Andrease unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Mööblimasin (rahaline toetaja), Eriolümpia Eesti Ühendus, Stanford Music, Drive It Up Kitarrikool, Tanel Padar, Vihur Auto, Kirill Žukov

Vabatahtlikud

projektijuht Marianne Rand, Liisbeth Lillo, Johanna Heinmaa, Marina Parts, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Andrease unistuste päev

Parim aeg on koosveedetud aeg

Kohtusime Andrease perega esmakordselt aprilli lõpus. Tegemist on väga ühtehoidva perega, kus ema seob kogu pere tervikuks. Saime teada Andrease musikaalsusest, erinevate pillide mängimise oskustest, aktiivsest tegevusest koolielus. Kõlama jäi poisi soov olla perega ning veeta koos toredalt aega. Pere avatud olek ja vahetu suhtlus andis meile piisava sisendi unistuste päeva planeerimiseks.

Kiired, aga mitte vihased

Kiirus oli esimene märksõna, millega alustasime meie unistuste päeva Laitse RallyPargis. Meile tulid appi driftipoisid Kirill ja Karl-Sander. Poiste BMW-d tegid alles soojendusringe, kui raja ääres oli juba piisavalt ärevust tunda ja Andreasel kiiver valmis valitud. Siin vist ei saa sõnadesse panna neid emotsioone –  kui äge! Hull! Kiire! Kõrvulukustav! Kogu pere sai driftiauto kõrvalistuja emotsiooni ära proovida – kes korra, kes kaks. Silmad särasid kõigil ning pere oli äärmiselt rahul. Laitses sai pere oma elu esimesed kardisõidud teha ja vanu autosid uudistada.

Juba oli meil aga aeg liikuda järgmiste seikluste poole. Kuna oli palju „kütust“ kulutatud, siis kulus ära lõunasöök MuSu restos. Seal ootas meid lahke pererahvas. Kõigi toidusoovid said kirja ja meie kõhud mõnusalt täis. Aitäh, armas MuSu pere!

Soundcheck – üks kaks, üks kaks

Ei tea, kas oskaksime järgmisi tundeid ja kohtumist piisavalt hästi kirjeldada, sest selleks tuli ise kohal olla. Võime vaid öelda, et Tanel Padar on Andrease suur lemmik, kellega kohtumisest me ei julgenud väga unistada. Heade juhuste kokkulangemisel sattusime tänu Kristjan Kaasikule Tanel Padari bändi heliproovi. Oli super võimalus näha oma silmaga, mis toimub enne kontserti. Valguse ja pillide valmisseadmine, kitarrisoolod, heliproov. Andrease vastus küsimusele, mis on ta lemmiklaul, tõi naeratuse näole kõigile ja “Kuu on päike” sai kõlama. See oli parim, mis sai juhtuda ja me oleme väga tänulikud nii Tanelile kui kogu bändile.

Midagi, mis jääb päriseks

Olles Taneli ja bändi esinemisest inspiratsiooni saanud, liikusime Stanford Musicu poodi. Seal ootas meid heliproovist tuttavaks saanud Kristjan Kaasik, kes õpetab oma kitarrikoolis Drive It Up kitarri. Andreas ei suutnud õnne uskuda, kui Kristjan ta muusikapoe tahatuppa viis ja pakkus, et võib talle veidi kitarrimängu õpetada. Andreas sai näha erinevaid elektrilisi, akustilisi ja basskitarre. Koos jämmiti mõnda Tanel Padari lugu. Andreas mängis nagu tõeline rokkstaar. Kui näpud olid soojaks mängitud, sai Andreas valida endale välja päris enda kitarri, millega ta kodus tuleviku tarbeks harjutama hakkab. Kristjan kinkis oma kooli poolt Andreasele ka kitarririhma ja tasku-võimendi.

Parim aeg on koos veedetud aeg

Kitarrid nii südames kui päriselt kaasas, suundusime edasi Swissotel´i. Perele oli valmis pandud hubased toad 25. korrusel ja ees ootas spaamõnude nautimine.

Hea koostööpartner Wolt andis lahkelt võimaluse valida välja sobiv õhtusöök. Woldi suur restoranide valik pani meid hetkeks kohmetuma, kuid õnneks said valikud tehtud – tüdrukud jäid sushi ja poisid Tai toidu juurde. Jäi üle vaid oodata kullereid.

Kiired, seekord ka vihased

Andrease unistus oli minna kinno filmi “Kiired ja vihased X” vaatama. Meie esmakohtumisel tõi ta ekstra välja, et eelmised üheksa osa on nähtud ja väga meeldinud ning ta ootab filmi linastumist Eestis. Hea koostööpartner Apollo Kino tegi selle teoks – kinopiletid on perel taskus.

Unistused teevad imet!

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee