Perepäev Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsi liikmetele

Toetajad ja koostööpartnerid

 

Aitan Eestit MTÜ (rahaline toetaja), MTÜ Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Selts, Pidu Lastele

Vabatahtlikud

projektijuht Kristin Treier, Marten Tall, Terje Odraks, keeletoimetaja Elge Lind

Continue Perepäev Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsi liikmetele

Särtsakas suvelaagripäev

Eesti Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Selts on juba aastaid korraldanud suvelaagrit Pärnumaal  Maria talus. Laager kestab mitu päeva ja sel aastal aitasime meie sisustada ühte neist päevadest.

Tegime kaupa ilmataadiga

Kui Unistuste Päeva tiim Pärnumaale jõudis, kallas seal enneolematut paduvihma. Peas jõuti juba mitmeid alternatiivseid plaane koostada, aga õnneks olid ilmataadil meiega siiski lahked plaanid – talu väravasse jõudes hakkas ilm ilusamaks minema ja ülejäänud päev kulges väga hea ilma saatel. 

Särkide disainimine ja vibulaskmine

Kui laagrilised olid mõnusa hommikusöögi lõpetanud, natuke leiba luusse lasknud ja oma toad ära koristanud, algas tihe toimetamine. Iga laagriline sai kaunistada endale isikliku laagrisärgi. Valikus oli suur hulk erinevaid värve ja sädelusi, mille abil taevasinised särgid uhkeks ja isikupäraseks muuta. Valmisid väga vinged kunstiteosed!

Kellel särk valmis, sai minna õue, kus Kõveri Puhkekeskusest saabunud Vibuklubi Saarde inimesed õpetasid lastele noole meisterdamist ja vibulaskmist. Juhendajad olid üllatunud, kui nii suurepäraseid vibutalente kohtasid. Rekvisiitideks oli neil kaasa võetud loomakujukesi, mõttega, et vaevalt neile keegi pihta saab. Aga tühjagi!

Vahepeal sai teha ka mõned kaarikutiirud Maria talu hobusega ja pea saabuski aeg keha kinnitada.

Pärituules mullipuhumine

Pärast lõunasööki ja puhkepausi ootasid ees juba uued põnevad tegevused. Tulid külalised ettevõttest Pidu Lastele, kelle juhendamisel said kõik kätt proovida hiigelmullide ja käevõrude meisterdamises. Eelpool mainitud ilmataat soosis sedagi tegevust, sest tuul puhus täpselt õiges suunas ja kerge vaevaga puhuti valmis hiiglaslikud mullid. Vahepeal said soovijad taaskord hobusega sõprust sobitada.

Tuleetendus

Pärast õhtusööki oli käes suure üllatuse aeg. Esines Kelfirius tulevaatemänguga. Ja see oli vinge! Pikad punased patsid välkusid tulesähvakate vahel, jahmatama panevad tuletrikid olid natuke hirmuäratavad, aga paeluvad! Kõige uudishimulikumad said pärast etenduse lõppu lähedalt näha, kuidas käib tuleneelamine. Võimas!

Laagripäeva lõpuks olid kõik osalejad väsinud, aga rõõmsad tegusa päeva üle.

Vaata ka neid unistusi

Kirjuta meile, kui soovid kedagi nomineerida!

 

info@minuunistustepaev.ee