Alfonsi unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Tallink Group AS, dr Kaire Heilman, Tapa 1. jalaväebrigaad, EuroPark Estonia

 

 

Vabatahtlikud

Tuuli Tromp (projektijuht), Martin Kõiv, Ele Saareleht, Elge Lind (keeletoimetaja)

Continue Alfonsi unistuste päev

Alfons unistuste päev täiendas tema ajalooteadmisi

Külastasime Alfonsit juunikuus tema kodus Sindis, et uurida täpsemalt poisi unistuste kohta. Alfons oli jutukas ja oma unistustes konkreetne. Tema silma paneb särama kõik, mis on seotud ajaloo ja sõdadega. Talle meeldivad erinevad lahingumasinad, relvad ja sõjaajalugu. Alfons loeb palju, ka koolis on ajalugu poisi lemmikaine. Eestis on kõik muuseumid talle juba tuttavad, seega oli noormehel väga konkreetne unistus külastada Stockholmi ajaloomuuseumi, kus on viikingite ajastu näitus. Soov oli uudistada ka kuningalossi, sealset varakambrit ja Vasa muuseumi viikingilaeva.

Sõdurielu proovimas

Augustis saabus kauaoodatud päev, õigemini kujunes hoopis kahepäevaseks. Esimene päev algas Tapa sõjaväeosa 1. jalaväebrigaadi külastusega ja tuli poisile üllatusena. Tapal sai Alfons koos pere ja sõduritega sõdurilõunat süüa, tutvuda sõdurite elu-oluga, õppetöö ja muidugi ka erinevate relvadega. Palju rõõmsaid emotsioone pakkusid tegevused sõjaväelinnakus. Koos liitlastega Suurbritanniast uudistati tanki Challenger, tutvuti liikursuurtükk K9-ga ja Scoutspataljonile kuuluva CV90-35-ga. Kõik, kes Alfonsile relvi või tanke tutvustasid, olid väga asjatundlikud ja sõbralikud. Kogu selle relvaarsenali nägemine vedas Alfonsi näole naeratuse, mis ei kustunud ka teel Tallinnasse. Emotsioone ja juttu ja tähelepanekuid jätkus pikemaks ajaks.

Stockholm

Tallinnas läks Alfons koos perega D-terminali, sealt edasi Tallinki laevale Baltic Queen. Seadsime suuna Stockholmi. Laeval oli Alfonsil ja tema perel võimalus külastada laeva juhtimisruumi, kus kapten isiklikult kaptenisilda tutvustas.

Stockholmis oli kiire ja tegus päev. Sai külastatud kuningalossi ja piilutud aardekambrisse. Eriti meeldisid Alfonsile kuninga eluruumid. Vasa muuseumist oli muljeid palju, laeva suurus ja majesteetlikkus avaldasid muljet. Iga detail sai läbi uuritud ja infoplakat läbi loetud. Suureks abiks oli inglise keele oskus, mis aitas tekstidest aru saada. Kogu seiklus lõppes ajaloomuuseumis, kus kogu tähelepanu läks viikingite saalile. Sealseid mõõku ja kirveid uurides tekkis palju küsimusi kuulsa ajastu kohta.

Stockholmi külastuse kirsiks tordil oli tavaline metroo. Metrool oli Alfonsi jaoks abstraktne tähendus, seal lihtsalt liiguvad rongid ja nendega saab liikuda vajalikku sihtpunkti. Wow-efekti tekitas aga eskalaator, mis lõputu trepina maa alla suundus.

Kogu reis oli Alfonsi jaoks enneolematu kogemus ja nagu ta ise ütles, oli see ta elu parim reis.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee