Amanda unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Helsinki-Tallinna Race (rahaline toetaja), Vihula Mõis, Polemotion Tartu, Tasku Keskus, Tartu Kunstikool

Vabatahtlikud

projektijuht Irma Tubli, Diana Timberg, Heli Aab

Continue Amanda unistuste päev

Ühel kevadisel varahommikul liikus vabatahtlike tiim üllatama Amandat.

Meid võttis lahkelt vastu Amanda ema. Amanda luges ette kirja, milles üllatuspäeva vihjed olid välja toodud luulevormis. Uurisime tüdruku käest nii päeva jooksul kui ka õhtul, et kas ta suutis midagi vihjete põhjal ette aimata, aga Amanda vastas, et mitte. Järelikult oli hästi koostatud üllatuskiri.

Abilistega poodlemas

Esimesena ootas Amandat stilistide juhendamisel ostlemine, sest just see oli Amanda üks unistustest. Ta rääkis, et kui ta sõpradega poes uudistamas käib, siis unistab ta abikätest riiete valimisel ja sobitamisel. Kaks stilisti võtsidki Amanda enda hoole alla ning liiguti shopingutuurile. Tasku Lindexist leiti endale kevadeks uus garderoob ja isegi päike tuli suurest rõõmust pilve tagant välja.

Tantsupõrandal

Riided valitud, liiguti koos tantsustuudiosse. Teadsime, et just tants on see, mis paneb Amanda silmad särama ja mis võiks olla veel parem kui uute tantsuvõtete omandamine. Juhendaja näitas Amandale ja tema õele uusi õhuakrobaatika nippe. Katsetada sai nii lintidega lendlemist (ehk hammockit) kui ka posti ja rõngaga akrobaatikat. Tüdrukud tegid väga püüdlikult järgi kõik, mida treener ette näitas ja nad nautisid täiega. Õhus lendlemise järel olid kõhud juba kõigil üsna tühjad ning seadsimegi sammud sushikoolitusele.

Tegime endale sushit

Perenaine Kristiina ootas meid ahjusoojade pirukate ja kohviga. Peale maitsvat kõhutäit algas kibe töö sushi valmistamisel. Perenaine näitas Amandale, tema õele ja emale üksikasjalikult, kuidas valmib kõige maitsvam sushi. Osavate näppude all täitusidki rikkalikud sushivaagnad, igaühel oma.

Ratsutamiskoolitus

Liikusime edasi tallidesse, kus ootas meid ratsatreener oma uhke hobusega. Amandale anti esimesed õpetused ratsutamises. Peale trenni sai hobusele tänutäheks kuivatatud saiatükke pakkuda.

Vahepeal oli päike loojunud ja päev õhtusse jõudnud. Amandale anti üle kinkekaart meie suurtoetajalt Tallink. Sellega viiakse teda lähemale veel ühe unistuse täitumisele, nimelt ABBA muuseumi külastamisele. Kingitus oli ka Vihula Mõisa poolt. Amanda meelest oli see üks tõeliselt tore päev täis imelisi üllatusi.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee