Back button

Saame tuttavaks – Unistuste Päeva vabatahtlik Carolin

Vabatahtlik Carolin Kuuskmäe: iga korraldatud unistuste päev on õnneteraapia mulle endale

Seekordses loos saame tuttavaks Carolin Kuuskmäega, kes on vabatahtlik Minu Unistuste Päeva Lõuna-Eesti tiimis. Teadlasena teab ta, et unistamine on inimestele kasulik. See muudab meid loovamaks, kasvatab empaatiat ja aitab stressi leevendada. Enamgi veel, vabatahtlik töö teeb teda õnnelikuks. Võimalus näha enda ümber rõõmsaid inimesi tagab pikaks ajaks hea tuju ka talle endale.

Igapäevaselt töötab Carolin Tartu Ülikoolis neurofüsioloogia nooremteadurina, teeb doktorikraadi neuroteadustest ning on turundusspetsialist ühes väga innovaatilises Tartu biotehnoloogia ettevõttes. Muul ajal üritab ta olla aktiivne erinevates tudengielu puudutavates valdkondades, näiteks Bioteaduste Üliõpilaste Seltsis ja instituudi nõukogus. Lisaks meeldib talle tegeleda erinevate spordialadega, käia matkamas, populariseerida teadust, kirjutada ja lugeda raamatuid ning katsetada retsepte. Fondi rõõmuks jagub tal vaatamata tihedale ajagraafikule aega ka unistuste päevade korraldamiseks raskelt või krooniliselt haigetele lastele.

Millal Sa liitusid fondiga ja millega tegeled vabatahtlikuna?

Liitusin fondi Tartu tiimiga 2019. aasta alguses. Ehkki olin vahepeal välisõpingute tõttu aastakese eemal, organiseerin nüüd jälle koos teiste entusiastlike inimestega unistuste päevi raskelt või krooniliselt haigetele lastele. Lisaks tavapärastele üritustele olen aidanud ka fondile raha koguda näiteks Unistuste kohvikus Tartu Karlova kohvikute päeval ja ERMi jõululaadal. Sel aastal olen aidanud korraldada ka toredaid üritusi Ukrainast tulnud lastele.

Miks on vabatahtlik töö Sinu arvates oluline?

Peamine põhjus, miks ma olen vabatahtlik, on soov teha inimesed õnnelikuks. Kui inimesed on minu ümber õnnelikud, olen seda minagi ‒ nii lihtne see ongi. Muideks ka mitmed teadustööd tõestavad, et teiste õnnelikuks tegemine toob rõõmu ka inimesele endale ning rohkemgi kui ainult ja vaid omaenda heaolule keskendudes. Vabatahtlik töö on seega suurepärane võimalus tõsta oma õnnehormoonide taset. Samuti annab vabatahtlik töö võimaluse kogeda asju, millega muidu ehk ei puutukski kunagi kokku ‒ alates põnevatest koolitustest ja uute lahedate inimestega tutvumisest kuni võimalusteni külastada huvitavaid kohti või üritusi.

Läbi aastate olen olnud vabatahtlik mitmes erinevas projektis ja pole seda kordagi kahetsenud. Olen kuulnud arvamust, et vabatahtlik töö on inimeste ärakasutamine või nõuab liiga palju ajaressurssi. Tegelikult on boonuseid palju rohkem. Lisaks ei nõua see enamasti suurt ajaressurssi ega mingeid erilisi oskusi. Alati saab valida endale kõige parema aja ja kunagi ei pea midagi üksi tegema. Usun siiralt, et vabatahtlikust tööst saab ainult võita ja soovitan kõigil seda kasvõi korraks proovida.

Kui mõtled mõnele unistuste päevale, mida oled aidanud korraldada, siis kuidas Sa kirjeldaksid oma kogemust?

Kõik unistuste päevad, mida olen aidanud korraldada, on justkui killuke õnneteraapiat mulle endale. Kõikide laste unistused on erinevad, kuid need on alati ülivahvad, täis rõõmu ja põnevust. Olen märganud, et kui räägin nomineeritud lapse ja perega unistustest, siis tavaliselt ei eelda nad suurt midagi. Mõned on isegi pisut skeptilised. Kõige lahedam ongi minu jaoks see, et kui korraldame koos teiste vabatahtlikega ideaalse unistuste päeva ning laps ja tema pere või lähedased on väga üllatunud. Tunne, et olen päriselt aidanud kõik unistused täide viia ja anda väikese panuse kellegi elu natuke paremaks tegemisele, on kirjeldamatu. Iga unistuste päeva lõpus olen ma alati täis rõõmu ja kannan seda endaga veel pikalt kaasas.

Kas Sa mäletad kõige esimest unistuste päeva, mida aitasid korraldada või millega olid seotud?

Kõige esimese unistuste päeva korraldasin 2019. aasta varakevadel ühele toredale poisile Saamuelile. Tegu oli kaitseväe teemalise päevaga ja see algas sellega, et hommikul koputasid koduuksele kaitseväe maskeeringus sõdurid. Osalesime Kaitseväe Akadeemia paraadil, tutvusime virtuaalreaalsusega, külastasime lahingurada ja tegime veel igasuguseid toredaid asju. Mäletan, et pelgasin terve päeva, et äkki hoopis hirmutasime teda unistuste täitmise asemel. Õnneks lükati mu kartused ümber ja kõik läks väga hästi. Ka pere tagasiside oli positiivne.

Miks on unistamine Sinu arvates oluline?

Unistamine on minu arvates kõige alus, sest see aitab meil ette kujutada ja visualiseerida, kuhu me tahame jõuda ja mida soovime elus saavutada. See loob eesmärgi, mille suunas liikuda ja mille poole püüelda. Järgin oma elus motot, et kui suudame seda unistada, siis suudame seda ka saavutada. Minu Unistuste Päeva vabatahtlikuna aitan raskelt või krooniliselt haigetel lastel oma unistusi kogeda.

Aitäh, Carolin, et oled meie fondi pikaajaline vabatahtlik ja aitad tuua lastele rõõmu!

Liitu meie uudiskirjaga