Back button

Pilguheit fondi tegemistele

Käesolev aasta on olnud Minu Unistuste Päeva jaoks väga toimekas. Üheksa kuuga oleme korraldanud 94 unistuste sündmust, millest 43 on olnud personaalsed unistuste päevad. Enim nomineeriti programmi vähidiagnoosiga lapsi.

Läbi korraldatud ürituste oleme pakkunud erakordseid elamusi ning hingejõudu vapratele lastele üle Eesti, kes võitlevad oma elu ja tervise eest. Paraku pidime vastu võtma ka mitmeid kurbi sõnumeid, sest neli meie unistuste päeva last elavad fondi tegemistele nüüdsest kaasa pilvepiirilt. Just sellistel hetkedel tunneme, kui väärtuslikud on unistuste päevadel kogetud ühised elamused peredele, mis aitavad hoida üleval helget mälestust oma kallimatest ning annavad jõudu rasketel aegadel.

Möödunud aastal hästi vastu võetud muinasjututegelased jätkasid ka sel aastal fondi toetajate abiga külastusi Tallinna Lastehaiglas ja Tartu Ülikooli Lastekliinikumis, et tuua päikest haiglaravil viibivate laste päevadesse. Fondi tegevus Tallinna Lastehaiglas jäi silma ka Pealtnägija meeskonnale, kellega koostöös ilmus ERR-s kevadel südamlik lugu fondi pikaajalisest koostööpartnerist Merli Hirbaumist, kes jagas oma isiklikke kogemusi tööst haigete lastega. Meediakajastusi oli teisigi. Näiteks inspireeriv lugu Ringvaates diabeeti põdevast Mattiasest, kelle suurim soov on saada piloodiks.

Suvekuudel kutsusime unistuste päeva lapsi koos peredega nii Harjumaalt, Saaremaalt, Ida-Virumaalt kui ka Lõuna-Eestist osa võtma perepäevadest. Suurim neist, 300 osavõtjaga, toimus Tallinnas ning oli inspireeritud teemast „Imeline maailm ja teadus“.

Suvi on ilus aeg laste unistuste elluviimiseks. Sama oluline on see ka annetuste kogumiseks. Meie usinad vabatahtlikud, keda tänaseks on fondi ridades sadakond, olid väljas mitmetel üritustel nii heategevuslike kohvikute, õnneloosi kui ka annetuskastidega, et koguda annetusi tulevasteks sündmusteks ning teha teavitustööd. Üheksa kuuga on fondi laekunud 85 290 eurot ning vähemalt samas mahus on ettevõtted toetanud meid oma toodete ja teenustega. Oleme südamest tänulikud iga annetuse eest, mis aitab jätkata fondi missiooni ning toetada raskelt või krooniliselt haigete laste vaimset tervist kurnaval raviteekonnal. Hetkel on oma erilise päeva ootel 16 sihtrühma last.

Liitu meie uudiskirjaga