Demily unistuste päev

Toetajad ja koostööpartnerid

Capital Mill ja Skyoni heategevuslik trepijooks (rahaline toetaja), TV3 “Inglite aeg” ja Tuuli- Ann Freienthal, Tartu Mänguasjamuuseum

Toetajad ja koostööpartnerid

Anne Mugu ja OÜ Kerry, Vihula Mõis, Lottemaa, Poni Zimba, Elistvere Loomapark, Aura Veekeskus, Rein Leib

Vabatahtlikud

projektijuht Irma Tubli, Kertti-Airin Pärli, Riina Laanemets, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Demily unistuste päev

Päev täis uusi sõpru

Väikese Demily unistuste päev algas rõõmsa tuju ja säraga silmis. Kauni varakevadise päeva hommikul seati sammud Tartu Mänguasjamuuseumi ja Teatri Kodu poole.

Mänguasjade keskel etendust vaatamas

Oli seal vast uudistamist! Kõikjal ümberringi mänguasjad, vanemad ja uuemad, emade-isade lapsepõlvest ja palju vanemadki. Riiulitelt vaatasid vastu erinevad nukud, kõigil oma nägu.

Ka etendus “Mina!”, mida Demily koos perega vaatas, jutustas vaatajatele sellest, et kõigil elusolenditel siin maailmas on oma kordumatud näod ja ükskõik kui palju need ka teistest erinevad, ühtemoodi hoolima peab kõigist. Teatris kohtusid lapsed lillede, sääskede, kuu, päikese ja teiste vahvate sõpradega. Demily sai koos isa-ema, venna ja näitlejatega mälestuseks ka foto teha.

Etenduse lõppedes jätkus sõprade otsimine ja avastamine mänguasjamuuseumis. Demilyle meeldis olla toas, kus olid end sisse seadnud erinevad mõmmikud ‒ palju suuri ja väikeseid karusid.  Elevust tekitasid ka kirevates rahvariietes nukud. Nii ilusad olid need mitmevärvilised kleidid maailma eri paigust. Karupiltide ülesotsimismängu mängisid Demily ja ta vend täitsa ennastunustavalt. Meie päevakangelane oli selles väga kiire ja nutikas.

Mängumaal hullamas

Edasi sõitsime mängumaale, kus ootas Sipsik. Koos suure sõbraga hullas Demily pallimeres, käis reisil, valmistas nukkudele süüa, joonistas, värvis ja puhkas ka vahepeal. Väikesele tüdrukule meeldib väga peitust mängida. Sellest mängust võtsid osa lõpuks kõik ‒ Sipsik, ema, isa, vend ja vabatahtlikud. Kuigi mängumaa oli ruumikas, said lõpuks kõik peidukohad ikkagi otsa.

Hobuteraapia

Selle pika ja emotsiooniderohke päeva lõpus ootasid tüdrukut veel ühed sõbrad, kelleks olid seekord hobused. Nendega oli võimalus tutvust teha neid kammides, silitades ja porgandit söötes. Äratundmisrõõm oli suur, kui selgus, et ühe armsa poni nimi oli ka Sipsik.

Niisugune lihtne ja siiras saigi väikese särava Demily unistuste päev ‒ täis mängu, tegutsemislusti, siirast rõõmu, armast lapselikkust ja uute sõprade avastamist. Kevade ja ilusate ilmade saabumine toob Demilyle kindlasti sõpru juurde, sest väike tüdruk ja ta pere said kingituseks perepääsme Lottemaale, Elistvere loomaparki, Aurasse ja Vihula mõisa.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee