Carmen Sofia unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Lions Club Tähtvere, Helios kirjastus, Kadi kunstilooming, Trükiviis, Valio, Piigade Peoagentuur, Luxtaxo OÜ, Lola Peostuudio, Apollo Raamatupood, Liisu Lilled, FunRent Tartu, Fotograaf Gunnar Toomemets, SleepAngel Eesti, Raili Mikk, Riia Rõõmus, Mai Grepp, Henri Karpov (Hensugusta), Deana Noop (Deanabanana),

Toetajad ja koostööpartnerid

Kristjan Lüüs, Kristiina Ehin, Carmen Sofia kirjanduse õpetaja Krista, Postimees; Unistuste Päeva laps Kelly Mihhailova, tänu kellele jõudis Carmen Sofia Minu Unistuste Päeva; Linde Europe North, ArtLink, Tartu Ülikooli Lastekliinik ja dr Ulvi Vaher

Vabatahtlikud

projektijuht Mari-Liis Männik, Kristiina Kahr, Helis Perk, Ave Pilt, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Carmen Sofia unistuste päev

Täitus unistus päris oma raamatust!

„Inimesed, unistage suurelt!“ ütles Carmen Sofia, kellel oli just täitunud võimatuna näiv unistus. Just sellise mõttega läksid koju inimesed, kes olid Carmen Sofia tähtsal päeval tema kõrval olnud. Toimus tüdruku esimese raamatu „Unistuste päev“ esitlus.

Meie teed ristusid Carmen Sofiaga tema tervisliku seisundi tõttu. Tema liikumine ja kõnelemine on raskendatud, aga meie kõigi suureks rõõmuks mitte kirjutamine.

Selles vanuses tüdrukud soovivad sageli kohtuda oma iidolitega, käia lemmikbändi kontsertidel jne. Carmen Sofia ei ole aga tavaline teismeline. Tema silmad lähevad erakordselt särama, kui juttu tuleb raamatutest. Meile sai üsna alguses selgeks, et selle noore hinge suurim unistus on hoida käes päris enda kirjutatud raamatut.

See eriline tüdruk koos oma perekonnaga võitis meie vabatahtlike südamed esimesest hetkest ja nii saigi alguse meie ühine teekond – püüda kinni tema suurim unistus. Raamat „Unistuste päev“ sündis tänu paljude inimeste siirale toetusele ja professionaalsele tegutsemisele. Helios kirjastuse tublide inimestega eesotsas.

Raamatu „Unistuste päev“ esmaesitlus

Raamatuesitlus toimus Tartus Karlova linnaosa kodukohvikute päeval Unistuste kohvikus. Carmen Sofia saabus limusiiniga, hinnates oma väga-väga erilist päeva. Lisaks pereliikmetele ja sugulastele oli kohale saabunud tüdruku õpetajad, sõbrannad ja linnarahvaski. Oli pidulik ja elev. Sel päeval täitusid tõesti unistused.

Kohale olid tulnud kaks Carmen Sofia suurt lemmikut ‒ suunamudijad Deanabanana ja Hensugusta. Nende mõlemaga sai aetud juttu ja tehtud pilte. Tervitusvideo oli saatnud ka Kristjan Lüüs ja Carmen Sofia suurelt eeskujult, Kristiina Ehinalt, saabus tähtis teadaanne. Armastatud kirjanik kutsus noore kirjaniku teed jooma. Sel päeval nägime paljude inimeste silmis liigutuspisaraid ja kuulsime korduvalt tüdruku kiljatusi, mis tulid südame põhjast ja kajasid rõõmsalt üle linnatänava.

Eraldi soovime tänada Valiot, kes tegi Carmen Sofiale toreda üllatuse ning varustab nüüd perekonda terve aasta taimsete piimatoodetega.

Inspireeriv kohtumine Kristiina Ehiniga

Kiire suveaeg sai mööda ja augustikuu viimasel päeval kohtusid kaks imelist hinge – Carmen Sofia Kivi ja Kristiina Ehin. Carmenil oli Kristiinale palju küsimusi ja Kristiina jagas olulisi soovitusi ning nõuandeid edasiste kirjatükkide loomiseks. Nad sobisid esimesest hetkest ega välistanud edasisi kohtumisi. Tüdruku ema ütles järgmisel päeval: „Carmen Sofia oli terve eilse õhtu nii mõtlik ja täiesti omas mullis. Kohtumine Kristiinaga oli teda väga inspireerinud. Ta arutas tulevikuplaane ja naeratas mesiselt. See tõesti nägi lapse näolt välja justkui jõulukingitusena kaua oodatud rahulolu!“

Luuletus raamatust „Unistuste päev“. Autor: Carmen Sofia Kivi.

Kas unistused on olemas?
Kas täituvad ka nad,
kui päevad kõik on koledad ja tuju vastu maad?
Südames tunda on värin mul sees.
Teadmata saatus ootab mind ees.
Väikene unistus, ärevus, pinge.
Kaunid mõtted – positiivsus poeb mu hinge.
Töö, vaev saab tasutud, näe,
ees ootab teenitud tore päev.
Sõnatu suu ja silmade sära.
Rõõmupisarad, kisa ja kära.
Ebareaalne! – „Mine ära!“

Kiiresti lööv süda mu sees,
tähtis päev täna mul ees.
Unistus päevast, mis elu mul muutis.
Uskuma imesse panna mu suutis.
Jagatud rõõm palju võib muuta.
Rohkemgi elus võime nüüd suuta.
Armastust jagades tänulik teile,
unistusi ja rõõmu tõite te meile.

Postimehe kajastust Carmen Sofia raamatuesitluselt saab näha siit.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee