil juba  üheksandat aastat järjest avasid oma uksed kodukohvikud. Lisaks suurepärastele maitseelamustele ja sõbralikule atmosfäärile tehti ka palju head. Elva Kohvikutepäeval annetati Minu Unistuste Päeva toetuseks 1475 eurot.

Suurima annetuse, 608 eurot, tegi Minu Unistuste Päevale Naiskodukaitse Elva jaoskond, kelle kohvik „Iga okas loeb“ oli inspireeritud Ukraina temaatikast. Teise poole müügitulust annetas kohvikumeeskond Kiievi Lastehaiglale. „Meie kohviku peakorraldaja Marina Liinar on ise tugevalt seotud Ukraina kogukonnaga Eestis ning on aidanud sadadel Ukraina inimestel siin kohaneda, kodu leida ning uut elu alustada. Seetõttu ka selline kohviku temaatika, mis kindlasti tänastes oludes inimesi kõnetas,“ sõnab Elva jaoskonna tegevliige Krista Loog. Ning lisab: „ Külastajaid oli üle ootuste palju. Mõned toidud said juba paari tunniga otsa. Paljud, kes isegi midagi osta ei soovinud, lihtsalt tegid annetuse, kuna teavad, et meie kohviku tulu läheb alati heategevuseks.“

Meie enda tublid Lõuna-Eesti tiimi vabatahtlikud olid heategevusliku õnneloosiga väljas Piia Kodukohvikus, kus perenaise enda käe all või juhendamisel olid valminud tõeliselt maitsvad kodused hõrgutised. Mitmed toredad väikeettevõtjad, kes olid oma toodetega  kohvikus väljas, kinkisid armsaid auhindu meie loteriisse. Suur aitäh Pille Roosipuu-Laiva, Karin Künnapas, Ilvese Savituba, De la Rose Käsitöökotid ning Päidre Puukool! Õnneloosiga kogunes Unistuste Päeva toetuseks 504 eurot ning oma väikese panuse, 110 eurot, lisas ka Piia oma kodukohvikuga teenitud müügitulust.

Elva Kohvikutepäeval sai külastada ka Gelato Ladiese pop-up jäätisekohvikut, mis asus jäätisemeistri enda kodus. Meie hea sõber Gelato Ladies on ka varasemalt fondi tegevusele õla alla pannud ning pakkunud magusaid maitseelamusi unistuste päeva lastele. Kohvikutepäeva müügitulust annetas jäätisekohvik Minu Unistuste Päevale 200 eurot.

Kokkuvõttes saime Elva Kohvikutepäevalt kuhjaga positiivseid emotsioone ja palju uusi sõpru kellega üheskoos raskelt haigete laste unistusi täita. Aitäh Elva Kohvikutepäev sooja vastuvõtu, lahkete naeratuste ja heategude eest! Uuel aastal kohtume taas!

Liitu meie uudiskirjaga