Djembe workshop Ukraina lastele

Toetajad ja koostööpartnerid

Maalides Head, Estonian Samba School, Francois Archanjo, Fruit Xpress, Youth Club Active MTÜ, Ibis Tallinn Center hotell, Sotsiaalkindlustusamet ja Eesti Pagulasabi.

Vabatahtlikud

Reelika Paart, Kristiina Gabor-Mägi, Kaari Põlder, Darja (Youth Club Active MTÜ)

Continue Djembe workshop Ukraina lastele

Tallinnas tegutseb sambakool, mille rajajaks on brasiillane Francois Archanjo. Selgus, et Francois on juba 16 aastat Eestis elanud ja töötanud ning aidanud tutvustada meie väikeses riigis oma kodumaa muusikat ja tantse. Seekord viis Francois djembe helid Eestisse saabunud Ukraina lasteni.

Djembe ehk džjembe on Aafrikas populaarne pokaaltrumm, mida mängitakse sõrmede ja peopesadega vastu pilli nahast membraani lüües. Trummi suurim ava kaetakse loomanahaga, mis kinnitatakse võrule ning pingutatakse nööridega trummi kaela juures. Djembet mängitakse tavaliselt istudes, nii et trumm jääb mängija põlvede vahele või toetub servaga põrandale.

Francoisil oli kaasa võetud suur hulk djembesid, mis äratasid kohe ürituse alguses lastes rohkelt tähelepanu. Loomulikult haarasid kõige pisemad kohe kõige suuremad djembed, sest suur tundus ägedam. Francois tutvustas lastele, kuidas djembet mängitakse. Ta selgitas õigeid löögivõtteid, mis on väga olulised, et kätele mitte viga teha. Seejärel mängiti erinevaid rütme ‒ Francois ees, kõik teised järgi. Lapsed olid loomulikult hasardis ja eks kuulamisega oli pisut raskusi, aga saadi kuidagi selle raske osaga ka hakkama. Oluline, et kõigil oli väga lõbus ning trummimängu nautisid ka suuremad lapsed. Enne trummide workshopi meisterdasid kõik koos ka endale ühed vahvad tamburiinid.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee