Back button

Heategevuslik kultuurikõnd parandab tervist ja täidab unistusi

Viljandimaa Omavalitsuste Liit ja kultuuritöötajad kutsuvad kõiki inimesi üle Eesti osalema terve aprillikuu heategevuslikul kultuurikõnnil, et parandada oma tervist ja täita haigete laste unistusi.

Viiruse leviku tõttu elame jätkuvalt keerulisel ja väljakutseid pakkuval ajal, kuid olenemata piirangutest, saame ise palju ära teha oma tervise heaks. Üks võimalus selleks on koguda kultuurikilomeetreid. Kõnni, jookse või sõida rattaga värskes õhus ja omas tempos!

Algatuse üks eestvedaja, Põhja-Sakala valla kultuurispetsialist, Evelyn Härm räägib: “Möödunud aastal otsisime kultuuritöötajatega väljundeid, kuidas täita tühimikku, mida eriolukord töökorraldusse tõi. Tekkis idee koguda kultuurikilomeetreid ning seadsime eesmärgiks liikuda vabas õhus ühe kuu jooksul vähemalt 100km. Minul sai 100-st kilomeetrist koguni 530 kilomeetrit!” Aasta hiljem on paljud inimesed taas olukorras, kus töötatakse suuresti kodukontorites ning kogu meelelahutuslik elu on lukus. Härm lisab: “Nii mõtlesimegi, et kogume siis taas kultuurikilomeetreid aga leiame sel aastal üleskutsele ka üllama mõtte ja seome selle heategevusega.” Minu Unistuste Päeva idee käis välja Viljandimaa Omavalitsuste Liidu kultuurinõunik Kai Kannistu.

Foto: Sven Zacek, Soomaa rahvsupark
Foto: Sven Zacek, Soomaa rahvsupark

Eestis on sadu lapsi ja nende peresid, kelle päevad mööduvad raske haiguse tõttu kurvalt kodu- või haiglaseinte vahel. Paljude laste jaoks ongi elu pidev eriolukord ning arvestama peab paljude piirangutega. Heategevusfond Minu Unistuste Päev, kellel täitub suvel 10. tegevusaasta, viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et toetada laste ja perede vaimset tervist, mis on oluline osa raviprotsessi tervikust. Viljandimaa heategevusliku kultuurikõnniga toetad ühe Lõuna-Eesti lapse unistuste täitumist.  Aitame koos unistada ja unistustel täituda! Unistus teeb imet!

Kuidas osaleda:

 • Osaleda saab endale sobivas kohas ja ajal
 • Kõnni, jookse või sõida rattaga värskes õhus ja omas tempos
 • Mõõda kilomeetrid spordikella või telefoni rakendusega
 • Palun tee väike annetus ja kanna osalemistasu (suurus omal valikul) SA Heategevusfond Minu Unistuste Päev arvelduskontole:
  EE082200221059721449 (Swedbank)
  EE101010220197114226 (SEB)
  EE767700771001366205 (LHV)
  EE931700017003582453 (Luminor)
  lisa kindlasti selgitusse “Kultuurikõnd“
 • Saada üks kord nädalas, iga esmaspäeva õhtuks, kokkuvõtte oma möödunud nädala kilomeetritest. Näiteks, Mari Maasikas: E 2,3km kõnd, kolmapäev 6,2km kõnd, neljapäev 1,4km jalgratas jne). Kiri nädala kokkuvõttest saada:
  • Kai Kannistu kai.kannistu@viljandimaa.ee või
  • Evelyn Härm evelyn.harm@pohja-sakala.ee
 • Iga osaleja lubab, et on tulemuste esitamisel aus.
 • Loevad ainult õues liigutud kilomeetrid.
 • Heategevuslik kultuurikõnd kestab 1. aprillist kuni 1. maini. Üleskutsega võib liituda terve aprillikuu vältel!
 • Kõikide osalejate vahel loositakse välja kingitusi! 

Algatuse eestvedajad Kai Kannistu ja Evelyn Härm on lubanud omalt poolt väljakutse lõppedes teha lisaks osalustasule annetuse ka vastavalt läbitud kilomeetritele, iga kilomeetri eest 0,10 senti. Möödunud aastal kogusid nad kahepeale kokku tervelt 744km.

Möödunud aastal kogusid 22 Viljandimaa kultuuritöötajat kokku 3587 kultuurikilomeetrit ehk tegid rohkem kui kaheksa ringi ümber Viljandimaa. Kogutud kilomeetrid jagunesid järgnevalt:

 • Jalutades 2822 km
 • Joostes 85 km
 • Jalgrattaga sõites 680 km

Heategevuslikku kultuurikõndi toetavad Põhja-Sakala Vallavalitsus, Mulgi Vallavalitsus, Viljandi Vallavalitsus, Viljandi Linnavalitsus, Viljandimaa Omavalitsuste Liit ja Eesti Rahvakultuuri Keskus.

Liitu meie uudiskirjaga