Back button

Meie 5+ vabatahtlik Erle Uus

Minu Unistuste Päevas on märkimisväärselt suur hulk vabatahtlikke, kes on fondi hüvanguks annetanud oma aega viis ja enam aastat ning Erle Uus on just üks sellistest inimestest.

Millal täpselt Erle fondiga liitus on veidi segane, sest see oli juba nii palju aega tagasi. Erle räägib: “Ma ei ole enam päris kindel, mis aastal ma liitusin, see võis olla 2012. Milles ma aga olen kindel, on see, et ma liitusin 3. novembril, oma sünnipäeval. Siis toimus esimene vabatahtlikele mõeldud infoseminar KPMG ruumides, kus fondi tutvustasid asutajad Marianne ja Helena ning vabatahtlik Maarja-Linda.”

Seega on Erle olnud koos Unistuste Päevaga sisuliselt algusest peale. Kui numbrid paika peavad, täitub novembri alguses juba üheksa aastat! Meie tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi sõnab: “Erle on tõesti üks vanimaid olijaid meil fondis. Kui mina seitse aastat tagasi fondiga liitusin, oli ta juba platsis. Tuli KPMG kaudu.”

Erlel täitub novembris üheksa aastat Unistuste Päeva vabatahtlikuna (foto: erakogu)

Aastate jooksul on Erlel olnud nii aktiivseamaid kui rahulikemaid perioode, mis on täiesti okei, sest kogu aeg ereda leegiga põleda ei jaksa meist keegi. Erlet iseloomustab aga see, et mis iganes ka ei juhtuks, suudab ta igas olukorras näha midagi head, mis teeb temast meeldiva meeskonnakaaslase. Kristiina lisab: “Mõnda aega täitis Erle ka tiimijuhi rolli, kuid pigem sobib talle olla tubli taustajõud, mida fondis on samuti väga vaja. Iseloomult on Erle hästi positiivne inimene, kellega on lihtne suhelda ja koostööd teha. Kindlasti hea meeskonnamängija, chilli suhtumisega ja rõõmsameelne.”

Küsisime Erlelt, et mis on tema sisemine “MIKS”, mis teda ajendab vabatahtlikuna Minu Unistuste Päeva jaoks panustama? Erle vastas: “Minu „MIKS“ on suuresti seotud esimese HMUP vabatahtlike infotunniga. Seal tutvustati meile esimest unistuste päeva. Ma mäletan, et selle saajaks oli teismeline neiu ratastoolis. Kui temalt küsiti, mis oleks tema suurim unistus, siis tema ainuke soov oli minna kinno, sest ta ei olnud kunagi kinos käinud. See lugu läks mulle väga südamesse. Mõtlesin siis ja mõtlen praegugi, et kui mul on võimalus mõne lapse päeva natuke paremaks muuta, siis pean proovima!” Kas pole ilus “Miks”?!

Erle on pärit Saaremaalt ning läbi aastate on ta aidanud korraldada erinevaid grupiüritusi ja personaalseid unistuste päevi just oma kodukohas. Ülikooliõpingud tõid teda aga Tallinnasse, kuhu ta on jäänud siiani. Erle on lõpetanud TalTech-i majandusteaduskonna ning rakendab õpitud teadmisi pangas töötades.

Aitäh sulle Erle, et oled nii pikki aastaid aidanud haigete laste päevi ilusamaks muuta. Aitäh, et oled muutunud koos fondiga ja oled koos meiega!

Liitu meie uudiskirjaga