Back button

Saame tuttavaks – Unistuste Päeva vabatahtlik Teele Kants

Vabatahtlik Teele Kants: parim tasu fondi panustamise eest on laste kallistused, naeratused ja säravad silmad

Eesti lastekirjandusest tuntud Hunt Kriimsilm ja üheksa ametit iseloomustab tabavalt ka Minu Unistuste Päeva vabatahtlikku Teele Kantsi. Ligi seitsme tegutsemisaasta jooksul on tal fondis olnud mitmeid erinevaid rolle, millest igaüks on talle terveks eluks kaasa andnud olulisi õppetunde ja armsaid mälestusi. Sel aastal tunnustasime Teelet “Teeme ära!” tiitliga, mis vihjab, kui oluline on fondi jaoks tema ajaannetus. Selles loos uurime, kuidas on kulgenud Teele teekond vabatahtlikuna ja mis innustab teda fondis jätkama.

Oled Minu Unistuste Päevas tegutsenud üsna pikalt ning Sul on olnud väga palju erinevaid ülesandeid ja rolle. Millal Sa liitusid fondiga ja kuidas kirjeldaksid oma senist teekonda vabatahtlikuna?

Liitusin fondiga 2016. aastal, kui otsisin endale sisekommunikatsiooni valdkonnas praktikakohta. Algselt oli plaan jääda fondi kaheks kuuks, kuid sellest on märkamatult möödunud pea seitse aastat. Olen olnud väga erinevates rollides. Alustasin praktikandina ning aitasin igapäevatoimetuste ja asjaajamisega. Pärast seda olen olnud tegevjuhi assistent, aidanud korraldada vabatahtlikuna lastele nii personaalseid unistuste päevi, pere- kui ka haiglaüritusi ning planeerinud koolitusi. Nüüd olen tagasi igapäevajuhtimise juures ning vean alates eelmise aasta novembrist erinevaid koostöö- ja annetuste kogumise projekte, tegelen uute vabatahtlike värbamisega ja koolituste planeerimisega. Lisaks jätkan ka vabatahtliku tööga. Ehk teisisõnu, minu teekond fondis on olnud väga kirju ning olen tegevjuhile, oma tiimijuhile ja teistele vabatahtlikele tänulik usalduse eest.

Kui Sa ei toimeta parasjagu fondi projektidega, siis mida Sa teed igapäevaselt ja millega meeldib Sulle tegeleda vabal ajal?

Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel, seega minu igapäevane roll on olla ema oma armsale pojale. Muidu töötan Põhja-Eesti Regionaalhaigla koolituskeskuses. Kui on vähegi vaba aega, siis proovime perega teha väljasõite loodusesse või süüa midagi head. Lisaks meeldib mulle väga ujumine ja tennis. Kui fondis on kiiremad ajad, olen meie tegemistesse kaasanud ka oma elukaaslast. Temagi on väga erinevates rollides fondi tegemistesse oluliselt panustanud.

Mis innustab Sind fondis jätkama?

Kõik projektid või sündmused, millega olen olnud seotud, on omamoodi erilised ja jätnud mu südamesse jälje. Üks mu lemmiksündmustest aastas on suur perepäev, kuhu kutsume kõik oma fondi sihtrühma lapsed ja nende pered. Tegu on lastega, kellele oleme korraldanud personaalseid unistuste päevi. Taaskohtumiste rõõm on tohutult suur ‒ see päev on täis naeru, kallistusi ja toredaid emotsioone. Mul on selle sündmuse raames välja kujunenud ka üks traditsioon ‒ nimelt, teen oma unistuste päeva lastega pilte ja kõik need fotod on leidnud väga erilise koha minu kodus.

Mind kõnetavad fondi väärtused ja missioon. See on niivõrd äge, kui palju olulist ja head saab ära teha enda aja annetamisega. Kui viime ellu ühe lapse eluunistuse, pakkudes talle ehedaid emotsioone, kingime talle tegelikult häid mälestusi kogu eluks. Kuna olen nüüd ema, tajun meie fondi tähtsust hoopis teistmoodi. Pean oluliseks, et lapsed näevad ja kogevad, et unistuste täitumine on võimalik. Mõistan, kui oluline on oma last märgata ja tuua tema ellu rõõmu.

Vabatahtliku palgaks on kallistused, säravad silmad, naeratused ning hea emotsioon ‒ sellist tasu on väga raske saada kusagilt mujalt. Olen olnud fondis väga pikalt, seega innustavad mind kahtlemata ka inimesed mu ümber.

Mida on vabatahtlik töö Sulle kõige rohkem õpetanud?

Fondis olles on võimalik näha oma silmadega, kuidas üks päev muudab päriselt ühe väikese inimese ja tema pere elu. Lisaks õpetab vabatahtlik töö märkama ja kuulama senisest veelgi rohkem. Töö vabatahtlikuna on väga rikastav mitmel moel ‒ võimalus on kohtuda uute väga ägedate inimestega, leida häid sõpru, saada kogemusi nii projektijuhtimises kui ka suhtlemises erinevate koostööpartneritega. Pole sugugi välistatud avastus, et sündmuste korraldamine on sinu teema ja vahetad eriala oma töises elus. Julgustan fondiga liituma igaüht, kes soovib ühiskonnale parema maailma nimel veidi tagasi anda.

Miks on unistamine Sinu arvates oluline?

Unistamine on teetähis, mille poole tasub püüelda. See aitab sind viia ilusasse kohta, kus kõik on võimalik, täpselt nii nagu sa tahad ja see aitab kasvõi korraks argimuredest eemalduda. Kindlasti tasub oma unistusi jagada ka teistega ‒ nii on neil suurem jõud ja tõenäosus, et need ka täituvad. Kasvõi kellegi kaasabil.

Suur aitäh, Teele, et oled Minu Unistuste Päeva vabatahtlik ja aitad tuua rõõmu laste ellu!

Liitu meie uudiskirjaga