Annabeli unistuste päev

Vabatahtlikud

Janika Roosimäe, Cathry- Lisette Kaevand, Erle Sepp, Grete- Liis Lepp, Kaidi Kammer, Kristiin Agasild, Elge Lind (keeletoimetaja), Mari Skuin (veebihaldur)

Erilised tänusõnad

Jaagup Tuisk, Kaja Kallas, Kätlin Vainola, Laura Tilk

 

Continue Annabeli unistuste päev

Üllatuskohtumisi ja inspiratsiooni täis kaks päeva

Juba paar päeva varem teatas meie vabatahtlik Janika Annabeli isale, et laupäev tõotab tulla põnev seiklus unistuste rajal. Pere üllatus oli suur, kui neid ootas maja ees Kukerpillide kirjaga minibuss. Tegelikult oli lihtsalt tegemist meie koostööpartneri Bolt saadetud taksoga. Esimene sihtpunkt oli lennujaam.

Tallinna lennujaamas tehti perele eksklusiivne ekskursioon. Nägime nii ärikliendiruume kui ka VIP-ala, kuhu tavaline reisija ei satu. Lennujaama VIP-lounge koordinaator Laura rääkis põnevaid lugusid kuulsatest külalistest ning andis meeleoluka ekskursiooni lõpus Annabelile üle vahva kinkekoti. Annabeli ema ja isa jaoks oli ekskursioon isegi veidi nostalgiline, aastaid tagasi on nad mõlemad lennujaamas töötanud, kuid salajasi ruume sellisel kujul, nagu need tänapäeval on, nad näinud ei olnud.  

Kohtumine oma lemmiklauljaga

Lennujaamast esimesed meeldivad emotsioonid saadud, võeti suund nooblisse Paju Villasse. Sealse meeskonna vastuvõtt oli soe ja armas. Meid ootas hubane ruum, kus saime end sisse seada ja valida meelepärased road. Kui toit lauda jõudis, ei saanud seda kohe söömagi hakata, sest ilu tahtis imetlemist. Serveerisime Annabelile Paju Villa külastust kui toredat lõunasööki toredas kohas, meie unistajal ei olnud aimugi, et siin liitub meiega tema lemmiklaulja Jaagup Tuisk.  

Annabel koos pere ja lemmiklaulja Jaagup Tuisuga.

Oh seda emotsiooni ja neid õnnepisaraid, kui Annabel nägi aknast Jaagupit lähenemas! Jaagupiga sai jutustada nii laulmisest kui muidu elust- olust, tüdrukud said autogrammi ja iidoliga tehti pilti. Jaagup oli kaasa võtnud oma kitarri ja laulis Annabelile.  Esitusele tuli ka tüdruku lemmiklaul – “Beautiful lie”, mis oleks meie unistaja arvates pidanud Eurovisiooni võitma. Jaagup kinkis tüdrukule autogrammiga mütsi ning andis üle Eesti Laulu poolt pääsme Eesti Laulu finaali koos ühe sõbraga. Paju Villas ei olnud vist ühtegi inimest, kes poleks õnnepisaraid pühkinud pärast seda emotsionaalset kohtumist. Õnneks jäädvustas meie armas fotograaf kõik need emotsioonid .  

Kokkamine Anni Arro Stuudios

Annabeli unistus on õppida ise süüa tegema ning talle meeldib väga Itaalia toit. Kohtusime Itaalias elanud koka Anni Arroga tema hubases köögis Toompuiesteel. Anni juhendamisel valmistati värsket puraviku- ja kukeseenepastat. Loomulikult saatsid toimetamist mälestused Itaaliast ning huvitavad söögitegemise nipid. Kui maitsev pasta valmis sai, olid kõik lauda palutud ning tõeline söögielamus oli käes.  

Anni Arro Stuudios kokkamas

Kohtumine Kaja Kallasega

Teades, et Annabeli köidab poliitika, oli järgmiseks üllatuseks kohtumine Kaja Kallasega. Kaja viis Annabeli Toompeal Riigikokku, kus tüdruk külastas nii tagatube, Reformierakonna kabinetti, kui ka  loomulikult istungite saali. Annabeli vaimustus kasvas, kui järgnes ekskursioon Pika Hermanni torni tippu. Sealt avanes lummav vaade Tallinna vanalinnale ning merele. Annabel sai Kajalt kingituseks tema autobiograafilise raamatu.

Kohtumine lastekirjanik Kätlin Vainolaga

Annabelile meeldib väga raamatuid lugeda ning ta soov oleks kunagi ka ise midagi paberile panna. Päeva lõpetas kohtumine lastekirjanik Kätlin Vainolaga, kes tegi Annabelile toreda ekskursiooni Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Üheskoos tehti erinevaid loovkirjutamise harjutusi ning lõpetuseks valmis väike luuletus.  

Lisaks kahele sisutihedale päevale saab Annabel võimaluse minna oma perega Mustamäe Elamus SPAsse mõnulema.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee